Marcos Tavares je dosegel 117. zadetek v dresu Maribora in se na vrhu klubske lestvice izenačil z Brankom Horjakom. Foto: Aleš Fevžer
Bonifika
Bonifika je gostila dvoboj najboljših ekip v tej sezoni. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Uroš Korun in Massimo Coda
Gorica in Domžale so se tretjič v tej sezoni razšle z neodločenim izidom. Foto: Aleš Fevžer
Zavrč nadigral Triglav
Rudar nadaljuje zmagovito serijo
Mariboru derbi vodilnih
Tavares popeljal Maribor v vodstvo
Domžale - Gorica tretjič zapored 1:1

Šest krogov pred koncem imajo pred Koprčani in Rudarjem osem točk prednosti. Srečanje med Domžalami in Gorico se je končalo z remijem z 1:1, Rudar je bil z 1:0 boljši od Celja, Zavrč pa s 5:1 od Triglava.

Vijoličasti so na Bonifiki edini zadetek dosegli v 44. minuti. Dare Vršič je izvajal prosti strel z desne strani in poslal predložek v kazenski prostor, kjer se je žoge z glavo rahlo dotaknil Marcos Tavares in končala je v mreži. Mariborski kapetan se je s 117. golom v vijoličastem dresu na vrhu klubske lestvice strelcev izenačil z Brankom Horjakom. Za Koper je imel najlepšo priložnost v prvem polčasu v 20. minuti Goran Galešić, ki je z roba kazenskega strela meril za malo mimo mariborskih vrat.
V 51. minuti bi gostitelji kmalu dosegli zadetek na enak način kot Mariborčani. Prosti strel je izvajal Galešić, v kazenskem prostoru je žogo z glavo preusmeril Jaka Štromajer, pred vrati pa je bil premalo spreten Miroslav Ćovilo in je ni uspel spraviti v mrežo. V sodnikovem podaljšku sta imela priložnosti še Damjan Bohar in Mitja Lotrič, a je ostalo pri 0:1. Prvemu je strel z 10 metrov pod prečko ubranil Vasja Simčič, na drugi strani pa je Lotrič z diagonalnim strelom s 15 metrov meril mimo vrat.
Aneff in Finocchio v polno
V Domžalah so v všečnem prvem polčasu več pokazali domači nogometaši. Že v 2. minuti je Zeni Husmani močno streljal s 25 metrov, vratar Gorice Alex Cordaz pa je s konicami prstov žogo odbil čez prečko. Sredi prvega dela so gostitelji povedli, potem ko je Joshua Parker pobegnil po desni strani in podal na kratko do Sashe Aneffa, ta pa je znotraj kazenskega prostora z lepim strelom v spodnji desni kot zadel za 1:0. Kmalu zatem je strel Žana Majerja s 15 metrov Cordaz obranil. V 31. minuti so prvič na tekmi resneje zagrozili tudi Primorci, Gianluca Lapadula je bil za trenutek prepozen po podaji pred vrata Danieleja Bazzoffie. Še pred odmorom je Aneff s slabih 20 metrov stresel stičišče prečke in vratnice.
Na začetku drugega polčasa je Jon Gorenc Stanković za malo zgrešil cilj s 25 metrov. Novogoričani so izenačili v 65. minuti, ko je Francesco Finocchio iz obrata z roba kazenskega prostora premagal Nejca Vidmarja. To je bil sploh prvi goriški strel v okvir vrat. Do konca tekme sta imeli obe ekipi še nekaj priložnosti, a je ostalo pri 1:1. V 84. minuti so gostje na igrišču ostali le z deseterico, saj je zaradi domnevnega simuliranja drugi rumeni karton dobil Gianluca Lapadula.
Rudar slavil tudi brez Eterovića
Velenjčani, najuspešnejša ekipa v spomladanskem delu, so kljub odsotnosti kaznovanih ključnih igralcev, Mateja Eterovića in Matjaža Rozmana, strli odpor Celja, ki ga po četrtem zaporednem porazu najbrž zapušča trener Miloš Rus. Rudar je tako dvoboje s Celjem v tej sezoni končal s stoodstotnim izkupičkom štirih zmag. Gostitelji so edini zadetek dosegli v 18. minuti, ko je Aljaž Krefl z leve strani podal v sredino, tam pa je bil najspretnejši Ivan Firer. Rudar je imel še nekaj priložnosti za povišanje vodstva, Celjani pa so praktično vse upe po ugodnem razpletu pokopali v 79. minuti, ko je drugi rumeni karton dobil Tadej Vidmajer zaradi prekrška nad Denisom Klinarjem.
V Zavrču hat-trick Smrekarja
Junak visoke zmage Zavrča je bil trikratni strelec Matija Smrekar. Pri prvem zadetku v 44. minuti se je izkazal kot podajalec, mrežo je iz bližine zatresel Josip Golubar. Isti igralec je sredi drugega polčasa povišal na 2:0 po podaji Karla Težaka. Smrekar je nato najprej za hrbet pospravil odbito žogo vratarja Darjana Curanovića, v končnici je zadel še z natančnim strelom z roba kazenskega prostora, za končnih 5:1 pa v mrežo pospravil žogo po strelu Josipa Fučka. Častni gol za goste je v 84. minuti dosegel Ernest Grvala.