Prva liga
Ocena novice: Vaša ocena:
Ocena 3.4 od 56 glasov Ocenite to novico!
Aleks Pihler, Denis Šme in Marcos Tavares
Nogometaši Maribora so neporaženi na zadnjih 15 tekmah oziroma od 21. avgusta. Foto: BoBo

Domžale/Kidričevo - MMC RTV SLO/STA

Nogometaši Maribora so z zmago nad zadnjeuvrščenimi Kalcerjem Radomljami z 0:3 na lestvici Prve lige TS spet prehiteli Olimpijo, ki je bila na vrhu zadnja dva kroga.

V Domžalah je v 32. minuti iz prve prave priložnosti po kotu Dareta Vršiča z glavo najprej zadel Marko Šuler, nato pa je v 37. in 88. minuti z dvema streloma od daleč Aljaža Ivačiča dvakrat premagal še reprezentant Aleks Pihler. Pri zadnjem zadetku se je žoga odbila od Roka Jazbeca in spremenila smer.

Radomlje so bile še najnevarnejše na začetku drugega polčasa. V 50. minuti so strel Kristijana Šipka ustavili gostujoči branilci, sedem minut pozneje pa se je prvič na tekmi izkazal Jasmin Handanović.

Maribor v državnem prvenstvu ne pozna poraza od 21. avgusta in je na lestvici točko pred Olimpijo, ki je včeraj v Novi Gorici iztržila remi 1:1. Kalcer je to sezono še brez zmage, med reprezentančnim premorom je novi trener postal Dave McDonough.

Domžale držijo stik z vrhom
Tretjeuvrščene Domžale so v gosteh visoko (0:4) premagale Aluminij. Že v prejšnjem krogu so se znesle nad Gorico (5:0). Skupaj so v tej sezoni dosegle že 40 zadetkov.

Domžalčani so v 6. minuti povedli že po prvi nevarnejši akciji na tekmi. Jure Balkovec je z leve strani poslal žogo v kazenski prostor, kjer je Slobodan Vuk ni zadel, a je nato nespretno posredoval Milan Kocić in premagal svojega vratarja. Nato pa so pobudo prevzeli domači nogometaši. Po kotu je njihovo prvo priložnost zamudil Josip Zeba, z glavo je streljal čez gol. V 31. minuti je vratarja Dejana Milića poskusil presenetiti Matic Vrbanec, najbližje zadetku pa je bil tri minute pozneje Dejan Krljanović, njegov strel od daleč je zadel zgornji del prečke. V slabem prvem polčasu je bilo to tudi vse, kar so videli gledalci.

Za Aluminij sta bili usodni dve napaki v prvem delu drugega polčasa. Najprej je obramba v 56. minuti dovolila Vuku, da je obrnjen s hrbtom proti golu prejel žogo, se spretno obrnil in z močnim strelom premagal Luko Janžekoviča. Ta je šest minut pozneje praktično poklonil gol Antoniu Manceju, ki je tik pred tem vstopil v igro, po posredovanju zunaj kazenskega prostora mu je po najbrž nepotrebni podaji Vedrana Turkalja žogo namestil, da mu je ni bilo težko poslati v mrežo.

V 70. minuti je Zeni Husmani dobro streljal od daleč, Janžekovič je žogo odbil v kot, po njem pa je bil v kazenskem prostoru najspretnejši Gaber Dobrovoljc, ki je z glavo postavil končni izid. Gostitelji so imeli v drugem delu le eno lepo priložnost, Vrbanec je v 68. minuti streljal točno v Milića.

17. krog:
ALUMINIJ - DOMŽALE 0:4 (0:1)
400; Kocić 6./ag, Vuk 56., Mance 62., Dobrovoljc 70.

Aluminij:
Janžekovič, Krljanović , Vrbanec, Škoflek ( 46./Rebernik), Zeba, Cvek, Turkalj, Jakšić, Kocić, T. Petrović ( 61./Kramer), Srdić ( 76./D. Petrović).

Domžale: Milić, Volarič ( 72./Majer), Vuk ( 61./Mance), Matjašič, Širok, Horvat ( 52./Vetrih), Blažič, Dobrovoljc, Balkovec, Alvir, Husmani.

Sodnik: Slavko Vinčić (Maribor)

KALCER RADOMLJE - MARIBOR 0:3 (0:2)
500; Šuler 32., Pihler 37., 88.

Kalcer Radomlje:
Ivačič, Kumer ( 54./Marinšek ), Zukić, Jazbec , Lidjan ( 73./Nunić), Kovjenić, Barukčić, Cerar ( 62./Jugovar), Janković, Šipek, Gajić.

