Veselje Martina Kramariča po zmagovitem golu. 18-letni Novomeščan je od leta 2014 član Maribora, v letošnji sezoni pa je posojen Krškemu. Foto: www.alesfevzer.com
Nejc Vidmar
Nejc Vidmar je v 30. minuti dobil dvoboj s Kramaričem, v 61. minuti pa je bil nemočen ob projektilu 178 cm visokega napadalca. Foto: www.alesfevzer.com
Krško
Krčani nadaljujejo uspešen spomladanski niz. V gosteh so zmagali četrtič zapored in tako naredili še en velik korak proti obstanku v ligi. Foto: www.alesfevzer.com
Olimpija - Krško
Alves "lovi" Dina Hotića, še enega posojenega igralca Maribora v Krškem. Hotić je bil eden najzaslužnejših za zmago Posavcev v Ljubljani. Foto: www.alesfevzer.com
Olimpija
Olimpija je doživela prvi poraz po lanskem 12. decembru, ko jo je ugnalo prav Krško. Vmes je bila neporažena osem tekem zapored. Foto: www.alesfevzer.com
Matić po zmagi Krškega v Stožicah
Celjani zmagali v Novi Gorici po 9 letih
Kriza Olimpije: Krško slavilo v Stožicah

Mož odločitve je bil 18-letni Martin Kramarič, ki je v 61. minuti s pravim evrogolom z okoli 20 metrov poslal žogo v levi zgornji kot vrat Nejca Vidmarja, ki se je vrnil v moštvo po težavah z obraznim živcem.

Kramarič igra v Krškem kot posojeni igralec Maribora, ki ima tako v nedeljo lepo priložnost, da se z zmago nad Koprom zavihti na vrh lestvice.

Vanoli poraz videl s tribun
Olimpijo je tokrat vodil Dejan Kopasić, medtem ko je novi trener Rodolfo Vanoli igro spremljal s tribun. Zeleno-beli so sicer imeli terensko premoč, a se je Krško spretno branilo in se po lanskem decembru, ko je bilo na stadionu Matije Gubca 2:1, znova veselilo zmage nad Ljubljančani, pri katerih sta manjkala bolni Rok Kronaveter in poškodovani Blessing Eleke.

Hotić v zunanji del mreže
Uvodne minute so minile brez pravih priložnosti na obeh straneh. Še najnevarnejši je bil poskus Dina Hotića, ki je v 12. minuti s strelom z okoli 20 metrov stresel zunanji del mreže. Krčani so v 20. minuti izpeljali še hiter protinapad, a je Darjan Matić blokiral poskus Kramariča.

Vidmar ustavil Kramariča
Na drugi strani je Olimpija v 27. minuti prišla do velike priložnosti, a je Marko Zalokar ustavil poskus Zajca. Malo pozneje je imel na drugi strani še večjo priložnost Kramarič, vendar mu je veselje preprečil Vidmar, ki je pravočasno zapustil vrata in z nogo odbil žogo. Olimpija je imela v nadaljevanju občutno premoč, a se je Krško uspešno branilo. Posest žoge ob polčasu je bila rahlo v korist domačih (53:47), streli v okvir vrat pa 1:1.

Krško je prvo zapretilo v drugem polčasu, a je poskus Hotića zletel mimo vrat. Tudi Olimpija je imela na drugi strani obetaven napad, v katerem so zapored streljali Zajc, Hrvoje Ćale in Nik Kapun. Strel Ćaleta je obranil Zalokar, odbito žogo pa je Kapun poslal mimo vrat.

Evrogol Kramariča v 61. minuti
Nato pa v 61. minuti vodstvo Krškega. Hotić je v protinapadu podal do Kramariča, ta pa je z izjemnim strelom z okoli 20 metrov poslal žogo v levi zgornji kot Vidmarja. Pravi evrogol 18-letnega Novomeščana.

Jalovi napadi Olimpije
Olimpija je po prejetem zadetku vse sile vrgla v napad. Obetavne akcije so se vrstile, a brez uspeha. V 78. minuti je Ćale zatresel mrežo gostov, vendar je bil v prepovedanem položaju. Zmaji so jalovo napadali še naprej, medtem ko je Krško pretilo iz protinapadov. Krčani so vzdržali tudi štiriminutni dodatek in se pred 2.500 gledalci veselili lepe zmage.

Domžale prekinile "črn" niz, Rudar zmagovitega
Domžale
so v Velenju končale niz štirih zmag Rudarja, ki je tokrat klonil z 1:2. Domžalčani so povedli v 41. minuti, ko je domača obramba Janu Repasu podarila žogo, ta pa jo je poslal mimo Mateja Radana. Rudar je izenačil v 76. minuti. Domžalski vratar Axel Maraval je po prostem strelu Maria Babića zaplaval v prazno, odbita žoga je prišla do Stjepana Babića, ta pa jo je poslal v mrežo. Odločitev je padla v 89. minuti, ko je Radan ubranil poskus Samirja Masimova, do žoge je prišel Antonio Mance in zadel za zmago, s katero so Domžale prekinile niz štirih zaporednih porazov (po dve v prvenstvu in pokalu).

Celjani zmagali v Novi Gorici po devetih letih
Celjani pod novim trenerjem Robertom Pevnikom še naprej zmagujejo. Za četrto zaporedno zmago so z 2:1 strli Gorico v gosteh. Celje je v Novi Gorici zmagalo prvič po devetih letih. Celjski junak je bil Matej Podlogar, ki je zabil oba gola. Prvič je udaril v 25. minuti. Po lepi akciji je Milan Spremo podal z leve, Sunny Omorogie je z glavo žogo podaljšal na drugo vratnico, kjer je bil na pravem mestu Podlogar. Primorci so v 39. minuti izenačili. Po kotu, ki ga je izvedel Andrej Kotnik, je bil v kazenskem prostoru najspretnejši Tine Kavčič. Podlogar je odločilni gol dosegel v 62. minuti. Janez Pišek je z globinsko podajo našel Podlogarja, ta pa je zadel iz obrata.