Boj za žogo Nemanje Mitrovića in Sashe Aneffa v Stožicah. Foto: BoBo
Marcos Tavares, Jean Philippe Mendy in Arghus
Strelci Maribora v prvem polčasu - Marcos Tavares, Jean Philippe Mendy in Arghus. Foto: BoBo
Matić z izjemnim strelom zadel za 1:0

Maribor je svoje delo opravil suvereno, s 4:0 je na kolena spravil Luko Koper. Tako kot Olimpija zdaj za Domžalami s tekmo manj zaostaja za šest točk. Rudar in Celje sta se razšla brez zadetkov. Na prvi današnji tekmi sta se v Novi Gorici pomerila Gorica in Zavrč, gostitelji so bili boljši z 1:0.
Matić in Vukčević v polno od daleč
Prvič po desetih prvenstvenih tekmah med Olimpijo in Domžalam se je zgodilo, da je zmagal gostitelj. Ljubljančani so odločno začeli in že v 4. minuti je nase opozoril Andraž Šporar. Nik Omladič je lepo podal v kazenski prostor, kjer je Šporar malce z desne strani močno sprožil, vratar gostov Nejc Vidmar pa je s konicami prstov žogo odbil v prečko. Čez dve minuti je bilo 1:0. Po Omladičevem prostem strelu z leve strani je Kenan Horić z glavo žogo odbil do Darijana Matića, ta pa jo je z 20 metrov z močnim strelom poslal pod prečko.

Olimpija je prednost povišala v 41. minuti. Marko Vukčević je po samostojni akciji z leve strani prišel do ugodnega položaja za strel z več kot 20 metrov in žogo, ki je pred Vidmarjem odskočila, poslal v nasprotni kot domžalskih vrat.

V drugem polčasu so gledalci spremljali precej bolj enakovredno predstavo, v kateri pa ni bilo prav veliko nevarnih akcij. V 77. minuti je Domžalam uspelo znižati izid. Prosti strel z desne strani je dobro izvedel Erik Janža, pred vrati pa je Nemanja Maksimović z glavo žogo rahlo preusmeril in premagal Aleksandra Šeligo. V 90. minuti je iz obrata poskusil še Slobodan Vuk, a preslabo za Šeligo.

Že po prvem polčasu 3:0
Gledalci v Ljudskem vrtu so bili prvič zadovoljni v 11. minuti, ko je zadel Marcos Tavares. Po podaji Dareta Vršiča iz kota je Ivica Guberac izbil žogo do Jean-Philippa Mendyja, ta pa je z dolgo podajo z glavo vrnil žogo v petmetrski prostor, kjer jo je Tavares povsem iz bližine ob Mihi Gregoriču potisnil čez golovo črto.

V 28. minuti je Mendy povišal na 2:0. Po Vršičevem prostem strelu in podaji v kazenski prostor je odbita žoga prišla do francoskega napadalca, ki se je otresel treh branilcev in žogo poslal v mrežo. 11 minut pozneje se je med strelce vpisal še branilec Arghus, ki je po podaji iz kota v polno meril z volejem z desetih metrov.

Tik pred koncem tekme je zmago vijoličastih potrdil David Biton, ko je dobro stekel v prazen prostor za obrambno vrsto gostov, prišel do žoge po globinski podaji Agima Ibraimija in rutinirano premagal Ermina Hasića. Zadnjo priložnost na tekmi je na drugi strani zapravil Jaka Štromajer, ki je z desne strani zadel vratnico.
Najlepši priložnosti imela Verbič in Jelić
V Velenju sta se srečali ekipi, ki imata za seboj najdaljši niz neporaženosti v prvenstvu. Velenjčani do te tekme niso izgubili šestkrat zapored, Celjani pa kar 19-krat. Gostje so tekmo bolje začeli in si že v uvodnih minutah priigrali nekaj priložnosti, trikrat pa je dobro posredoval domači vratar Matjaž Rozman. V nadaljevanju so bili bolj nevarni knapi.
Najlepšo priložnost na tekmi je imelo Celje v 67. minuti, ko je Mislav Oršić lepo podal do Benjamina Verbiča, ta se je znašel sam pred Rozmanom, a je zgrešil cilj. Velenjčani so si priložnost za zmagoviti zadetek pripravili v 90. minuti, ko je po podaji Denisa Klinarja streljal Dragan Jelić, toda Matic Kotnik je odlično posredoval.

Hiter zadetek Gorice
Novogoričani so zmagali šele četrtič v tej sezoni, prvič jih je vodil novi trener Iztok Kavčič. Edini zadetek so dosegli v 9. minuti, ko je po podaji Amedeja Vetriha z glavo zadel Marshal Mfon Johnson. Zavrč je bil najbližje izenačenju v 54. minuti, ko je Boris Sambolec prav tako z glavo zatresel prečko.