Miha Zajc je dosegel tretji zadetek v letošnji sezoni, prvega v Stožicah. Foto: www.alesfevzer.com
Green Dragons
Na tribunah Stožic se je zbralo približno 2.500 gledalcev. Foto: BoBo
Josip Fuček
Olimpija povečala prednost na +6

V 34. minuti je zadel mladi Miha Zajc, v 70. pa izkušeni novinec Miroslav Radović.
Koprčani so bolje začeli tekmo in imeli kar nekaj lepih priložnosti (Cesar Joel Valencia, Zlatan Muslimović, Toni Datković), a bili za neučinkovitost nato kaznovani. Olimpija je povedla iz svoje prve priložnosti. Na desni strani je preigraval Blessing Eleke in poslal lep predložek pred vrata, tam pa je bil nizkorasli Zajc najspretnejši med tremi branilci in z glavo matiral Kristijana Kahlino.
V drugem polčasu je bila Olimpija podjetnejša. Radović je na 2:0 povišal štiri minute po vstopu na igrišče, zamenjal je Juliusa Wobaya. Po prodoru po levi strani mu je podal Zajc, Srb pa je v polno meril z natančnim strelom po tleh z 12 metrov. Predtem je v 67. minuti Eleke iz ugodnega položaja streljal čez vrata.

Presenečenje na Portovalu

Krka je bila s 3:1 boljša od Domžal in pripravila novo presenečenje. Domžalčani tako ostajajo pet točk za Mariborom.
Dolenjci so na Portovalu povedli v 17. minuti, ko je Marin Perić z diagonalno podajo v kazenskem prostoru našel Miho Kostanjška, ki je najprej nakazal strel, nato pa premagal Axla Maravala. Dve minuti pozneje je domači vratar Miodrag Mitrović ubranil strel Maticu Črnicu. Tudi v nadaljevanju so imeli več od igre Domžalčani, a si do konca prvega polčasa pravih priložnosti niso priigrali.

V 47. minuti so dvakrat neposredno streljali proti vratom Mitrovića. Prvi je poskusil Črnic, nato še Antonio Mance, njegov strel je vratar Krke s težavo ubranil. V 50. minuti je strel Darka Zeca za nekaj centimetrov zletel mimo vrat. Vroče v kazenskem prostoru je bilo v 56. minuti, ko so gostje zahtevali 11-metrovko zaradi domnevnega prekrška Luke Bogdana nad Črnicem, vendar sodnik Matej Jug ni dosodil ničesar.

Zato pa Jugova piščalka ni ostala nema ob prekršku Kenana Horića nad Kostanjškom v 66. minuti. Z 11 metrov je bil natančen Josip Fuček. Ta je Maravala premagal še devet minut pozneje, ko je imela Krka znova na voljo strel z bele točke. Maraval je poskus Fučka najprej ubranil, a je odbito žogo v drugem poskusu le poslal za njegov hrbet. Domžale so v 80. minuti z golom z glavo 18-letnega Senada Jarovića, ki je izkoristil podajo Dejana Trajkovskega, le ublažile svoj poraz. Jeseni so na obeh tekmah visoko premagale Krko brez prejetega zadetka (0:4, 3:0).