Elvis Bratanović je v Kidričevem dosegel dva zadetka. Foto: Aleš Fevžer
Aluminij
Nogometaši Aluminija trenutno zasedajo predzadnje mesto na prvenstveni lestvici. Foto: MMC RTV SLO/Matej Rijavec
Nogometaši v Prvi ligi zelo učinkoviti

Čeprav je ves čas dvoboja v Kidričevem deževalo, tako da je bilo igrišče povsem razmočeno, sta ekipi pokazali veliko voljo in borbenost ter maloštevilnim gledalcem ponudili zelo zanimivo, dinamično predstavo, v kateri je padlo kar osem golov.

Aluminij še izenačil, nato podpisal predajo
Velenjčanom, ki so izgubili zadnje tri dvoboje, se je končno odprlo tudi v napadu, saj pred dvobojem z Aluminijem kar 278 minut niso zatresli mreže tekmecev. Tokrat pa so izkoristili kar pet priložnosti in izenačili rezultat v letošnjih medsebojnih tekmah na 2:2 (Aluminij je Rudar izločil v pokalu). V uvodnih minutah je kazalo, da bodo ekspresno zlomili odpor domačih, ki pa so se vrnili v igro, po zaostanku 0:2 izenačili, a sredi drugega polčasa v razmiku devetih minut prejeli tri gole in morali podpisati predajo.

Evrogol Bratanovića
Da se obeta zanimiva tekma, je pokazal že začetek. Obe ekipi sta pokazali veliko željo po točkah, oslabljeni Velenjčani so hoteli prekiniti črni niz, gostitelji pa so želeli ostati neporaženi še na peti zaporedni tekmi. Že v 3. minuti je prvo priložnost za goste zamudil Elvis Bratanović, ki je streljal mimo gola, a da bodo tokrat vendarle učinkovitejši kot na prejšnjih tekmah, so knapi napovedali v osmi minuti, ko je Mate Eterovič po strelu z obrata in pomoči Emirja Emirja Hodžurde dosegel prvi zadetek na tekmi. Že pet minut pozneje so vodstvo še povečali, za to je z evrogolom poskrbel Bratanović.

Toda gostitelji se niso predali, že do polčasa so se po napaki vratarja Alena Pašagića prek Radeta Jovanovića približali, na začetku drugega dela pa uprizorili ofenzivo, ki je hitro obrodila sadove. Po nenatančnih poskusih Matica Črnica in Mitje Reška je izid izenačil Sandro Bloudek. A Velenjčani so jih ekspresno spet potisnili v obrambo, ki pa se ni izkazala.

'Petarda' v 71. minuti
Eterović je v 54. minuti zamudil lepo priložnost, natančnejši pa bi bil lahko tudi sedem minut pozneje, toda velenjsko moštvo je rešil povratnik na igrišča Bratanović, ki je po podaji Rusmina Dediča z desne strani svojo ekipo spet popeljal v vodstvo. To je po kotu povečal Dalibor Radujko, strelsko rapsodijo Velenjčanov pa je končal Matej Podlogar. Domači so do konca tekme še kozmetično olepšali poraz, v sodniškem podaljšku se je med strelce vpisal Črnic.

31. krog, nedeljska tekma:
ALUMINIJ - RUDAR 3:5 (1:2)
150; Jovanović 29., Bloudek 48., Črnic 91.; Eterović 8., Bratanović 13., 62., Radujko 68., Podlogar 71.

Sobotne tekme:
OLIMPIJA
- MURA 2:1 (1:1)
350; Omladič 19., Valenčič 77.; Vaš 23.

TRIGLAV - MARIBOR 1:2 (0:1)
500; M. Poplatnik 53.; Mezga 45., Berić 91.
Pelko (Triglav) je v 36. minuti ubranil 11-metrovko Mezgi.

CELJE - GORICA 2:3 (2:1)
400; Tomažič Šeruga 14., Gobec 45./11m; Žigon 16., N'diaye 69., Vetrih 74.

Sreda ob 20.00:
LUKA KOPER - DOMŽALE

MARIBOR 31 22 4 5 69:27 70 OLIMPIJA 31 18 6 7 63:31 60 DOMŽALE 30 14 7 9 35:29 49 LUKA KOPER 30 12 11 7 41:33 47 CELJE 31 11 11 9 31:28 44 RUDAR 31 10 7 14 36:48 37 TRIGLAV 31 8 9 14 32:43 33 GORICA 31 8 9 14 38:53 33 ALUMINIJ 31 7 7 17 31:56 28 MURA 05 31 6 5 20 35:63 23