Leon Benko je v 15. minuti popeljal Olimpijo v vodstvo. Foto: BoBo
Veselje Domžalčanov po izenačenju Elvisa Bratanovića. Foto: BoBo
Gorica
Miškić držal obljubo in mojstrsko zadel s prostega strela
Olimpija po zmagi nad Domžalami spet na 2. mestu
Zadetki s tekme med Gorico in Rudarjem

Ljubljančani so povedli v 15. minuti iz prve prave priložnosti na tekmi. Dino Štiglec je s prostega strela z okoli 30 metrov poslal predložek v kazenski prostor, kjer je bil najvišji Leon Benko in z glavo matiral Dejana Milića. Očitno je izvajanje prostega strela presenetilo goste, ki so izpadli nekoliko naivno.

Bratanović izenačil, gol Blažiča razveljavljen
Domžalčani so kljub prejetemu golu ohranili pobudo in jo kronali v 24. minuti, ko je na levi strani domači obrambi ušel Elvis Bratanović, nato pa z diagonalnim strelom po tleh matiral Roka Vodiška. V 28. minuti je Danijel Miškić blokiral poskus Bratanovića in tako bržkone preprečil vodstvo Domžal. Slednji so v 30. zatresli mrežo, a je bil zadetek Mihe Blažiča zaradi prepovedanega položaja razveljavljen. Gostje so bili nekoliko nevarnejši nasprotnik.

Miškić v polno s prostega strela
Kazalo je že, da se bo prvi polčas končal z 1:1. Nato pa si je Olimpija priborila prosti strel približno 25 metrov stran od domžalskih vrat. K žogi je pristopil Danijel Miškić in jo mojstrsko poslal čez živi zid za desno vratnico nemočnega Milića.

Boateng kaznoval napako
Olimpija je vodstvo povišala v 65. minuti. Ožja obramba Domžal si je privoščila veliko napako, po kateri je prestrežena žoga prišla do Kingsleyja Boatenga, ki je na zelenico vstopil malo pred tem. Boateng je preigral vratarja Milića in žogo poslal v mrežo.

Domači so do konca brez večjih težav ubranili prednost. Gostje so bili najnevarnejši v 82. minuti, ko je Vodišek ubranil poskus Alena Ožbolta. Moštvi se bosta 31. maja pomerili še v finalu pokala.

Gorica nadaljuje odličen niz
Novogoričani so z zmago 2:1 proti Rudarju niz neporaženosti podaljšali na deset tekem. 14. prvenstvena zmaga ima še dodatno težo, saj so od 71. minute igrali brez izključenega Roka Grudine (dva rumena kartona).

Mojstrovina Žigona za 1:0
Varovanci Mirana Srebrniča so povedli v 5. minuti, ko je Andrija Filipović z desne strani podal v kazenski prostor, kjer je Dejan Žigon mojstrsko - s peto - žogo preusmeril za hrbet Mateja Radana.

Mary zabil 16. gol v prvenstvu
Rudar je izenačil v 59. minuti. John Mary je na robu kazenskega prostora prišel do žoge, nato pa s 15 metrov matiral Grego Sorčana. Mary se je s svojim 16. golom v sezoni izenačil na vrhu lestvice strelcev s soigralcem Glavino.

Kolenc podal, Kavčič v polno
Goričani so v 71. minuti zaradi drugega rumenega kartona (udarec s komolcem) ostali brez Roka Grudine, kljub temu pa so štiri minute kasneje zabili odločilni gol. Po podaji Jake Kolenca iz kota je bil v kazenskem prostoru najvišji Tine Kavčič in z glavo matiral Radana.