Vinko Buden je v 90. minuti odločil tekmo v Novem mestu. Foto: Aleš Fevžer
Zavrč
Nogometašem Zavrča po sijajni jeseni spomladi ne gre po načrtih. Foto: Aleš Fevžer
Četrti zaporedni poraz Zavrča

Krkaši so se z drugo marčevsko zmago (pred tremi tedni so z 0:1 slavili v Stožicah) osmouvrščenemu Celju približali na vsega tri točke.
Gostje so tekmo začeli podjetneje in bili za ambiciozno predstavo tudi hitro nagrajeni. V 13. minuti je Miha Kokol z natančnim strelom uspešno končal protinapad in poskrbel za vodstvo, ki je na semaforju ostalo vse do 85. minute. Vmes so imeli gostje še eno lepo priložnost, toda njihovo veselje je sredi prvega polčasa preprečila vratnica.

Trener Krke Adnan Zildžović je moral v nadaljevanju staviti na napad. Že do 70. minute je opravil vse tri menjave, taktika pa se mu je v končnici bogato obrestovala. Njegova ekipa je vztrajno napadala, vrstili so se prekrški in predložki v kazenski prostor Zavrča, prav dva izmed teh pa sta Novomeščanom prinesla zmago. Najprej se je po kotu v gneči v kazenskem prostoru najbolje znašel Urban Kramar, pet minut pozneje, torej v 90. minuti, pa je ponovno iz kota in znova z glavo zadel Vinko Buden.

Preostala srečanja so bila odigrana v soboto.