Nikola Nikezić je v Domžalah prispeval zadnja dva zadetka Olimpije. Foto: Aleš Fevžer
Nejc Skubic
Nejc Skubic je v 36. minuti zatresel lastno mrežo. Foto: Aleš Fevžer
Arghus
Arghus je prvič zatresel mrežo v letošnji sezoni. Lani je bil uspešen trikrat. Foto: Aleš Fevžer

Nikezić dvakrat v polno
Na obračunu med Domžalami in Olimpijo se je še četrtič v tej sezoni zmage veselilo gostujoče moštvo. Domžalčani, ki imajo velike težave z izidi na svojem stadionu, so se v zaostanku znašli v 36. minuti. Nik Omladič je z desne strani izvedel prosti strel, Antonio Delamea Mlinar se je sam znašel pred vrati in streljal, a je Nejc Vidmar njegov poskus ubranil, v nadaljevanju akcije pa je žoga tudi nekoliko srečno prišla do Đorđeja Ivelje, ki jo je poslal mimo vratarja. Zadetek je poskušal preprečiti Nejc Skubic, a je pri tem žogo poslal v lastno mrežo. Gostitelji so protestirali, češ da je bil na začetku Delamea Mlinar v nedovoljenem položaju, a protesti so imeli samo eno posledico: izključen je bil trener Stevan Mojsilović.
V drugem delu se razmerje moči ni veliko spremenilo. V 57. minuti je po podaji Aneja Lovrečiča z lepim strelom s pomočjo vratnice vodstvo povišal Omladič, v 69. in 76. minuti pa je dvakrat zadel še Nikola Nikezić, ki je zdaj s 13 goli prvi strelec lige. Najprej po podaji Matica Finka, nato pa še z lobom po podaji Omladiča.

Strelca za Maribor Milec in Arghus
Maribor je bil še četrtič v tej sezoni boljši od Gorice. Prvo priložnost so imeli sicer belo-modri, ko je v 9. minuti z roba kazenskega prostora dobro sprožil Saša Aleksander Živec, Jasmin Handanović pa se je izkazal in žogo odbil v kot. Pet minut pozneje so vijoličasti povedli. Dejan Mezga je odvzel žogo pred mariborskim kazenskim prostorom, jo v hitrem prodoru popeljal čez sredino in natančno podal do Nusmirja Fajića, ta je zadržal žogo in počakal na Martina Milca, ta pa je ugnal Vasjo Simčiča.
Na 2:0 je v 31. minuti z glavo povišal Arghus po podaji Mezge iz kota. Še višji zaostanek Gorice je z nekaj dobrimi obrambami preprečil Simčič. Kmalu po začetku drugega polčasa je rdeči karton dobil Agim Ibraimi, ki naj bi udaril Jeana Bindzija Mbido. Novogoričani so častni zadetek po pritisku ob koncu tekme dosegli v 85. minuti, ko je bil iz svoje druge priložnosti uspešen Sandi Bremec z glavo. Mbida nato ni bil tako daleč celo od izenačenja.
Eterović ujel Tavaresa
Velenjčani so drugič zapored zmagali doma, prejšnjo soboto so bili z 1:0 boljši od Gorice. Zadnjeuvrščena Mura, ki je v zadnjih treh krogih osvojila pet točk, pa je tokrat brez Rajka Repa in Fabijana Cipota naletela na premočnega tekmeca.
Rudar je povedel v 13. minuti. Po kotu Denisa Klinarja je v kazenskem prostoru najvišje skočil David Kašnik. V 22. minuti so bili gostje blizu izenačenju, Vedran Vinko je stresel prečko. 15 minut pozneje je Leon Črnčič tik pred golovo črto žogo izbil čez vrata in znova preprečil veselje Sobočanom.
Po petih minutah nadaljevanja je bil nekdanji član Mure Mate Eterović najbolj zbran v zmedi v kazenskem prostoru in povišal na 2:0. To je bil njegov 12. zadetek v letošnjem prvenstvu, s čimer se je na drugem mestu lestvice strelcev izenačil z Marcosom Tavaresem. Piko na i je v 82. minuti po protinapadu postavil Denis Podlogar.
Dva gola Kopra z igralcem manj
Zaradi kartonov zdesetkani Koprčani so dočakali prvo zmago v spomladanskem delu državnega prvenstva. Leo Štulac je na začetku tekme dvakrat zadel vratnico, v 25. minuti je v okvir vrat meril tudi Aluminijev napadalec Robert Kurež. Dve minuti pozneje je bilo 1:0. Daniel Bradaschia je streljal z desne strani, žoga se je od vratnice odbila v polje, najhitrejše pa se je do žoge dokopal temnopolti napadalec Jean Philippe Mendy.
Nogometaši iz Kidričevega so od 50. minute igrali brez Emirja Hodžurde, ki je prejel drugi rumeni karton. Kljub temu so imeli kmalu lepo priložnost za izenačenje. Matic Črnic pritekel sam pred domačega vratarja Igorja Nenezića, ki pa se je izkazal z odlično obrambo. Gostitelji so vse dvome o zmagi razrešili med 69. in 72. minuto: najprej je razpoloženi Davor Bagarić z izvrstnim prostim strelom z 18 metrov povišal na 2:0, le tri minute pozneje pa je po akciji več igralcev Ivan Brečević žogo potisnil v prazna vrata Aluminija za 3:0.
28. krog
DOMŽALE - OLIMPIJA 0:4 (0:1)
1.300; Skubic 36./ag, Omladič 57., Nikezić 69., 76.
Domžale: Vidmar, Skubic , Zec, Čadikovski ( 57./Janža), Knezović , Halilović, Balokog , Korun ( 46./S. Vuk), Šimunović , Balkovec ( 46./G. Vuk), Kous .

