Jaka Štromajer
Odprta igra Celja voda na mlin Olimpije za zmago 6:0
Kaj je bilo odločilno za 6. zmago Gorice? "Srce."
Koprčani slavili v Novem mestu

Novogoričani so na najboljši mogoči način preboleli izpad proti Muri v Pokalu Slovenije. Prvo ime tekme je bil Marko Nunić, ki je v 17. minuti povedel domače v vodstvo, potem ko je z glavo izkoristil podajo Blessinga Elekeja.

Nunić je bil vseskozi nevaren za gostujoča vrata in v 28. minuti povišal na 2:0. Znova z glavo, podal mu je Amel Džuzdanović. Gorica je ob koncu prvega polčasa prek Marshala Johnsona stresla še prečko.

Izključitev Nunića in gol Džuzdanovića
Gostje so v drugem polčasu prikazali nekoliko več. V 60. minuti je Dejan Urbanč izkoristil enajstmetrovko, ki jo je nad njim zakrivil vratar Gregor Sorčan. Dve minuti pozneje je bil izključen Nunić, saj je zaradi trka v gostujočega vratarja in zahteve po najstrožji kazni prejel še drugi rumeni karton. Kljub igralcu manj so domači zabili še tretji gol, za katerega je v 70. minuti s prostega strela poskrbel Amel Džuzdanović.

Petarda Olimpije v Stožicah
Četrtič zapored je zmagala tudi Olimpija. Tokrat je v Stožicah razbila Celje kar s 6:0. Zeleno-beli so pred več kot 3.500 gledalci, ki so ustvarili izjemno vzdušje, silovito pritisnili že od prve minute naprej in premoč kronali v 9. minuti, ko je Martin Mimoun z desne strani poslal predložek v kazenski prostor, kjer je na daljši vratnici Rok Kronaveter z glavo pospravil žogo v mrežo. Praktično na isti način je padel tudi drugi gol v 37. minuti. Mimoun je znova podal pred vrata, kjer je od gostov "pozabljeni" Kronaveter, tokrat z nogo, povišal na 2:0.

Henty zapravil "zicer"
Precej boljša Olimpija bi lahko vodila še z višjo razliko, saj si je pripravila še nekaj priložnosti. Največjo je zapravil Ezekiel Henty, ki se je v 17. minuti sam znašel pred Ivanom Hosmanom, a je ta odbil žogo čez prečko. Statistika prvega polčasa govori o precejšnji premoči Olimpije. Posest žoge 60:40 in 6:1 streli v okvir vrat. Najlepšo priložnost za Celjane je v 19. minuti zapravil Valon Ahmedi, ki je že preigral Aleksandra Šeligo, a si je nato dal predolg predložek.

Trije goli Olimpije v osmih minutah
Olimpija je bila tudi v drugem polčasu precej boljša, nevarni napadi so se vrstili pred vrati Celja. Tako je v 51. minuti Andraž Šporar zadel vratnico. Domači so nato le kronali premoč. V 70. minuti je Dejan Kelhar po podaji iz kota zabil gol z glavo, v 76. minuti je Alves s prostega strela povišal na 4:0, piko na i pa je v 78. minuti po samostojnem prodoru postavil Šporar. Šesti gol je prispeval rezervist Dejan Djermanović. Nekaj priložnosti je imelo tudi Celje, a je bil ob poskusu Blaža Vrhovca na mestu vratar Šeliga.

Štromajer mož odločitve v Novem mestu
Luka Koper
je s 4:2 zmagala v Novem mestu. Koprčani so vodili že z 2:0, a je Krka z dvema goloma Josipa Fučka izenačila na 2:2. Pred drugim golom Fučka je bil izključen Damir Hadžić. A kljub igralcu manj so Primorci dosegli zmago. V 82. minuti je namreč Josip Ivančić potegnil po desni strani, podal v kazenski prostor, kjer je bil na pravem mestu Jaka Štromajer, ki je le nastavil nogo. Zmago je v 91. minuti potrdil Josip Ivančić, ki je preigral dva domača branilca in zadel.