Rok Kronaveter je v dodatku prvega polčasa izkoristil enajstmetrovko in Olimpija je na odmor odšla z minimalno prednostjo. Foto: BoBo
Luka Čadež je imel veliko dela, saj je Olimpija sprožila kar 35 strelov (18 v prvem polčasu). Najbolj se je izkazal v 83. minuti, ko je vrhunsko ubranil prosti strel Roka Kronavetra. Foto: BoBo
Aljaž Ivačič
Vratarju Olimpije Aljažu Ivačiču se je utrip povišal le v 38. minuti, ko je Luka Majcen sprožil nevaren strel od daleč. Foto: BoBo
Olimpija si je priigrala številne priložnosti, a izkoristila le dve. Naslednjo soboto sledi derbi v Ljudskem vrtu z Mariborom, ki ima pet točk prednosti. Foto: BoBo
Požeg Vancaš Celju zagotovil 3. zmago sezone
Barišić po 2:0 zadovoljen s kreativno igro Olimpije

Olimpija je bila izrazito boljša, a neučinkovita. V strelih je bilo 35:8. Državni prvaki so predvsem v prvi polovici prvega polčasa prevladovali, povedli pa šele v sodnikovem podaljšku. Žan Rogelj je zrušil Stefana Savića, Rok Kronaveter pa zadel z bele točke. Savić je v 9. minuti stresel vratnico in imel še nekaj lepih priložnosti.

Olimpija je vodstvo povišala na začetku 69. minute, strelec je bil po dolgem času Kingsley Boateng. Olimpija je takrat zelo pritiskala na vrata Triglava, ki mu je nekaj strelov uspelo ubraniti, Boatengovega pa ne.

V 84. minuti je Kronaveter odlično meril s prostega strela, izkazal se je Čadež. Po izteku rednega dela je bil dvojec Boateng–Lupeta sam pred golom Triglava, toda Boateng je bil zelo nespreten.

Triglav je bil močno podrejen, le v 38. minuti je resno zagrozil, ko je Luka Majcen sprožil nevaren strel od daleč. Aljažu Ivačiču je žogo uspelo ukrotiti, dobro pa je posredoval tudi malo pozneje ob strelu Toma Žurge.

"Bili smo ustvarjalni, žogo smo imeli v posesti. Če smo jo izgubili, smo jo takoj dobili nazaj. Posebno s prvim polčasom sem zadovoljen," je povedal trener Olimpije Zoran Barišić.

Požeg Vancaš kronal številčno premoč Celja
Na prvi nedeljski tekmi 13. kroga je Celje proti Krškemu po osmih minutah zaostajalo, a je z zadetkoma Lotriča in Požeg Vancaša vseeno prišlo do tretje prvenstvene zmage sezone (2:1). Odločilna je bila akcija v 74. minuti. Amadej Brecl je podal v kazenski prostor, Elvir Ibišević je zgrešil žogo, na drugi vratnici pa je pritekel Rudi Požeg Vancaš in s sedmim zadetkom sezone odločil dvoboj.

Krško je bilo takrat že z igralcem manj in z rezervnim vratarjem, 20-letnim Žigom Frelihom, potem ko je Marko Zalokar za prekršek nad Elvirjem Ibiševićem zunaj kazenskega prostora dobil rdeči karton.

Zadnjeuvrščena ekipa prvenstva je povedla z zadetkom Daliborja Volaša, ki mu je podal Luka Volarič. Celjani so izenačili v dobrih petih minutah. Požeg Vancaš je padel v kazenskem prostoru, Damir Skomina je dosodil enajstmetrovko, ki jo je unovčil Mitja Lotrič.