Mislav Oršić (desno) je v 87. minuti zadal zadnji udarec obrambi Olimpije. Foto: BoBo
Tilen Klemenčič in Marko Vukčević
Dvoboj Tilna Klemenčiča in Marka Vukčevića v Stožicah. Foto: BoBo
Ivan Antolek
Ivan Antolek je v Domžalah zadel za vodstvo Zavrča proti Radomljam z 0:1. Foto: BoBo
Pučko edini strelec na Bonifiki
Rudar doma neporažen že več kot en mesec
Zavrč do pete zmage v gosteh
Sodnik Vinčić razjezil Ačimovića

Celjani so se s peto zaporedno zmago povzpeli na drugo mesto na lestvici, imajo 30 točk. Olimpija je zbrala točko manj, ujel jo je Zavrč, ki je bil v Domžalah z 1:2 boljši od Kalcerja Radomelj. Rudar je z 1:0 ugnal Gorico, Luka Koper pa z istim izidom Krko.
Že v petek je bila v Mariboru odigrana prva tekma tega kroga. Vijoličasti so klonili pred vodilnimi Domžalami, ki so z golom Sashe Aneffa še povečale prednost na vrhu prvenstvene lestvice. Celju bežijo za osem točk.
Za Celje zadeli Miškić, Sunny in Oršić
Olimpija je po torkovem pokalnem porazu proti Domžalam še drugič v tem tednu v Stožicah klonila z 1:3. Gostje so povedli v 34. minuti, ko je Danijel Miškić po podaji Blaža Vrhovca iz prostega strela "iz prve" meril v levi spodnji kot vrat Aleksandra Šelige.

Kljub dobremu začetku gostiteljev v drugem polčasu je v 56. minuti po ukradeni žogi in izvrstni podaji Valona Ahmedija z leve strani Sunny Omoregie povišal na 0:2. To je bil šesti zadetek Nigerijca v letošnjem prvenstvu.
Četrt ure pred koncem je nekaj upanja Ljubljančanom vlil Nemanja Mitrović, ki je po odbiti žogi v kazenskem prostoru lepo počakal na strel in premagal Matica Kotnika.

V 87. minuti je vse dvome o zmagovalcu razrešil Mislav Oršić. Po preigravanju na levi strani je izkoristil neodločnost nogometašev Olimpije in zatresel mrežo z lepim strelom od prečke.
Zavrčani že v prvem polčasu opravili glavnino dela
Zavrč je v Domžalah v vodstvo popeljal Ivan Antolek v 14. minuti po zmedi v kazenskem prostoru. Slabih 20 minut pozneje je za 0:2 zadel Dino Kresinger po lepi podaji Dorisa Kelenca. Kresinger je že nekaj minut prej zatresel mrežo z glavo, a je bil v prepovedanem položaju.

V drugem polčasu je bilo dogajanje na zelenici precej mirno, tako da maloštevilni gledalci dolgo niso videli resnejše akcije. V 87. minuti je več kot mesec dolg strelski post Radomelj prekinil Janez Zavrl z 11-metrovke in postavil končni izid.
Pučko odločil na Bonifiki
Koper je Krko porazil že na deveti od desetih medsebojnih prvenstvenih tekem. V prvem polčasu so gledalci videli zelo povprečen nogomet. V drugem delu sta ekipi prikazali boljšo igro, sploh kanarčki. Edini gol je bil dosežen v 76. minuti, ko je po levi strani prodrl Nenad Srečković in podal pred vrata, na drugi vratnici pa je hitri Matej Pučko z glavo žogo le še potisnil v mrežo.

Jelić zadel iz bližine
Velenjčani proti Novogoričanom na domačem stadionu niso izgubili že več kot tri leta. Mož odločitve je bil v 42. minuti Dragan Jelić. Damjan Trifković je v kazenskem prostoru našel Maria Babića, ki je žogo oddal do Jelića, ta pa je zadel s strelom "iz prve" iz bližine. V 78. minuti je Rudar ostal brez Leona Črnčiča, ki je dobil drugi rumeni karton. Gostom številčne prednosti ni uspelo izkoristiti, še več, njihov vratar Vasja Simčič je v izdihljajih tekme z odličnim posredovanjem preprečil še gol Ivana Firerja.