Maribor: Handanović, Janža , Defendi, Šuler, Šme , Kabha ( 77./Vrhovec), Sallalich ( 65./Bohar), Pihler, Vršič, Tavares ( 82./Hotić), Zahović.

Sodnik: Nejc Kajtazović (Kranj)

Sobotne tekme:
GORICA - OLIMPIJA 1:1 (0:1)
1.000; Burgić 80.; Benko 12.

CELJE - RUDAR 4:0 (1:0)
350; Volaš 34., 83., Ćirjak 56./11-m, Pungaršek 58.

KRŠKO - LUKA KOPER 0:0
Prekinjeno v 62. minuti zaradi razmočenega igrišča. Tekma je vseeno veljavna.

# 20.11.2016 ob 15:20
V Domžalah z vsako minuto bolj proslavljajo, da so Elsnerja podturili Olimpiji in pripeljali Rožmana
plexi
# 20.11.2016 ob 18:53
Tak pa nikak nači.

Pihler je igračina pa pol. Bolj perspektivnega igralca v slovenski ligi trenutno ni, to se je videlo že na reprezentančni tekmi.

Gladko ponovno na vrhu, niz nepremagljivosti se nadaljuje.

en klub. ena čast.
garmond
# 20.11.2016 ob 18:57
A je Olimpija igrala? Glede na večino komentarjev, ki so v lasti navijačev tega kluba.
Shyni
Brez kakršnega koli dvoma je pihler bodoča zvezda slovenskega nogometa in trenutno verjetno najboljši mlad igralec pltsja
Nikec3
# 20.11.2016 ob 18:48
handanovic se vedno prva stevilka 1. lige

Ko je prišel v MB sem bil prepričan, da bo tu kaki dve leti. Sedaj je že precej več kot dve leti, brani pa precej boljše kot je ob prihodu.
juk
# 20.11.2016 ob 15:25
Tale fusbal ki ga igrajo Domžale je užitek gledat.
božo1
# 20.11.2016 ob 15:23
Pa to je milina in neverjetna poživitev kaj delajo te Domžale.
Nikoli nisem pomislil, da bi šel na tekmo v Domžale, sedaj pa sem v resni nameri. Povabil bom še štiri in odvalil 100 ali koliko km na tekme Domžal.
Prava fantazija in norija me prijemlje če bo danes slučajno tudi 0:5. Pa, če tudi ne, poglejte smo že na 0:3. Bravo Simon, bravo vodstvo tega kluba in bravo Domžale, danes absolutno najboljši NK v državi!
Slomaniak
# 20.11.2016 ob 21:42
Gremo Maribor !! Lep pozdrav iz Nove Gorice. S stajerci sem se zmiraj razumel. Ljubljancani prepotentni, ker mislite da maste vse tam pa ste sto let za kacami.

Lp,En klub ena cast!
Pravi-Slovenec
# 20.11.2016 ob 20:38
Dejstvo je, da se je ta Maribor gradil, že nekaj let preden so prisli vsi uspehi, vse načrtno. Olimpija pa bi rada vse čez noc kar pa nebo slo saj so umetno ustvarjena ekipa.
stewie
# 20.11.2016 ob 19:12
Torej zate biti prvak druge, tretje in pete lige pomeni več, kot recimo (dvakratna!) uvrstitev v Evropsko ligo prvakov, pa 3x zapored igranje v Ligi Uefa. Itak, če gre za osebno najbolj omiljeni klub, je pač potrebno sama merila malce prilagajati temu, ker v obratno smer ne gre.
Ampak glavno je, da se lahko s tem ponašaš.
gorencx
Mislim da imajo Radomlje priložnost za prvo zmago v letošnji sezoni. V suvereno zmago aktualnih državnih prvakov v Novi gorici pa niti najmanj ne dvomim.

stewie

Ima prav, to niso napovedi. To je glas vpijočega v puščavi.
Elviraldo
# 20.11.2016 ob 18:45
Kakorkoli .. MB = klasa 1AAA+ za Radomlje, Olimpija zgublja tla pod nogami (realizacija šepa, igra ni napredovala), Domžale so pa lahko edini resni konkurenčni kandidat za prvaka .. Škoda, da jih niso že v Mariboru v 1.pol. spravili na realna tla, v Lj. pa so Domžale zgubile šahovsko tekmo in tu bi imeli točke za jesenskega prvaka .. Domžale so kul! ;)
BadAss
# 20.11.2016 ob 20:51
Ponovno je največji slovenski nogometni klub tam, kjer mu je mesto!
midfielder
# 20.11.2016 ob 15:26
če ne bi domžale dost bedno minimalno izgubile z olimpijo, bi sedaj imela olimpija samo 1 točko prednosti pred njimi.

zelena_realnost.press
ROBI123
# 20.11.2016 ob 15:44
O kvaliteti Domžal in Rožmana se bo razpravljalo takrat, ko bodo pod pritiskom rezultata. Če ga ni, se je fajn igračkat in takrat marsikaj uspe. Bomo videli v prihodnjih kolih.
midfielder
# 20.11.2016 ob 15:08
Huh, kako je to možno?

