Luka Zahović je v 52. minuti dosegel zmagoviti zadetek, devetega v prvenstvu. Foto: www.alesfevzer.com
Jan Mlakar
Pogovor s Pušnikom in Milaničem po koncu tekme
Maribor na zimski odmor še s 14. zmago
Zahović in Ivković zapečatila usodo Rudarja
Zadetka Mlakarja in Črnčiča v prvem polčasu

Mariborčani so na stadionu Ob jezeru prvič premoč kronali v 35. minuti, ko je Denis Klinar z desne strani poslal predložek v kazenski prostor, kjer je Jan Mlakar žogo z nekaj metrov poslal za hrbet Mateja Radana.

Malo pozneje bi Luka Zahović v protinapadu lahko povišal na 2:0, a je Radan pravočasno stekel iz vrat, zmanjšal kot in ubranil poskus.

Radić in Črnčič matirala obrambo gostov
In kdor ne da, dobi. V 41. minuti sta si Dominik Radić in Leon Črnčič izmenjala dvojno podajo, po kateri je Črnčič ušel obrambi gostov, nato pa s strelom po tleh matiral Kenana Pirića za 1:1. Statistika prvega polčasa: posest žoge 52:48, streli 11:5 – oboje za Maribor, streli v okvir vrat pa 4:4.

Predložek Trifkovića zadel Rajčevića v roko
Na začetku drugega dela je predložek Damjana Trifkovića v kazenskem prostoru v roko zadel Aleksandra Rajčevića, domači so zahtevali enajstmetrovko, a je sodnik Rade Obrenović očitno ocenil, da ni šlo za namerno igranje z roko.

Zahović in Ivković zapečatila usodo domačih
Vijoličasti so v 52. minuti znova povedli. Jasmin Mešanović je z lepo podajo v kazenskem prostoru našel vtekajočega Zahovića, ki je s strelom med nogama matiral Radana. Dvoboj je bil praktično odločen v 59. minuti. Amir Dervišević je iz kota poslal predložek v kazenski prostor, kjer je bil najvišji Saša Ivković in z glavo premagal Radana.

Maribor s tekmo več Olimpiji beži za 12 točk
Vijoličasti so v nadaljevanju brez težav branili prednost in se na koncu zasluženo veselili 14. prvenstvene zmage. Pred drugouvrščeno Olimpijo, ki v soboto gostuje v Novi Gorici, imajo 12 točk prednosti.

Spomladanski del se začne 23. februarja
Z 19. krogom Prve lige TS se končuje jesenski del razporeda, saj po zadnjih dveh tekmah v nedeljo sledi dolg zimski premor. Prva liga se bo namreč vrnila z 20. krogom šele 23. februarja, če bo seveda vreme dopuščalo.