Marcos Tavares je s sedmimi zadetki najboljši strelec Maribora v tej sezoni. Foto: www.alesfevzer.com
Zanesljiva zmaga Domžalčanov
Ibraimijeva mojstrovina vrhunec na Areni Petrol

Sinoči je Gorica z 1:2 slavila v Zavrču, vodilna Olimpija pa bo v nedeljo gostovala v Kopru. Prihodnjo soboto bo v Stožicah derbi Olimpija - Maribor.
Celjani še naprej ostajajo na zadnjem mestu na lestvici, njihov trener Iztok Kapušin pa brez prvoligaške zmage. Če so se v prvem polčasu še upirali Mariboru, pa so bili državni prvaki v drugem precej boljši tekmec.

Izjemen zadetek Ibraimija
Po relativno mirnem začetku so si prvo lepšo priložnost v 10. minuti priigrali gosti, ko je Matic Kotnik po prostem strelu Marwana Kabhe žogo odbil do Dareta Vršiča, ta pa je neoviran zgrešil cilj. V 20. minuti je na drugi strani pred Jasmina Handanovića prišel Marko Pajač, a je mariborski vratar pravočasno stekel iz vrat in preprečil nevarnost. Boljši vtis so v tem delu igre pustili Mariborčani, ki pa kljub pobudi in konkretnejši igri niso prišli skozi celjsko obrambo.

Zato pa so vijoličasti silovito začeli drugi polčas. V 50. minuti je z izjemnim strelom s približno 40 metrov Kotnika ugnal Agim Ibraimi (žoga se je čez golovo črto odbila od prečke), tri minute zatem pa je Tilen Klemenčič s prekrškom nad Jean-Philippom Mendyjem zakrivil 11-metrovko, ki jo je zanesljivo izvedel Marcos Tavares in se tako s 109. zadetkom na večni lestvici strelcev prve lige na drugem mestu izenačil s Klitonom Bozgom.

Celjani so se v igro vrnili v 70. minuti, ko je Enis Đurković s približno 20 metrov zadel v zgornji desni kot. Toda Mariborčani so takoj odgovorili, v 72. minuti se je med strelce vpisal še Sintayehu Sallalich, ko je iz bližine neoviran unovčil akcijo Kabhe in Petra Stojanovića. Kabha je imel v 77. minuti novo priložnost, a je zadel le vratnico. V 89. minuti je bil nevaren še Aleš Mejač, ki je z roba kazenskega prostora meril malce premalo natančno, Ibraimi pa nato z desne strani iz bližine v zunanji del mreže.
Horvat dvakratni strelec
Domžalčani nadaljujejo niz neporaženosti na domačem igrišču proti tekmecu iz Novega mesta. Ti še petič niso slavili v Domžalah. Gostitelji poraza v ligi ne poznajo že osem tekem in držijo stik z vrhom. Tokrat je največji delež k zmagi prispeval Lucas Horvat z dvema zadetkoma. V 34. minuti je Dejan Trajkovski izvedel kot, pred vrati sta bila v skoku Kenan Horić in Mitrović, žoga pa je prišla do Horvata na desno stran kazenskega prostora, od koder je zadel za 1:0. Tudi v 50. minuti je Nejc Skubic podal iz kota, žoga je po odboju končala pri osamljenem Horvatu, ta pa je s petih metrov še enkrat zatresel mrežo.

V 53. minuti so krkaši ostali brez Erika Glihe, ki si je zaradi grobega prekrška nad Gabrom Dobrovoljcem prislužil rdeči karton. Končni izid je v 61. minuti postavil Slobodan Vuk po protinapadu, ko je preigral Alena Vučkića. V 83. minuti je Trajkovski stresel še prečko.

Radan ubranil 11-metrovko
Krško je brez zmage že 12 tekem, je pa bilo tokrat bližje trem točkam kot Rudar. Na tekmi z malo nevarnimi streli je bilo prvič razburljivo šele v 44. minuti, ko je domači napadalec David Poljanec za nekaj centimetrov zgrešil cilj. V 51. minuti je David Kašnik igral z roko v svojem kazenskem prostoru in zakrivil 11-metrovko za Krško. Odgovornost je prevzel Dejan Urbanč, toda Matej Radan je odlično reagiral in strel obranil. V sodniškem dodatku je po podaji iz kota streljal Jure Petric, Senad Jahić pa je žogo odbil na golovi črti.