Goričani z učinkovito igro visoko premagali Celjane
3. maj 2018 ob 16:00,
zadnji poseg: 3. maj 2018 ob 20:02
Nova Gorica - MMC RTV SLO

Olimpija je v Prvi ligi z zmago nad Aluminijem v Kidričevem z 2:0 znova našla zmagoviti ritem in Mariboru ni dopustila, da bi do konca tedna užival v vodstvu na lestvici.

Olimpija ni blestela, a je unovčila večjo kakovost, zadela pa sta najboljša strelca ljubljanskega kluba Ricardo Alves in Abass Issah. To je prva prvenstvena zmaga Olimpije po skoraj mesecu dni oziroma po treh zaporednih remijih, ki jih je dodobra izkoristil Maribor in zdaj zaostaja le točko. V naslednjem krogu bosta tako Maribor (Ankaran) kot Olimpija (Triglav) igrala doma.

V prvem polčasu (razmerje v strelih v okvir vrat 0:5) je uspelo Olimpiji mrežo zatresti šele v sodnikovem dodatku. Dario Čanađija je prodrl po levi strani in podal Alvesu, ki je z levico neubranljivo streljal z dvanajstih metrov. To je njegov deseti gol sezone.

Pri drugem zadetku je v 57. minuti mojstrstvo pokazal Issah. V kazenskem prostoru je izigral Denisa Šmeja in žogo v mrežo poslal mimo Luke Janžekoviča.

V 79. minuti je Nik Kapun s 25 metrov oplazil prečko. Gostitelji so zaman zahtevali dve enajstmetrovki, obakrat je bil v akciji Ibrahim Mensah.

Gorica z učinkovito igro visoko ugnala Celje
V prvem četrtkovem obračunu 30. kroga je bila Gorica s 3:0 boljša od Celja, potem ko je unovčila vse tri svoje strele v okvir vrat. V 30. minuti je po desni strani veliko delo opravil Matteo Tomiček, po njegovi podaji pred gol pa je nespretno posredoval vratar Celja Metod Jurhar. Žogo je z roko odbil do Dejana Žigona, ki mu s šestih metrov ni bilo težko zadeti.

Šele po uri igre so Celjani, ki so v 29. krogu prekinili polletni domžalski niz neporaženosti, izpeljali prvi nevaren napad. Izigrali so goriško obrambo, Luka Kerin je že preigral Grego Sorčana, nato pa z leve strani streljal mimo vrat. V finišu tekme so gostitelji zabili še dva gola. Miran Burgić je po podaji Marka Tešije zadel z roba kazenskega prostora, rezervist Mark Gulič pa je s podobne razdalje kaznoval nedejavnost celjske obrambe in postavil končni izid.

Prva liga, 30. krog:
GORICA - CELJE 3:0 (1:0)
250; Žigon 30., Burgič 77., Gulič 80.

Gorica: Sorčan, Škarabot (72./Humar), Gregorič, Tomiček, Curk, Grudina, Kolenc, Žigon, Džuzdanović (69./Tešija), Osuji, Burgić (79./Gulič).

Celje: Jurhar, Vidmajer, Travner, Džinić, Pečnik, Pišek, Pungaršek, Požeg Vancaš, Lotrič (56./Štraus), Lupeta (84./Šauperl), Vizinger (42./Kerin).

Sodnik: Dragoslav Perić (Kranj)

ALUMINIJ - OLIMPIJA 0:2 (0:1)
700; Alves 45., Issah 57.

Aluminij:
Janžekovič, Jakšić (37./Krajnc), Šme, Martinović, Zeba, Ploj, Horvat, Petrović, Ibrahim Mensah, Kidrič (63./Nunić), Tahiraj (63./Marinšek).

Olimpija: Ivačić, Apau, Ilić, Uremović, Štiglec, Tomić, Miškić (68./Kapun), Čanađija (88./Savić), Alves (78./Kronaveter), Davidson, Issah.

DOMŽALE - ANKARAN HRVATINI 4:0 (2:0)
450; Žužek 26., Hodžić 33., Nicholson 82. Bizjak 87./11-m.

