Nogometaši Olimpije so povedli z golom Mihe Zajca, a to ni bilo dovolj za poln izkupiček točk. Foto: Srdjan Živulović/BoBo
Ricardo Alves
Ricardo Alves je od nogometašev Olimpije na zelenici največ pretekel. Foto: Srdjan Živulović/BoBo
Miljan Škrbić
Miljan Škrbić, ki jo je med tekmo tudi skupil, je poskrbel za izenačenje. Foto: Srdjan Živulović/BoBo
Olimpija remizirala - Maribor jesenski prvak
Spodrsljaj Olimpije v Stožicah

Ljubljančani so hitro povedli, že v 12. minuti je po lepo odigrani akciji rutinirano zadel Miha Zajc, v nadaljevanju prvega polčasa so si priigrali še nekaj zrelih priložnosti, a je do odmora ostalo pri minimalni prednosti.

V nadaljevanju so se Krčani 'zbudili', po dobri uri igre so izid prek Miljana Škrbića poravnali. Nogometaši v zelenem so si do konca tekme prizadevali doseči zmagoviti zadetek, ki bi jim prinesel naslov jesenskega prvaka, a je mreža gostujočega vratarja Marka Zalokarja obmirovala.

Omenjena kluba sta se tudi v lanski sezoni pomerila v zadnjem krogu jesenskega dela. Tedaj so Krčani na svoji zelenici zmagali z 2:1, a so Ljubljančani vseeno postali jesenski, po spomladanskem delu pa še državni prvaki.

Zajc v 12. minuti zadel za vodstvo
Ljubljančani so tekmo začeli odlično, po 12 minutah jim je uspelo izigrati gostujočo obrambo in zatresti mrežo. V krasni akciji sta se izkazala predvsem Leon Benko in Zajc. Prvi je na atraktiven način s peto podal vtekajočemu Zajcu, ki je hladnokrvno zadel za 1:0. Gostitelji niso popuščali, še naprej so pritiskali na obrambo, na polovici prvega polčasa je z razdalje nevarno sprožil še Rok Kronaveter, ki je poskusil z roba kazenskega prostora, vendar mu je veselje preprečil Zalokar. Ta se je moral izkazati še v končnici prvega polčasa, ko je ubranil strel še Blessingu Elekeju.

Škrbič izkoristil 'darilo' Kelharja
Igra moštva v zelenem se je v nadaljevanju nekoliko umirila, potekala je predvsem na sredini igrišča, v 62. minuti pa je moral vratar Rok Vodišek po žogo v svojo mrežo. Po neposrečenem posredovanju Dejana Kelharja je do žoge prišel Škrbić in zadel za 1:1. Do konca srečanja so Ljubljančani bolj ali manj oblegali obrambo Krškega, ki je vse nalete zdržala in v Stožicah osvojila veliko točko.