če se odigra 2/3 igralnega časa rezultat velja
ronzi
# 20.11.2016 ob 19:44
Vedno ampak vedno se nasmejm napovedim zelenih kako bo institucija pobrala 3pike maribor pa nobene,pol pa jih ta njihova institucija za*uka pol jih še pa v zadno maribor nabriše....
vinkljkugla
# 20.11.2016 ob 18:17
zahojen slovenc
# 20.11.2016 ob 20:46
@gorenc

Ti samo uživaj dokler traja. Dobro veš, da bo prvenstvo naše, saj imamo zvezo, sodnike in nekaj ostalih klubov plačanih za 2. zaporedni naslov. ;)

Ni glih po pravilih, ampak edino tak vam lahko rata :)
klepar
# 20.11.2016 ob 19:50
Eh, gorencx ni mi danes do prcanja. Lep pozno popoldanski dan se je ob naši zmagi prevesil v še lepši večer in to mi je čisto dovolj. Zakaj bi nekomu trosil sol na rane?
stewie
gorencx
# 20.11.2016 ob 15:50
Danes bodo Radomlje odnesle vsaj točko, ker smo se tako dogovorili z članom GD Kajtazovičem.

Izgleda, da vas je sodnik zaj.....še kak komentar s tvoje strani? Še na grd, nešporten način, se tvoje napovedi ne morejo uresničiti, revček. :)

# 20.11.2016 ob 17:51
a morda kdo ve zakaj je kajtazović priznal gola....šuler je zadel z ramo,pihlerjev strel pa je bil
premočan
nonparel
# 20.11.2016 ob 17:40
Najboljši slovenski nogometni klub bo po pričakovanjih z lahkoto opravil s klubom iz Radomelj, ki si je letos obul prevelike čevlje. Ta klub ne sodi v slovensko prvo ligo.
mrzo123
To kar delajo Domžale, bi se pričakovalo od Olimpije in Maribora. Mletje tretjerazrednih klubov s petardami. Ampak v Olmiipiji ni nobene motivacije, niti atmosfera ni idealna zaradi vseh možnih menjav na vodilnih položajih v klubu. Če bi imeli malo manj sreče bi se lahko vse zmage, ki so se končale z 1-0, končale z 1-1 ali pa celo 1-2. Olimpija bi bila v sredini lestvice. Sramota kar se je zgodilo v Gorici, ki je očitno v slabi formi. Zdaj bi imeli težave še v drugi ligi.
Prvak bo spet Mb, mogoče presenetijo Domžale, če premagajo Maribor ali Olimpijo na medsebojni tekmi. Z majhnimi klubi očitno nimajo težav.
FC-MB
# 20.11.2016 ob 19:53
Odlična tekma. Tri pike so tu in nazaj na vrh lestvice.....tja kamor spadamo.

NK MARIBOR!
Alejos
# 20.11.2016 ob 15:03
...,ti si Šampion.
komar64
Maribor suvereno, Olimpiji še nekaj manjka. Ne vem, če je za to kriv Elsner, "igrači" se morajo začutit, tega pa pri Olimpiji ne vidimo.
domn333
# 20.11.2016 ob 17:33
Svaka čast Pihler!!!!!

In zdaj se pijeee in zdaj se pooojee....
bicesniga
# 21.11.2016 ob 03:54
počakte rajš, da Olimpija proda rekorden nakup med slovenskimi klubi, Blagoslovljeni Eleke, to bo keša, kolk je transfermarktu 10 milj, 15? Pol bojo pa nakupl, pa bo pokalo. Stojič povedi jih...hahahahaha. Če ne bo pa Elsner mal pogooglal, ni hudič, da nebi blo nekaj zadetkov. Zadetki so pa tak edino kar šteje v nogometu...hahaha bravo zmajčeki.
gravitacija
lep gol
Anfield1892
# 20.11.2016 ob 17:05
"Če bi v tekmah z Mariborom in Olimpijo odigrali bolj taktično in manj zaletavo, bi bili krepko na prvem mestu lige."

