Maribor iz Nove Gorice brez praske
Zadetki s tekme Gorica – Maribor

Vodilna Olimpija ima po sinočnji zmagi nad Domžalami z 1:0 še naprej dve točki prednosti pred Štajerci.
Novogoričani so po štirih zaporednih zmagah naleteli na premočnega tekmeca. Mariborčani, ki so se na zadnjih dveh tekmah brez zadetkov razšli z Olimpijo in Celjem, so povedli v 16. minuti, ko je Alen Jogan z neposrečenim vračanjem žoge vratarju z glavo žogo poslal čez Grego Sorčana v lastno mrežo. Na 0:2 je z lepim strelom z 18 metrov v 43. minuti povišal Jasmin Mešanović, ki je v 60. minuti postavil tudi končni izid. Valon Ahmedi je najprej sprožil iz kazenskega prostora, Sorčan je žogo odbil, nogometaš iz BiH-a pa jo je z natančnim strelom spravil v mrežo.
Odlični Handanović ustavil vse strele Gorice
Sicer pa so imeli celo več priložnosti Novogoričani. Že v drugi minuti je Bede Osuji sprožil čez vrata, sedem minut pozneje je prvič posredoval tudi Jasmin Handanović po poskusu Roka Grudine.
V 13. minuti je mariborski vratar spet posredoval po poskusu Andrije Filipovića s 14 metrov, v 25. minuti je z 18 metrov novo delo za Handanovića povzročil Matija Škarabot, dve minuti zatem pa je Uroš Celcer dobro izvedel prosti strel s 25 metrov, a je veteran znova dobro posredoval, tako kot tudi v 45. minuti po novem poskusu Grudine od daleč.

V uvodu drugega dela so imeli domači novo priložnost, ko je Osuji streljal z glavo, zadel še Martina Milca, izvrstno pa je spet reagiral Handanović. Zadnjo večjo priložnost na tekmi je v 77. minuti zapravil Mitja Viler, ki je sprožil z leve strani, Sorčan je žogo odbil v kot.