Predsednik Valenčič ob zmagi v LJ izgubil brke
Koper z zmago iz Ljubljane
Izjave po tekmi Gorica - Domžale

Nogometaš iz Ekvatorialne Gvineje je mrežo zatresel v 64. minuti po lepi samostojni akciji na desni strani, ko je žogo vodil mimo kar nekaj domačih igralcev, nato pa lepo meril z roba kazenskega prostora. Vratar Olimpije Aleksander Šeliga je bil pokrit in ni najbolje videl žoge, tako da mu je ni uspelo ustaviti, ko je zletela med njim in levo vratnico.
V sodnikovem podaljšku je imel najlepši priložnosti za izenačenje rezervist Blessing Eleke, ki pa ni bil dovolj natančen. V 91. minuti je po akciji in podaji Mihe Zajca streljal le za malenkost mimo vrat. Predtem se je v priložnosti znašel še Antonio Delamea Mlinar, ki je po predložku z desne strani z glavo iz bližine žogo poslal čez prečko.
V prvem polčasu gledalci niso videli veliko priložnosti. Razmerje v strelih v okvir vrat je bilo 2:0. Najbližje zadetku je bil Zajc, ki je v 37. minuti streljal od daleč, a mu je veselje preprečila prečka.
Koprčani so v Ljubljani zmagali prvič po štirih letih, osvojili prve letošnje točke v gosteh in na tretjem mestu na lestvici z 12 točkami prehiteli Domžale. Olimpija jih ima 13, vodilna Gorica pa 15. V prihodnjem krogu čez dva tedna bodo Ljubljančani doma gostili prav Novogoričane.