Tale komentar na najlepši način ponazori, kako zelo pretiravajo nekateri pri pohvalah na račun Domžal. Če, če in še nekrat če. Če bi, ja, ampak pač niso in to ne slučajno, temveč zato, ker trenutno to moštvo, oziroma njegovi igralci, bolje pač ne znajo igrati. Da se razumemo, Domžale so za naše razmere zelo dobra ekipa, ki pa kot po pravilu za razred slabše nasprotnike premagujejo z visoko razliko, medtem ko pa so proti sebi enakim po kvaliteti (Olimpija, Maribor) rezultatsko neuspešni ravno zato, ker so taktično inferiorni.
stomic
# 21.11.2016 ob 00:27
Midi spat jutri imas solo...
Slovenc122
# 20.11.2016 ob 18:05
Zvečer ohladitve v Ljubljani, oblecite se toplo, kajti temperature padejo pod ničlo.
SLOBloodPatriot
# 20.11.2016 ob 17:56
Kako je pa ta osiješki sodnik Andrej Burilo v 1. polčasu sodil v korist Slavena Belupa, pa to je nevejetno. Vsak najmanjši dotik Rijeke je piskal kot favl, medtem ko je samo 1 prekršek Slavena zabeležil. Se vidi, da je na Mamičevi listi plačancev.
vinkljkugla
# 20.11.2016 ob 17:31
nimam nič proti pirotehniki ampak je lepo vidit da vijole ne bojo skurl tribun tko kot so jih žabarji včeraj v gorici
domn333
# 20.11.2016 ob 17:29
Počasi bo Šuler postal najboljši strelec :D

GREMO MARIBOOOR!
# 20.11.2016 ob 17:07
Zdaj pa z enim očesom navijat za Kekovo Rijeko, da premaga Slaven Belupo in tako pobegne Dinamu na velikih + 8 točk. Prenos tekme na š1.
klepar
# 20.11.2016 ob 19:18
Zmaga čista kot solza.
Točno tako. Sledijo tri domače tekme, nasprotniki so ravnopravšnji. V zadnjem kolu pred zimskim premorom pa en pravi nogometni derbi z Domžalami za naslov jesenskega prvaka.
Pot do naslova je še dolga in nič ni samoumevno. Bo treba delat do konca sezone in je dobro, da imamo konkurenta v močnih Domžalah. Dvomim da bodo zdržale do konca, obstaja pa možnost.

MARIBOR ŠAMPION
božo1
# 20.11.2016 ob 18:10
Maribor zadel proti velikim Radomljam

Ni naj pomemnejše v dp koliko je kdo mali ali veliki, v vsakem primeru je potrebno gol dati ali zabiti. Pihler je danes lepo zadel in on sicer poseduje dobro tehniko in odličen udarec. Napačno pa bi bilo, da bi ga sedaj dvigovali v oblake, tako kot so pred časom Zajca.
vinkljkugla
# 20.11.2016 ob 17:54
konec svatbe na barju. ostaja le še skrb da jih ne prehitijo domžale.
midfielder
# 20.11.2016 ob 17:53
bo dal maribor še petardo danes. Čim ni novakovića, goli padajo kot po tekočem traku, ker ni treba prvo zrihtat eno 5 zicerjev, da jih milivoje fali. Pihler sigurno ne bi užgal na gol, ampak bi podal novakoviću, če bi bil ta v igri.
igorico
# 20.11.2016 ob 17:27
MB bo danes premagal Radomlje, ni realno pricakovati cesa drugega.

OLI bo zvecer spet druga, igra je slaba, Ranko ni prebudil ekipe - in to je po ljubljanskih kriterijih razlog za menjavo sportnega direktorja.
Lesinar
# 20.11.2016 ob 16:52
Spet bo komentiral polž Lazar?
midfielder
# 20.11.2016 ob 15:41
Olimpija in Maribor se lahko zahvalita Elznerju, da jim Domžale gledajo v hrbet.

bi prej rekel, da se morata zahvalit rožmanu, ki je proti obema 'velikima' taktično popušil
gravitacija
# 20.11.2016 ob 23:45
midfielder

se tak meniš kot da od leta 1995 in 2015 ni minilo 20 let...

....če ti ni potegnalo kaj mislim ti bom razložil,da si tako dolgo čakal,da si postal prvak v prvi ligi,zato te povsem razumem,da si tako zagnan in pameten,ker roko na srce nikoli ne veš ali bo potrebno spet novih 20 let mogoče 30,da ..... pa lep pozdrav

Anketa: 20. april 2017 ob 11:05

Kdo je za vas MVP rednega dela sezone v Ligi NBA?