Andraž Šporar
Olimpija zmagala šestič zapored

Ljubljančani so tako sploh prvič slavili na stadionu Portoval v Novem mestu in se vsaj za en dan, saj Gorica igra v soboto, zavihteli na vrh lestvice.

Krka vzdržala do 53. minute
Olimpija je dolgo lomila odpor Krke, ki je po prvem polčasu držala 0:0. Nato pa je v 53. minuti Andraž Šporar priboril kot. Izvajal ga je Miha Zajc, Kenan Bajrić je podaljšal žogo na drugo vratnico, kjer jo je Ezekiel Henty poslal v mrežo.

Zajc udaril prvič
Krkaši so v nadaljevanju pokazali nekaj napadalnih ambicij, a so bili daleč od zadetka. Na drugi strani so gostje v 80. minuti še drugič zatresli mrežo. Alves je podal do Šporarja, ta pa do vtekajočega Zajca, ki je nato z desne strani z lobom elegantno poslal žogo čez vratarja Miodraga Mitrovića.

Kastrevec vlil nekaj upanja
A malo pozneje je domačim le uspelo matirati zeleno-bele. Damjan Marjanović je v protinapadu z leve strani podal pred vrata, kjer je Žiga Kastrevec prehitel Nemanjo Mitrovića in s strelom za prvo vratnico ukanil Aleksandra Šeligo.

Evrogol Zajca za 3:1
Vse upe domačih je v 86. minuti zatrl Zajc, ki je dosegel pravi evrogol, saj je žogo z okoli 20 metrov poslal v levi zgornji kot vrat Mitrovića.

Zorko odločil v Halozah
V drugi tekmi dneva je Zavrč z 1:0 premagal Luko Koper. Edini gol je padel že v 4. minuti, ko je Rok Zorko žogo po podaji Veljka Batrovića preusmeril za hrbet Vasje Simčiča. V nadaljevanju so Koprčani, ki jih je prvič vodil Nedžad Okčić, poskušali izenačiti, a so domači odbili napade.

Do tega kroga vodilna Gorica v soboto ob 17.45 v derbiju gosti ranjenega leva - Maribor.