Olimpija je v Stožicah spravila na kolena Aluminij (5:1). Zmaji imajo zdaj štiri točke naskoka pred Mariborom. Foto: www.alesfevzer.com
Močno zdesetkani nogometaši iz Nove Gorice so morali priznati premoč Celju (2:0). Foto: www.alesfevzer.com
Goričani praznih rok zapustili Celje
"Olimpija trenutno samozavestnejša od Maribora"
Celjani ugnali Gorico

Ljubljančani imajo ob tekmi več zdaj štiri točke naskoka pred večnim tekmecem in najbližjim zasledovalcem Mariborom. Ta je v torek le remiziral z Rudarjem.

Olimpija je bila prepričljivo boljša, o čemer govori tudi podatek o strelih na gol (20:3). V okvir vrat so zmaji zadeli devetkrat, Kidričani le enkrat.

Olimpija prva zadela, Aluminij hitro izenačil
Zanimiv prvi polčas je postregel s tremi goli. Olimpija je povedla v šesti minuti - po podaji Mitcha Apauja z desne strani v kazenski prostor je bil tam najvišji Leon Benko, ki je z glavo matiral gostujočega vratarja. Veselje ni dolgo trajalo, saj so gostje izenačili nekaj trenutkov pozneje. Kidričani so imeli prosti strel na desni strani, žogo so nato spravili v kazenski prostor, kjer je z nekaj sreče končala pri Josipu Zebi na oddaljeni vratnici, ta pa jo je potem z močnim strelom spravil v mrežo.

Olimpijini napadi so se vrstili, premoč pa so z golom kronali v 45. minuti. Po podaji iz kota se je v gneči pred kazenskim prostorom najbolje znašel Dino Štiglec, ki je zadel za 2:1.

Benko še naprej nevaren
Benko je bil po vrnitvi na zelenico spet nevaren. Streljal je močno z okoli 20 metrov, Aluminij pa je rešil okvir vrat. Odbito žogo je Stefan Savić poslal čez vrata. Tri minute zatem se je Olimpija razveselila svojega tretjega gola. V skupni akciji je najprej streljal Rok Kronaveter, zadel je okvir vrat, odbitek pa je v mrežo pospravil Benko (3:1).

Kronaveter je po nekaj zgrešenih priložnostih gol z glavo iz bližine zabil v 63. minuti (4:1). Niti deset minut ni minilo, ko so se zmaji veselili novega gola, in to kakšnega. Danijel Miškić, ki je vstopil v igro v 66. minuti, je v 70. minuti streljal od daleč z okoli 30 metrov.

Celjani prek zdesetkane Gorice
Celjani so brez kaznovanega Rudija Požega Vancaša prišli do zmage nad močno zdesetkano zasedbo Gorice, pri kateri so manjkali Grega Sorčan, Miha Gregorič, Rok Grudina, Jaka Kolenc, Miran Burgič, Andrija Filipović, Semir Smajlagić ter kaznovani Uroš Celcer, manjkal je tudi Kyrian Nwabueze. S sedmo zmago v sezoni so se utrdili na petem mestu lestvice, današnjim tekmecem, ki so z enajstim porazom na šestem mestu, pa so pobegnili za štiri točke.

Celjani so odlično začeli tekmo in že v četrti minuti povedli. Po podaji Amadeja Brecla je zadel Luka Kerin, ki je sprožil s približno 15 metrov malce z leve strani in žogo od nasprotne vratnice poslal v gol. Za Kerina je bil to prvenec v sezoni. Tudi v naslednjih minutah so bili gostitelji tisti, ki so bili nevarnejši, sprožili so še nekaj strelov.

V 66. minuti so Celjani podvojili prednost. Lupeta je po lepi podaji sam stekel proti vratom Gorice, malce z leve sprožil, Štrukelj je žogo odbil, a na njegovo nesrečo v soigralca Alena Jogana, od katerega se je žoga odbila v mrežo.
V nadaljevanju so Celjani brez posebnih težav ohranjali zanesljivo prednost, vmes sicer še enkrat zadeli, a so sodniki zadetek upravičeno razveljavili zaradi prepovedanega položaja Lupete.