Luka Zahović (levo) in Amir Dervišević (v ozadju) sta bila strelca za 22. zmago Maribora v tej sezoni. Foto: www.alesfevzer.com
Darko Milanič
Darko Milanič je s svojimi varovanci neporažen že devet tekem zapored. Nazadnje je Maribor izgubil prav proti Krškemu 17. marca (0:2). Foto: www.alesfevzer.com
Ljudski vrt bo prihodnjo soboto gostil derbi med Mariborom in Olimpijo, ki naj bi določil, kdo bo državni prvak. Foto: www.alesfevzer.com
Mariborčani v končnici le strli Krško

Na stadionu Matije Gubca je v 81. minuti s prostega strela s 25 metrov prvi zadel Amir Dervišević. Natančno je meril pod prečko. Mariborčane je do tedaj v obup spravljal domači vratar Marko Zalokar, ki je zbral kar nekaj lepih obramb. V 88. minuti je po protinapadu in akciji Martina Kramariča in Marcosa Tavaresa iz bližine žogo čez golovo črto preusmeril Luka Zahović. Končni izid je v 93. minuti postavil Josip Balić po podaji Luke Vekića.

Domači so pogumno odigrali prvi polčas, imeli na trenutke tudi pobudo na igrišču, a je uvodni del minil brez zadetkov. Najlepšo priložnost je imel Miljan Škrbić, ki je po izgubljeni žogi preigral mariborsko obrambo in močno diagonalno streljal, žoga pa je končala za las mimo desne vratnice Jasmina Handanovića. V drugem delu so Mariborčani bolj pritisnili na gol, tako kot v sredo v Domžalah (1:1) zaigrali s štirimi napadalci in to se jim je ob koncu obrestovalo.

Prihodnjo soboto bosta vodilni ekipi v medsebojnem obračunu najbrž določili, kdo bo državni prvak. Obeta se pravi nogometni praznik. V Ljudskem vrtu je na blagajnah že izobešen napis: razprodano! Vstopnice za spektakel, ki se bo začel ob 20.30, so pošle že osem dni pred tekmo.

Prav zdaj mineva deset let od odprtja prenovljenega stadiona. 10. maja 2008 je Maribor na obnovljenem objektu pred 12.435 gledalci gostil Nafto in zmagal s 3:1.

Če v nedeljo v Stožicah ne bo presenečenja, bo Olimpija derbi začela s točko prednosti pred Mariborom.