Olimpija: Džafić, Zarifović, Trifković, Valenčič ( 79./Baskera), Fink, Nikezić ( 90./Gerić), Ivelja, Delamea Mlinar , Omladič, Lovrečič ( 88./Kapun), Salkič.

Sodnik: Darko Čeferin (Kranj)

RUDAR - MURA 05 3:0 (1:0)
600; Kašnik 13., Eterović 50., Podlogar 83.
Rudar: Pašagić, Bubalović, Jeseničnik ( 83./Krefl), Firer, Črnčič, Podlogar ( 88./Bolha), Kašnik, Klinar , Bakarić, Radujko, Eterović ( 90./Muharemović).

Mura 05: Draković, Majer, Bohar ( 59./Ploj), Travner, Šimić, Vinko ( 72./Vaš), Mörec , Barbič, Kurbus ( 79./Mlinarić), Sačer, Maruško.
Sodnik: Andrej Žnidaršič (Kranj)

MARIBOR - GORICA 2:1 (2:0)
2.400; Milec 14., Arghus 31.; Bremec 85.
RK: Ibraimi 54./Maribor
Maribor: Handanović, Filipović, Milec, Mezga ( 71./Mertelj), Ibraimi, Cvijanović, Viler , Berić ( 64./Tavares), Arghus, N. Mevlja, Fajić ( 90./Mejač).

Gorica: Simčič, Celcer, Vetrih, Širok , Šturm ( 67./Bremec), Žigon, Živec, Mbida , M. Mevlja ( 86./Kadrija), Ndiaye ( 46./Frelih), Jogan.

Sodnik: Rafael Ajdovec (Kranj)

LUKA KOPER - ALUMINIJ 3:0 (1:0)
500; Mendy 27., Bagarić 69., Brečević 72.
RK: Hodžurda 50./Aluminij
Luka Koper: Nenezić, Blažič, Brečević ( 72./Majcen), Galešić ( 79./Perger), Mendy, Bradaschia ( 67./Pučko), Štulac, Črnigoj , Bagarić, Hadžić, Palčič.

Aluminij: Murko, Hodžurda , Topolovec, Bingo, Kurež, Bloudek, Knez Žagar ( 55./Rešek), Spahić ( 75./Zajc), Drevenšek , Medved, Črnic ( 81./ Jovanović).
Sodnik: Matej Jug (Tolmin)

Nedelja ob 16.30:
TRIGLAV - CELJE

MARIBOR 27 20 4 3 61:22 64 OLIMPIJA 27 16 5 6 59:27 53 DOMŽALE 26 13 4 9 32:28 43 LUKA KOPER 27 10 10 7 35:30 40 CELJE 26 9 10 7 26:23 37 RUDAR 27 9 7 11 31:41 34 GORICA 27 7 7 13 33:47 28 TRIGLAV 25 6 6 13 25:39 24 ALUMINIJ 27 6 5 16 23:48 23 MURA 05 27 6 4 17 32:53 22