# 03.05.2018 ob 19:23
Spet so fkrali. Mariboru priporočam, da izstopi iz lige. Tako si bodo vijolice živce prihranile, ostali pa ne bomo morali poslušat konstantnega jokcanja. Plus plus situacija.
# 03.05.2018 ob 19:28
Zafustrirani štajerci na delu. Ker nimajo nič razen nogometa vedno in povsod vidijo le zarote proti njim, od predsednikov drugih klubov, sodnikov, NZS-ja.... Bogi ste...ampak res bogi!
realist65
# 03.05.2018 ob 16:57
Lepo, da še prvenstvo ni odločeno. Bo še kar nekaj publike prišlo, drugače bi bile Stožice prazne, če bi preveč vodili. Odlično, tudi derbiji so polni. Še mariborski ljudski vrt bo premajhen, če bo tesna razlika. Napeto mora biti in to je to.
qwertz
# 03.05.2018 ob 19:26
Eh Olimpija še vedno brezjajčno ampak vsaj učinkovito...in seveda spet so (za štajerce) sodniki vsega krivi... pa dajte se spomnit kaj drugega... postajate predvidljivi in dolgočasni....
gargamel MK
# 03.05.2018 ob 19:30
Vprasanje za Jerica. Kdaj je bil zadnji krog PLTS, ko navijaci Maribora niso jokali zaradi sodnikov oz NZS mafije haha
yanker
# 03.05.2018 ob 20:03
@Gost 111
Sem že bil v ljudskem vrtu, žal ne na tekmi LP, sem bil pa na tekmi proti Bruggu, če se ne motim 7 let nazaj. Rad gledam dober fuzbal in če Mb igra kjerkoli v Evropi navijam zanj, kot bi navijal za Spodnji Duplek, če bi igral v Evropi. Men ni sram priznati, da lahko navijam za drug klub, pa niti nisem nikomur nevoščljiv, sploh pa ne privoščljiv... verjetno zato ker nisem štajerc ;)
revolution
# 03.05.2018 ob 17:02
Ah, Biščan je edini pozitivni člen v tej cigu migu ekipi in pravi čudež je, da je uspel ta člen prevladati nad drugimi. Vse ostalo: torej vodstvo, igralci in tudi navijači so samo za pozabo.
Bethtempet3
# 03.05.2018 ob 19:21
banda žabarska..FKRALI bidon z vodo!!
tenisač
# 03.05.2018 ob 21:25
Tisti ki kritizirate igro Olimpijo, preveč gledate tekme Lige prvakov in ste se potem posledično razvadili totalnega nogometa.
yanker
# 03.05.2018 ob 19:44
Zdaj vem zakaj je jokica trener MB... zato ker pooseblja tipičnega navijača MB...jokanje in pritoževanje. A v službi tudi samo jokate, kako je vse narobe, pa da je šef proti vam? A pri babah je enako?
anze35
# 03.05.2018 ob 20:13
Ne da se mi skozi vse komentarje. A je že kdo komentiral poraz Gorice proti Mariboru napram zdajšnjim igram Gorice proti Olimpiji in npr.Celju ? Stave?
mochvirnik11
# 03.05.2018 ob 19:35
Še vedno o vsem odloča Olimpija sama. Derbi v MB jim lahko ruknemo samo bo treba samozavestno pa izklopiti beli šum v medijih. Novinarski stroki zeleno ne diši. Samo ignorirat pa delat na treningih, kvaliteta je itaq na strani zmajih.
Hardworker
# 03.05.2018 ob 20:04
Vse kar je vrednega z današnje tekme so tri pike in prvo mesto na lestvici. Igra Olimpije je spet za čimprejšnjo pozabo. Totalna sterilnost in brezidejnost.
A Biščan res ne zmore strategije za prebijanje takšnih slabih bunkerjev, kot je recimo Aluminijev?
Ali pa nima igralcev z idejo in natančno podajo.
Nekaj bo moral čim prej postoriti in poizkusiti z dvema napadalcema in z več igre preko krilnih pozicij.
REsnica
# 03.05.2018 ob 21:49
Tako slaba olimpija .... pa še vedno pred mariborom...so pa mariborčani navdušeni, ker so samo točko za slabo Olimpijo! Odlično!
# 03.05.2018 ob 19:06
Olimpija bo derbi dobila 2:0. Potem boste morda malo potihnili z zaljenjem.

Metropola!!
sl0v3nc
# 03.05.2018 ob 18:07
Kje je napad Biscan? A ve da Olimpija more zmagat, al bo caku do 80 minute in odnesu remi?
Bethtempet3
navijači olimpije obožujemo nejca..nam kaj morete?
Krucefix2
Haha zato let nzs In sodniki pomagajo Olimpiji je Olimpija zapravila 10 pik naskoka pred Mariborom
yanker
# 03.05.2018 ob 19:29
@RUBEŽ
Sej bo boljše.... sam tableto vzemi.
# 03.05.2018 ob 18:04
Še posebej je zanimivo kako novinarji spremljajo prvo mest Olimpije in kako, ko je prvi Maribor.
Ko Olimpija vodi se vedno išče neke težave in razprtije v klubu, ustvarja se negativa. Ko Maribor vodi, so v ospredju članki o tem, kako klub raste, se razvija, dominira. S tem se dodatno dviguje moralo seveda, Olimpiji jo novinarji zadnje dve sezone samo napadajo, še posebej ko je na prvem mestu.
vilkec
# 03.05.2018 ob 17:56
Biščan pa spet igra s 5 vezisti in 1 napadalcem.To ne moreš verjeti,še Italijani več ne igrajo tako.
tolkachi
# 03.05.2018 ob 22:47
Olimpija je padla zaradi gola v podaljšku proti Domžalam, to je bil največji kiks in velik udarec. Če bi tisto tekmo dobili bi bila situacija čisto druga. Proti Celju je bilo težko, proti Gorici pa so bili veliko boljši, ampak svaka čast Sorčanu.
Sedaj bo lažje po tej zmagi. Ta vikend ne pričakujem presenečenj, veliko bo odvisno od tekem v Domžalah. Tako za Maribor kot na koncu za Olimpijo.
Mislim, da se Olimpija lahko še enkrat dvigne v formi.
Zanimivo bo...
Primus Rochwald
# 03.05.2018 ob 20:14
Možje z kožico med prsti, TIŠINA

