Aluminij in Domžale brez golov
Maribor Gorici prizadejal še drugi poraz
Nove tri točke za Muro
Goričani bližje, kot kaže končni izid

Maribor ni blestel, a se je z deveto zmago utrdil na vrhu lestvice, medtem ko Gorica, ki je klonila po osmih zaporednih tekmah brez poraza, ostaja tretja.

Ekipi sta na igrišče Športnega parka prišli v spremstvu starostnikov iz Doma upokojencev Nova Gorica. Na čelu upokojencev je bil 101-letni Ivan Dekleva.

Pihler zadel za vodstvo Maribora
Po uvodnem tipanju je za Novogoričane dvakrat zapretil Andrej Kotnik. Prvi njegov poskus je Handanović ubranil, drugi pa je zletel mimo vrat. Nato pa v 20. minuti matna akcija Maribora. Dino Hotić je na levi strani v ogenj poslal Mitjo Vilerja, ki je podal v sredino kazenskega prostora, kjer je osamljeni Aleks Pihler žogo "s prve" poslal pod prečko. Šolska akcija za 1:0.

Filipović meril čez vrata
Igra se je po vodilnem golu Maribora umirila. Štajerci so brez večjih težav branili prednost. Tik pred koncem polčasa je Uroš Celcer z leve strani poslal predložek v kazenski prostor, kjer je do strela z glavo prišel Andrija Filipović, a je meril čez vrata. Statistika prvega dela: posest žoge 55:45, streli 7:4, v okvir vrat 3:1 – vse za Maribor.

Sodnik Obrenović preklical enajstmetrovko
Filipović je imel še večjo priložnost v 56. minuti, ko je po prodoru Janija Curka ustrelil s šestih metrov, a žogo slabo zadel, tako da je bila lahek plen za vratarja Jasmina Handanovića. V 67. minuti je po izgubljeni žogi Derviševića Gorica izpeljala protinapad, v katerem je Filipović utekel na globinsko žogo, ki jo je Handanović izbil, pri tem pa je Filipović padel čezenj. Sodnik Rade Obrenović je najprej pokazal na belo točko, po posvetovanju s sodnikom za vrati pa jo je preklical. Obrenović je spremenjeno odločitev zelo "od blizu" pojasnil tudi razburjenemu trenerju Gorice Miranu Srebrniču. Počasni posnetek je pokazal, da je bila odločitev Obrenovića pravilna, saj je Handanović najprej izbil žogo, nato pa se je dotaknil Filipovića.

Mešanović zapečatil usodo Gorice
V drugem delu nevarnejši Goričani so pritiskali za izenačenje, a se je Maribor dobro branil. Vseh upov domačih je bilo konec v 83. minuti. Jasmin Mešanović je na levi strani kazenskega prostora prejel podajo Marcosa Tavaresa, nato pa žogo z natančnim diagonalnim strelom poslal v malo mrežico Sorčana. Mešanović je v sodnikovem podaljšku iz neposredne bližine dosegel še drugi gol, potem ko je v mrežo pospravil odbito žogo po strelu Gregorja Bajdeta. Še končna statistika: posest žoge 54:46, streli 11:7, v okvir vrat 6:2 – vse za Maribor.

Šušnjara na Fazaneriji pokopal Rudar
Na uvodni tekmi dneva je Mura z 2:1 ugnala Rudar. Gostitelji so povedli v 26. minuti, potem ko je Luka Bobičanec podal z desne strani, pred vrati pa je Žan Karničnik ob Josipu Tomaševiću prišel do strela z glavo in žogo od prečke poslal v mrežo. Velenjčani so hitro izenačili, v 32. minuti je z glavo zadel Milan Tučić po podaji Harisa Dedića prav tako z desne strani. V 47. minuti je moral pri gostih zaradi grobega prekrška nad Rokom Sirkom in posledično rdečega kartona z igrišča David Kašnik. Odločitev o zmagovalcu je padla v 72. minuti, ko je Luka Šušnjara z močnim strelom z roba kazenskega prostora matiral Marka Pridigarja.

Brez golov v Kidričevem
Na zadnji tekmi dneva so se Aluminij in Domžale razšli brez golov (0:0). Domžale so tekmo končale le z desetimi igralci, saj je Žan Žužek v 82. minuti prejel rdeči karton. Bližje golu so bili Domžalčani, pri katerih je Agim Ibraimi v 35. minuti stresel prečko.

V nedeljo bosta še tekmi med Celjem in Krškim ter med Olimpijo in Triglavom.