Sunny Omoregie je imel v prvem polčasu najlepšo priložnost za Maribor, a z nekaj metrov z glavo ni zadel. Foto: www.alesfevzer.com
John Mary
Milanič: Veliko dobrih tekem smo odigrali letos
Rudar zanesljivo opravil z Aluminijem
MB končal niz 5 domačih tekem Celja brez poraza

Najprej je v 51. minuti avtogol dosegel Janez Pišek, ki je z glavo v lastno mrežo preusmeril žogo po podaji Sintayehuja Sallalicha z leve strani. V 72. minuti je na 0:2 povišal Sunny Omoregie, ki je po strelu iz kota Aleksa Pihlerja iz bližine z glavo spravil žogo v mrežo na drugi vratnici. Pet minut pred koncem je po akciji Milivoja Novakovića in Marwana Kabhe piko na i postavil osamljeni rezervist Luka Zahović, ki je na igrišče vstopil 25 sekund prej. Kot je znano, se je Zahović pred dnevi vrnil v matični klub kot posojen nogometaš Heerenveena.
Vijoličasti so bili že v prvem polčasu podjetnejši in nevarnejši. Novaković je v 17. minuti streljal malenkost mimo vratnice, Omoregie pa je bil v 32. minuti po podaji Erika Janže sam pred vrati, a je z nekaj metrov z glavo zadel le vratarja Matica Kotnika. V 42. je z močnim strelom od daleč poskušal še Kabha, prav tako za las mimo gola.

V Kidričevem poleg Maryja zadel še Lotrič
Na popoldanski tekmi so nogometaši Aluminija, ki so prejšnjo nedeljo presenetili Maribor v Ljudskem vrtu, doma pred Rudarjem prav tako klonili z 0:3.
V uvodne četrt ure tekme v Kidričevem se je zvrstilo nekaj poskusov na obeh straneh, v 28. in 34. minuti so znova dvakrat zagrozili domači nogometaši, v 37. minuti pa so povedli Velenjčani z zadetkom Kamerunca Johna Maryja. Isti igralec je na 0:2 povišal v 47. minuti, pet minut pozneje pa je končni izid postavil Mitja Lotrič. Gostiteljem do konca tekme ni uspelo doseči niti častnega gola.
Preostala tri srečanja so bila odigrana v petek in soboto.