Prva liga
Ocena novice: Vaša ocena:
Ocena 4.1 od 27 glasov Ocenite to novico!
Matej Poplatnik je blestel v Novi Gorici in se na lestvici strelcev na vrhu izenačil z Marcosom Tavaresom. Oba sta dosegla po 16 zadetkov. Foto: www.alesfevzer.com

Nova Gorica - MMC RTV SLO

Nogometaši Gorice so na zadnji tekmi 33. kroga Prve lige TS izgubili proti Triglavu z 0:2. Blestel je Matej Poplatnik, ki je dosegel oba zadetka in se na vrhu lestvice strelcev izenačil z Marcosom Tavaresom.

Kranjčani so se veselili šeste zmage v sezoni, s katero so se znova prebili na predzadnje mesto, pred Ankarančani imajo zdaj dve točki naskoka. Novogoričani so zapravili priložnost, da se izenačijo s petouvrščenim Celjem.

Triglav boljši v prvem polčasu
V prvem polčasu so bili Gorenjci boljši. V 15. minuti je Gašper Udovič streljal od daleč, a malce zgrešil cilj, v 29. minuti pa je Poplatnik streljal z glavo, a je bil Grega Sorčan na pravem mestu. Goriški vratar je v 34. minuti zaustavil tudi strel Igorja Bukare.

Pravi evrogol Poplatnika za 0:2
V drugem polčasu so najprej zapretili Novogoričani, ko je nekoliko z leve strani sprožil Semir Smajlagić, Elvis Džafić pa je žogo odbil. V 59. minuti so Gorenjci povedli, potem ko je po kotu z desne strani z glavo zadel Poplatnik. V 79. minuti je Poplatnik izvrstno izvedel prosti strel z 20 metrov. Žogo je zavrtinčil prek živega zidu in zadel v levi zgornji kot novogoriških vrat.

Preostale tekme so bile odigrane v soboto in nedeljo, Maribor pa je prevzel vodstvo na lestvici. Sobotni večni derbi bo začel s točko prednosti pred Olimpijo.