Goričani so še na tretji medsebojni tekmi v tej sezoni morali priznati premoč Olimpiji. Foto: www.alesfevzer.com
Olimpija slavila v Novi Gorici

Ljubljančani so dosegli drugo zmago v spomladanskem delu in se - ob tekmi več od Mariborčanov - zavihteli na prvo mesto prvenstvene lestvice.

To je bila še ena minimalna zmaga Ljubljančanov, v prejšnjem krogu so z 2:1 premagali Celje.

Nogometaši Olimpije, ki so igrali v črnih dresih, so več poskušali, imeli so štiri strele v okvir gola, nasprotniki nobenega, poleg tega so imeli več žogo v svoji posesti, premoč pa so unovčili v drugem polčasu, ko je zadel Oduwa.

Malo priložnosti v prvem polčasu
Obe ekipi sta obračun začeli zelo previdno, igra je potekala med obema kazenskima prostoroma in brez izrazitih priložnosti na eni in drugi strani. Ljubljančani so prvi prišli do priložnosti za gol - v 25. minuti je Stefan Savić preigraval in kombiniral z Ricardom Alvesom. Ta je streljal, a je obramba Gorice preprečila gol. Alves je prišel do odbite žoge, streljal je s sedmih metrov, a ne dovolj natančno. Gorica je bila ob koncu prvega polčasa blizu vodstvu - Jani Curk je poslal predložek Donatusu Edafeju, ta je streljal z glavo mimo vrat gostov.

Savić in Oduwa junaka zmajev
Savić je opravil levji delež pri zadetku svoje ekipe, saj je izkoristil nepazljivost nogometaša Gorice, ukradel mu je žogo in krenil v protinapad. V sredini kazenskega prostora je našel Oduwo, ta je rutinirano končal akcijo - streljal je v levi spodnji kot z 10 metrov, vratar Gorice je bil nemočen. Olimpija je nato zapravila dve možnosti za zvišanje prednosti - Oduwa je v 62. minuti podal Mitchu Apauji, ta pa ni streljal dovolj močno, nato je bil v kazenskem prostoru nenatančen še Issah Abass. V 72. minuti je Olimpija krenila v protinapad, Oduwa in Abass sta bila v odličnem položaju, a se nista najbolje skoordinirala, da bi povišala vodstvo.

V končnici tekme so gostitelji zaigrali nekoliko pogumneje, pravih priložnosti za izenačenje pa si niso priigrali.

To je bila edina odigrana tekma 20. kroga, preostale štiri tekme so zaradi zimskega vremena in stanja nogometnih zelenic prestavili na april.

Ljubljanska ekipa bo v prihodnjem krogu gostila Aluminij, Gorica pa bo gostovala v Celju. Obe tekmi bosta v sredo, 7. marca.