Jean-Philippe Mendy je dosegel dva zadetka, za oba pa je podal Milivoje Novaković. Foto: www.alesfevzer.com
Rudar v Zavrču slavil z 2:0
Maribor z igralcem manj do pomembne zmage

Z zmago varovancev Darka Milaniča tudi po 30 krogih prednost Olimpije ostajata dve točki. Štajerci so tekmo začeli odlično, nato so ostali brez izključenega Tavaresa, za nameček pa so prejeli še izenačujoči zadetek (1:1).

Vseeno se vijoličasti niso dali, mirno so čakali na svoje priložnosti, po Novakovićevih podajah pa je z dvema zadetkoma zmago potrdil Mendy.

Vijoličasti od 27. minute dalje brez Tavaresa
Mariborčani so srečanje začeli dobro. Hitro so pritisnili na vrata gostiteljev, pritisk se jim je obrestoval v 22. minuti, ko je v polno zadel Novaković. Marcos Tavares je z desnico poslal predložek pred vrata, kjer je 36-letni Ljubljančan z natančnim strelom z glavo ukanil nemočnega Marka Zalokarja. Toda prednost vijoličastih ni trajala dolgo, vrnitev Krčanov pa se je začela z napako v mariborski obrambi. Mitja Viler je žogo nespretno podal do vratarja Jasmina Handanovića, ta jo je moral zaustaviti z roko, da je preprečil avtogol. Glavni sodnik Rade Obrenović je dosodil indirektni prosti strel. Žoga je po njem na golovi črti v roko zadela Tavaresa, potem ko si je želel Brazilec zaščititi obraz.

Obrenović je bil neizprosen. Pokazal je na belo točko, mariborskega kapetana pa izključil. Z 11 metrov je bil natančen Luka Žinko, ki je Handanovića poslal v napačno smer. Aktualni državni prvaki so se hitro pobrali in že po pol ure igre vnovič zapretili - po Boharjevi podaji je iz bližine žogo v vratnico poslal Novaković.

Mendy in Novaković neustavljiva
Čeprav so igrali z nogometašem manj, Mariborčani niso popuščali. V 52. minuti je Novakovićev strel z golove črte v zadnjem trenutku odbil Marko Jakolić, po slabi uri igre je Zalokar ubranil strel Boharju. Vseeno je Štajercem uspelo v 67. minuti znova povesti. Dare Vršič je pred vrata poslal visoko podajo, Novaković je s paralelno podajo našel vtekajočega Jean-Philippeja Mendyja, ki je iz bližine zadel prazno mrežo. 1:2. Napadi Mariborčanov niso pojenjali, v 80. minuti je Mendy prednost svoje ekipe povišal na +2 (1:3). Pri hitro izvedenem napadu, ki ga je Francoz hladnokrvno zaključil, je še drugo podajo na tekmi vknjižil "Nova". Krčani so napadali in poskusili zarezati v štajersko prednost, a zaman.

Velenjčani slavili v Zavrču
Nogometaši Rudarja so v Zavrču (0:2) dosegli četrto zaporedno zmago. Zmaga gostov je povsem zaslužena, saj so bili ti v drugem polčasu podjetnejši, predvsem pa dovolj zbrani v odločilnih trenutkih. V polno sta zadela Mate Eterović in Amer Krcić. V 53. minuti so gostje povedli z 1:0. Stjepan Babić je opravil večino dela, zadetek pa je dosegel Eterović, ki je žogo iz neposredne bližine poslal v mrežo. Zaradi zaostanka na semaforju se je Zavrč preusmeril v napad, prazen prostor pa je bil priložnost za hitre protinapade gostov. Iz enega takih bi lahko Eterović dosegel drugi zadetek, vendar je bil v igri 1-1 spretnejši vratar Matija Kovačić.

Strelec prvega zadetka je takoj po zgrešeni 100-odstotni priložnosti odšel iz igre, vstopil pa je Krcić. Njegov prvi stik z žogo je bil za 2:0. Znova je podal Babić, Krcić pa se je v kazenskem prostoru dobro znašel ter lepo in natančno zadel za prvi poraz domačega stratega Slavka Matića na klopi Zavrča.