Mariborčani so v državnem prvenstvu zmagali drugič zapored. Foto: Aleš Fevžer
Zavrč
Zavrč je po dveh krogih na vrhu lestvice. Foto: Aleš Fevžer

Radomljani so v nevihtnem Ljudskem vrtu do 85. minute držali neodločen izid (1:1), nato pa je Luka Zahovič v razmiku treh minut dosegel dva gola.

18-letni Zahovič je najprej po podaji Mitje Vilerja z leve strani z glavo poslal žogo za hrbet vratarja Vjekoslava Andrića, nato pa je naveza Viler-Zahovič ponovila vajo za 3:1. Zahovič je tokrat zadel s strelom po tleh. Končni izid je v sodnikovem podaljšku postavil Dušan Stoiljković.

Ante Šimundža je zaradi kršenja klubskih pravil Gorana Cvijanovića in Matica Črnica premestil v B-ekipo.

Maribor hitro izničil vodstvo Radomelj
Radomljani so sicer v Ljudskem vrtu presenetljivo povedli. V 19. minuti je po predložku Jureta Balkovca s prostega strela zadel Janez Zavrl, ki je preskočil slabo postavljenega Arghusa. A veselje gostov je bilo kratkotrajno, saj je le tri minute pozneje Balkovec žogo po podaji Vršiča poslal za hrbet svojega vratarja Andrića.

Prečki Fajića in Tavaresa
V drugem polčasu so bili Mariborčani bliže zmagi. Najprej je prečko v 63. minuti zadel Nusmir Fajić, nato pa je prečko z enajstmetrovke stresel še Marcos Tavares. Sodnik Nejc Kajtazović je najstrožjo kazen dosodil po roki Gorana Vuka. Mariborčani niso igrali v najmočnejši postavi, saj je Šimundža nekaterim nosilcem igre namenil počitek. Vijoličasti bodo namreč že v sredo igrali prvo tekmo 3. predkroga Lige prvakov proti Maccabiju.

Zavrč z zmago na vrh lestvice
V drugi tekmi dneva je Zavrč z 2:0 premagal Rudar v gosteh. Gostje so povedli v 56. minuti, ko je zadel Matija Smrekar. Najprej je Matjaž Rozman ubranil poskus Karla Težaka, potem pa je Smrekar odbito žogo pospravil v mrežo. Drugi gol je Zavrč dosegel v 79. minuti. Doris Kelenc je podal iz kota, v kazenskem prostoru je bil najvišji Toni Datković in z glavo matiral Rozmana. Zavrč se je tako z drugo zmago zavihtel na vrh lestvice. Tako kot Maribor je zbral šest točk, a ima boljšo razliko v golih (3:0 proti 4:2).