Nogometaši Maribora so neporaženi na zadnjih 15 tekmah oziroma od 21. avgusta. Foto: BoBo
Aljaž Ivačič
Aljaž Ivačič je moral trikrat po žogo v mrežo. Foto: BoBo
Zadetki s tekme Aluminij - Domžale
Pihler dvakratni strelec proti Radomljam

na lestvici Prve lige TS spet prehiteli Olimpijo, ki je bila na vrhu zadnja dva kroga.

V Domžalah je v 32. minuti iz prve prave priložnosti po kotu Dareta Vršiča z glavo najprej zadel Marko Šuler, nato pa je v 37. in 88. minuti z dvema streloma od daleč Aljaža Ivačiča dvakrat premagal še reprezentant Aleks Pihler. Pri zadnjem zadetku se je žoga odbila od Roka Jazbeca in spremenila smer.
Radomlje so bile še najnevarnejše na začetku drugega polčasa. V 50. minuti so strel Kristijana Šipka ustavili gostujoči branilci, sedem minut pozneje pa se je prvič na tekmi izkazal Jasmin Handanović.

Maribor v državnem prvenstvu ne pozna poraza od 21. avgusta in je na lestvici točko pred Olimpijo, ki je včeraj v Novi Gorici iztržila remi 1:1. Kalcer je to sezono še brez zmage, med reprezentančnim premorom je novi trener postal Dave McDonough.

Domžale držijo stik z vrhom
Tretjeuvrščene Domžale so v gosteh visoko (0:4) premagale Aluminij. Že v prejšnjem krogu so se znesle nad Gorico (5:0). Skupaj so v tej sezoni dosegle že 40 zadetkov.
Domžalčani so v 6. minuti povedli že po prvi nevarnejši akciji na tekmi. Jure Balkovec je z leve strani poslal žogo v kazenski prostor, kjer je Slobodan Vuk ni zadel, a je nato nespretno posredoval Milan Kocić in premagal svojega vratarja. Nato pa so pobudo prevzeli domači nogometaši. Po kotu je njihovo prvo priložnost zamudil Josip Zeba, z glavo je streljal čez gol. V 31. minuti je vratarja Dejana Milića poskusil presenetiti Matic Vrbanec, najbližje zadetku pa je bil tri minute pozneje Dejan Krljanović, njegov strel od daleč je zadel zgornji del prečke. V slabem prvem polčasu je bilo to tudi vse, kar so videli gledalci.

Za Aluminij sta bili usodni dve napaki v prvem delu drugega polčasa. Najprej je obramba v 56. minuti dovolila Vuku, da je obrnjen s hrbtom proti golu prejel žogo, se spretno obrnil in z močnim strelom premagal Luko Janžekoviča. Ta je šest minut pozneje praktično poklonil gol Antoniu Manceju, ki je tik pred tem vstopil v igro, po posredovanju zunaj kazenskega prostora mu je po najbrž nepotrebni podaji Vedrana Turkalja žogo namestil, da mu je ni bilo težko poslati v mrežo.

V 70. minuti je Zeni Husmani dobro streljal od daleč, Janžekovič je žogo odbil v kot, po njem pa je bil v kazenskem prostoru najspretnejši Gaber Dobrovoljc, ki je z glavo postavil končni izid. Gostitelji so imeli v drugem delu le eno lepo priložnost, Vrbanec je v 68. minuti streljal točno v Milića.