Oj, živjo rubež! Mene pa zanima kaj imaš med prsti ti? Luske?

;D ;)
Bethtempet3
# 03.05.2018 ob 20:02
nejc ne hodit v maribor..tam so čudni..pridi v ljubljano..mi te imamo radi
mike1968
# 03.05.2018 ob 18:17
Kdo bi razumel Bišćana? Preveč menja začetno postavo, Abass kljub slabi formi še vedno v prvi postavi, Vombergarju pa ne da možnosti. Kako naj se človek razigra v zadnjih 10 ih minutah srečanja?
# 03.05.2018 ob 17:54
Gorica spet 3-0 Celje, eno najbolj vročih ekip lige, proti Mariboru pa slekli gate. Proti Olimpiji seveda na nož.

Balkanska posla na azijskih trgih....banana liga.
joy
# 03.05.2018 ob 21:03
Bravo za Olimpijo. Zelo pomembna, da ne recem kljucna tekma za Maribor je v sredo proti Domzalam.
Hardworker
# 03.05.2018 ob 20:33
qwertz

Brkić in oni temnopolti Italijan Boateng sta vseskozi poškodovana. Od kar sta prišla v Olimpijo, nista pošteno odigrala desetih tekem. Oduwa tudi ne bo nazaj do jeseni. Nekaj igralcev je sposojenih drugam. Na spisku so še takšni, ki službene tekme še niso odigrali (Kobiljar, Boakye). Skratka, ena velika zmešnjava in negotovost, kako bo ekipa izgledala že poleti kaj šele jeseni.
qwertz
# 03.05.2018 ob 20:15
@Hardworker. Natanko tako.... ista žalost kot proti Gorici... hvala bogu je Aluminij precej slabši in so spacali ta dva gola.. ..igra pa eh brez veze .
skydrumm
Spet vodilni. Maribor drugi. Po mestu in folku pa zadnji. Adija.
slamič
# 03.05.2018 ob 19:10
Kaj vam ni jasno toteki? Še vaš Skomina bi podaljšal dodatek, če se skoraj dve minuti podaljška igralec valja po tleh...
Yeru
# 03.05.2018 ob 21:29
A jaz prav vidim da bo tekma Domzale:Maribor na delavnik v sredo ob 16ih?!?
Juninho8Slo
# 03.05.2018 ob 20:58
Končno. V nedeljo pa vsi na tekmo. Gremo Olimpija,
Bethtempet3
# 03.05.2018 ob 19:41
vidim da mi admin vohuni po profilu..ziher sem mu dal peno na usta..admin je viola
tomjaz11
# 03.05.2018 ob 19:27
vprašanje zaJeriča, po koliko krogih je Olimpiji uspelo dati vsaj dva gola ali več? na eni tekmi seveda

Bolje se je obrniti na OptaŽabarja.
yanker
# 03.05.2018 ob 18:53
@RUBEŽ
Enako vprašanje bi lahko zastavili za NK Maribor KAJNE?
Pjanc
# 03.05.2018 ob 18:20
Morda kdo ve, zakaj mi na TVINU predvaja tist butast svet na kanalu A, med tem ko kliknem na fuzbal?
seba goričan
# 03.05.2018 ob 17:44
Celje vedno zaserje,ko je najbolj treba grizit...beda od kluba
REsnica
# 03.05.2018 ob 21:52
Škoda da je mali zaho tako mali in krhek...če bi bil bolj desc bi komot dobil boljši klub v tujini. Na srečo MBja pa je mali in krhek in obsojen na dolino šentflorjansko.
Hardworker
# 03.05.2018 ob 20:59

qwertz
Ja imaš prav: Biščan se je 'zaciklal'... je pa res da sta Brkić in Oduwa kronično poškodovana in ta dva bi bila res dodana vrednost.

Bila bi koristna samo če bi bila zdrava in v fizični formi. A to kot kaže ne bosta nikoli. Dodamo še Boatenga in dobimo trio-adio. Že ko so jih pripeljali, smo nekateri vedeli, da je to zgrešena naložba.