Tilen Nagode
Luka Koper - Gorica
Koper se je proti Gorici izvlekel v 94. minuti

Preostala srečanja bodo v soboto in nedeljo. Vodilna Olimpija bo v nedeljo gostila Rudar, drugi Maribor pa v soboto Krko.
Novogoričani, ki niso mogli računati na pomoč Sandija Arčona in Marshala Johnsona, so spomladi še naprej neporaženi, a bodo pred zaporednima domačima tekmama proti Mariboru in Olimpiji na začetku aprila obžalovali izgubo dveh točk v zadnji minuti.

Gostje so prvi resneje zapretili v 13. minuti, ko je po polprotinapadu streljal Andrej Kotnik, a se je z dobro obrambo izkazal Vjekoslav Tomić. V 30. minuti je Matija Škarabot meril v zunanji del mreže. Tri minute pozneje je Kotnik nevarno podal pred Tomičeva vrata, po veliki gneči in dobrem posredovanju vratarja pa je ostalo pri začetnem izidu. V 40. minuti je sledil hiter protinapad boljših gostov, Škarabot pa je z glavo sam z osmih metrov streljal prek vrat. Šele v 43. minuti so prvič konkretno streljali tudi Koprčani, a je dober udarec Lea Štulca s 25 metrov zanesljivo ustavil Grega Sorčan.

Gorica je povedla v 53. minuti. Miha Gregorič, ki je v sezoni 2013/14 igral za Koper, je zadel iz bližine po strelu Kotnika in odbiti žogi. Do konca tekme so gostitelji obupano lovili gol priključka, poskušali z visokimi predložki pred vrata, prek Marina Jurine pa jim je v 94. minuti uspelo iztržiti točko. Po prostem strelu z desne strani in nekaj odbitih žogah je 22-letni hrvaški napadalec v gneči pred vrati iz voleja s polvisoko žogo zadel za izenačenje in veselje domačih navijačev. Takoj zatem je sodnik odpiskal konec tekme.
Koprčani so že na zadnjem medsebojnem srečanju v Novi Gorici dosegli zadetek v sodnikovem podaljšku. 8. novembra so v 17. krogu z golom Jake Štromajerja v 93. minuti zmagali z 1:2.