Zavrču v Stožicah ni uspel tak podvig kot septembra, ko je zmagal z 0:2, vseeno pa je Olimpiji zagrenil boj za naslov. Foto: www.alesfevzer.com
Marko Pajač
Marko Pajač je imel največ priložnosti in dosegel tudi edini zadetek za Celje v Novem mestu. Foto: www.alesfevzer.com
Dino Hotić
Mladi reprezentant Dino Hotić je tekmo v Kopru odločil s prostega strela. Foto: www.alesfevzer.com
Zadetki iz Ljubljane in Novega mesta
Eleke tik pred koncem preprečil poraz Olimpije

Ljubljančani tudi po sedmi tekmi po zimskem premoru ostajajo neporaženi - a le po zaslugi borbenosti v zadnjih trenutkih tekme in obilici sreče. Zavrč je bil tisti, ki je gostitelje večino tekme umiril, v 68. minuti nekoliko srečno dosegel vodilni zadetek, varovanci Marka Nikolića pa so po neprepričljivi igri šele v sodniškem dodatku prišli do neodločenega izida. Mariborčanom zdaj bežijo le še za dve točki.

V prvem polčasu je v 34. minuti najlepšo priložnost zapravil Blessing Eleke, ki je po podaji Roka Kronavetra pred vrata povsem osamljen slabo streljal z glavo. Po šibkem udarcu je žoga končala v naročju Matije Kovačića.

Oba zadetka napol avtogola
V drugem polčasu je Olimpija občasno pritisnila, prišla do nekaj strelov, a igra na sredini je bila nepovezana. Zavrč ni imel prevelikih težav z ustavljanjem ljubljanskih napadov, za nameček pa povedel. Lovro Cvek je prišel do žoge na desni strani kazenskega prostora, skušal podati pred vrata, a pri tem zadel koleno Elekeja, tako da je žoga spremenila smer in ob bližnji vratnici presenetila Aleksandra Šeligo, ki je znova branil namesto bolnega Nejca Vidmarja.

V 80. minuti je Olimpija krenila v protinapad, ki pa ga je sebično sklenil Martin Mimoun. Z roba kazenskega prostora je meril premalo natančno. Ko je že kazalo, da je Olimpija v izgubljenem položaju, je v 93. minuti do žoge v kazenskem prostoru prišel Eleke in streljal, žoga pa se je od Sebastjana Antića odbila v mrežo za končnih 1:1.
Spomnimo, da je Zavrč s trenerjem Slavkom Matićem že septembra, nekaj dni po tem, ko je premagal Maribor, zagodel Olimpiji s prekinitvijo niza njenih sedmih zaporednih zmag (0:2).
Hotić junak na Bonifiki
Krško, ki jeseni v gosteh ni zmagalo niti enkrat in osvojilo le tri točke, spomladi pridno zbira uspehe tudi zunaj domačega stadiona. Tokrat je tretjič zapored slavilo na gostovanjih! Po zmagah v Zavrču in Domžalah je padel še Koper (0:1).
Na Bonifiki je bil v 35. minuti edini strelec dobro razpoloženi Dino Hotić, posojeni nogometaš Maribora. Mojstrsko je meril s prostega strela z več kot 20 metrov in zadel zgornji bližnji kot domačih vrat. Žoga se je ob tem odbila od prečke. Koper v prvem polčasu ni sprožil niti enega strela, medtem ko so Krčani še nekajkrat poskušali.

V drugem polčasu so več angažiranosti pokazali tudi gostitelji, a le redki streli so pomenili nevarnost za izenačenje. Še najboljši je bil tisti iz 81. minute, ki ga je sprožil Ruben Belima, ko je z roba kazenskega prostora meril za kak meter nenatančno.

Delitev točk v Novem mestu
Zadnjeuvrščena Krka in Celje, ki sta prvič igrala z novima trenerjema Milošem Kostićem in Robertom Pevnikom, sta se na prvi nedeljski tekmi razšla z 1:1. Celjani so prekinili niz treh porazov, Novomeščani pa so se veselili prve točke po petih porazih.

Celjani so bili v prvem polčasu precej konkretnejši tekmec, skupaj so sprožili osem strelov, še najnevarnejši pa je bil Marko Pajač z dveh prostih strelov, ko je obakrat posredoval Miodrag Mitrović.

Ta pa ni imel možnosti v 68. minuti. Takrat je Tilen Klemenčič podal v sredino kazenskega prostora, kjer je Pajač s strelom po tleh ugnal Krkinega vratarja. A vodstvo ni trajalo dolgo, že pet minut pozneje je po podaji Josipa Fučka iz kota z glavo iz bližine izenačil Alen Vučkić.

V 86. minuti so imeli Celjani izjemno priložnost za novo vodstvo. Najprej je Damir Hadžić neoviran slabo streljal iz bližine, tako da je Mitrović žogo z nogo odbil, Klemenčič pa jo je nato poslal mimo vrat.