Dare Vršič, ki je med tednom odločil dvoboj z Radomljami, se je spet vpisal med strelce (ima 9 golov), z 11 podajami pa je prvi podajalec lige. Foto: BoBo
Elvedin Džinić
Marijan Antolović
Novogoričanom ni uspelo premagati koprskega vratarja Marijana Antolovića. Foto: www.alesfevzer.com
Krško prvič osvojilo točko proti Mariboru
Džinić v 91. minuti zagotovil točko Celju
Koprčani do točke v Novi Gorici

Na uvodni tekmi kroga so se Celje in Domžale na Areni Petrol razšli z 1:1, na primorskem derbiju med Gorico in Koprom pa gledalci niso videli zadetkov. Kalcer Radomlje bo v nedeljo gostil ekipo Rudarja.
Krčani so osvojili sploh prvo točko na sedmem prvenstvenem dvoboju z vijoličastimi. Mariborčani so večino tekme prevladovali, a zapravili številne priložnosti, tudi zaradi razpoloženega domačega vratarja Marka Zalokarja.

Prvi polčas je pred polno tribuno na stadionu Matije Gubca postregel z dinamično predstavo. Za Krško je dvakrat, v 9. in 42. minuti, poskusil Uroš Jovanović, obakrat je dobro posredoval Jasmin Handanović. Je pa klonil v 29. minuti, ko je Rodrigo Defendi storil prekršek nad Filipom Dangubićem v kazenskem prostoru in hrvaški napadalec je z 11-metrovke zadel za 1:0.

V 41. minuti je izenačil Dare Vršič s strelom "iz prve" z dobrih desetih metrov po protinapadu in podaji Mitje Vilerja z leve strani. V drugem polčasu je imel najlepše priložnosti Milivoje Novaković, zadnjo že v sodnikovem podaljšku, a je po akciji Luke Zahovića s 13 metrov streljal premedlo naravnost v Zalokarja. Predtem je rezervist Marcos Tavares v roko zadel Marka Duška, toda sodnik Mitja Žganec se ni odločil za 11-metrovko. Na drugi strani je Roko Nakić pet minut pred koncem tekme žogo poslal v zunanji del mreže.

Jesenski dvoboj teh dveh tekmecev v Krškem je ravno v dodatku odločil Marwan Kabha (1:2).

Džinić podaljšal niz neporaženosti Celja
Celjani so v spomladanskem delu še naprej neporaženi, točko jim je v 91. minuti zagotovil izenačujoči zadetek Elvedina Džinića. Ko je že kazalo na zmago Domžal, se je najbolje znašel v gneči pred Dejanom Milićem po prostem strelu z leve strani in podaji Gorana Cvijanovića.

V prvem polčasu so imeli najlepšo priložnost Domžalčani, v 22. minuti jo je zapravil Petar Franjić, ki je sam stekel proti Maticu Kotniku, a je bil celjski vratar v dvoboju uspešnejši. Najbolj vroče pred domžalskimi vrati pa je bilo v 31. minuti, ko sta streljala tako Jucie Lupeta kot Matej Podlogar, toda žoge jima iz neposredne bližine ni uspelo spraviti čez golovo črto.

Domžale so povedle v 56. minuti, ko je Goran Cvijanović ob podaji iz kota v kazenskem prostoru držal Denisa Halilovića, sodnik Nejc Kajtazović pa je pokazal na 11-metrovko. Zanesljivi strelec z bele točke je bil Ivan Firer, ki je proti nekdanjemu klubu dosegel svoj prvi gol v domžalskem dresu.
Koper v Novi Gorici brez poraza od oktobra 2013
Koprčani se na Goriškem v zadnjih letih dobro znajdejo. Tam so neporaženi že od oktobra 2013. V dokaj previdnem prvem polčasu si ekipi nista priigrali veliko pravih priložnosti. Koper je bil najnevarnejši v 44. minuti, ko je s 25 metrov sprožil Nermin Hodžić in le za malo zgrešil cilj.

Gostje so izjemno priložnost zapravili tudi v uvodu drugega polčasa, ko se je Senijad Ibričić znašel sam pred Grego Sorčanom po napaki Matije Bobna (ta je z glavo poskušal podati nazaj), a je goriški vratar dobro posredoval. V 62. minuti so koprsko obrambo izigrali Novogoričani, natančneje Dejan Žigon, ki je podal za hrbet koprskih branilcev do Mirana Burgića, a je ta žogo poslal čez vrata. Do konca tekme je bil po strelih Bedeja Osujija, Burgića in Žigona na pravem mestu Marijan Antolović.