Domžale nasule Aluminiju pol ducata golov
18. marec 2018 ob 12:57,
zadnji poseg: 18. marec 2018 ob 19:20
Nova Gorica - MMC RTV SLO

Nogometaši Olimpije so v spomladanskem delu Prve lige še šestič zmagali, potem ko so bili z 0:3 boljši od Ankarana Hrvatinov.

Po burnih včerajšnjih dogodkih v Mariboru se je 24. krog državnega prvenstva nadaljeval v Novi Gorici, kjer je pred praznimi tribunami Olimpija rutinirano opravila svoje delo in bo derbi (31. marca) dočakala s prednostjo kar desetih točk pred Mariborom, ki ima resda tekmo manj.

Olimpija je povedla v 24. minuti. Z leve strani je pred gol podal Jason Davidson, Stefan Savić je ušel branilcem Ankarana in z glavo natančno meril v zgornji desni kot vrat.

V 40. minuti je Olimpija spet izigrala tekmečevo obrambo. Rok Kronaveter je v kazenskem prostoru podal Dariu Čanađiji, ki je z roba kazenskega prostora z levico premagal Primoža Bužana. To je njegov prvi gol sezone v Prvi ligi.

V drugem polčasu je zadel še Aris Zarifović, ki je po podaji Danijela Miškiča zadel s petih metrov. Primorci so bili v drugem delu sicer konkretnejši kot v prvem delu, a Aljaža Ivačiča niso resneje ogrozili.

Olimpija je tako še tretjič v sezoni premagala Ankarančane in zmagoviti niz podaljšala na šest tekem.

Osma zaporedna zmaga Domžal
Domžalčani še naprej kažejo dobro formo. Na tekmi z Aluminijem so povsem prevladovali in dosegli že svojo osmo zaporedno zmago, s katero so se na zgolj pet točk približali drugouvrščenemu Mariboru (ta ima še tekmo več), hkrati pa prednost pred četrtouvrščenim Rudarjem povečali na sedem točk. Na drugi strani Kidričani spomladi še niso okusili slasti zmage in ostajajo osmi. Tokrat so svojemu tekmecu Aluminiju nasuli pol ducata zadetkov, med strelce so se vpisali Lovro Bizjak (2x), Senijad Ibričić (11-m), Amedej Vetrih, Rubin Hebaj in Agim Ibraimi. Častni zadetek za goste iz Kidričevega je dosegel Rok Kidrič.