Krško do točke v Celju - Kosič še čaka na prvo zmago

V soboto derbi v Stožicah
15. september 2017 ob 18:45,
zadnji poseg: 15. september 2017 ob 20:31
Celje - MMC RTV SLO

Na uvodni tekmi 9. kroga Prve lige sta se Celje in Krško razšla brez zadetkov. Derbi kroga bo v soboto, ko v Stožice prihajajo Domžalčani.

Celjani so na domačem igrišču v tej sezoni še neporaženi. Že četrtič v sezoni so se s tekmecem razšli brez zmagovalca. Za novega stratega Dušana Kosića je to druga zaporedna tekma brez golov, a prejšnji teden je bila točka v Ljudskem vrtu velika. Krčani, ki imajo po tri zmage, neodločene izide in poraze, so na lestvici še vedno dve točki pred Celjem.

V prvem polčasu sta bili ekipi dokaj zadržani, nekaj več so poskušali Celjani. V 4. minuti je Nino Pungaršek streljal z glavo, zadel Jucieja Lupeto, žoga pa se je odbila v vratnico. A Portugalec je bil v prepovedanem položaju, tako da zadetek ne bi veljal. Krčani so še najbolj zapretili v 31. minuti, ko je Nikola Mandić z dobrih desetih metrov žogo poslal prek vrat.

V uvodu drugega polčasa je imel Rudi Požeg Vancaš najlepšo priložnost, v 51. minuti je po levi strani prišel pred Marka Zalokarja, a se je vratar gostov izkazal. Dobrih 20 minut zatem je po podaji z desne strani pred vrati žogo zgrešil Filip Dangubić. V 79. minuti je precej z desne strani kazenskega prostora streljal Lupeta, toda Zalokar je bil na mestu. V 85. minuti je z roba kazenskega prostora poskusil Dangubić, a je meril previsoko.