Nogometaši Triglava bi lahko z zmago skočili na 6. mesto. Foto: Aleš Fevžer

Kranjčani, ki so po prihodu novega trenerja Dušana Kosiča doživeli pravcati preporod, na prvenstveni lestvici še vedno zasedajo 7. mesto.

Domžale bi lahko z morebitnim polnim izkupičkom točk na 3. mestu znova povečale prednost pred najbližjim zasledovalcem, Luko Koprom. Prednost po 29 odigranih tekmah ostaja dve točki.

Husmani preprečil veselje gostiteljev
Ekipi sta tekmo kar živahno začeli in kmalu poskrbeli za obetavne akcije. V peti minuti žoga končala malce nad golom po poskusu domžalskega napadalca Dragana Čadikovskega, dve minuti zatem je s 25 metrov na drugi strani močno sprožil Enis Đurković, a preveč po sredini vrat, v deseti minuti pa je Slobodan Vuk z glavo zgrešil cilj. Gostitelji so spet zagrozili v 22. minuti, ko je z glavo streljal Lamin Diallo, na golovi črti pa je veselje domačih preprečil Zeni Husmani. Sledili so trenutki, v katerih je bil Triglav boljši tekmec, a v 36. minuti je moral domači trener Kosić poseči po prvi menjavi, saj se je poškodoval Vlado Šmit. V samem zaključku polčasa so še dvakrat do strela prišli gosti, a se izid ni spremenil.

Đurkovićev strel v 80. minuti zelo nevaren
Drugi polčas so konkretneje začeli gostitelji, dvakrat je poskusil Aleš Poplatnik, predvsem drugi strel v 53. minuti je bil kar nevaren, a ga je Nejc Vidmar s pomočjo vratnice ukrotil. Sledilo pa je obdobje slabše igre na obeh straneh, priložnosti praktično ni bilo, redki streli, ki sta jih ekipi sprožili, pa so bili nenatančni. Bolj nevarna sta bila le dva poskusa v zadnjem delu tekme. V 80. minuti je pri domačih Đurković žogo poslal za las mimo zgornjega levega kota, pri gostih pa je minuto pred koncem s 25 metrov sprožil Čadikovski, a je bil Žan Pelko na mestu.

Preložena tekma 23. kroga:
TRIGLAV - DOMŽALE 0:0

Triglav: Pelko, Šturm, Zolić, Diallo, Klemenčič, Jelar (80. /Bukara), Đurković, Krcić, A. Poplatnik (58./M. Poplatnik), Šmit (36./Ovčina), Bubanja.

Domžale: Vidmar, Skubic, Čadikovski, S. Vuk, Kovjenić, Rems (46./Knezović), Dobrovoljc, Šimunović, Balkovec (78./Kous), Požeg-Vancaš (60./Kostakis), Husmani.

Sodnik: Vojko Goričan (Loče pri Poljčanah)

MARIBOR 29 20 4 5 63:26 64 OLIMPIJA 29 17 5 7 60:29 56 DOMŽALE 29 14 6 9 34:28 48 LUKA KOPER 29 12 10 7 40:32 46 CELJE 29 10 11 8 28:25 41 RUDAR 29 9 7 13 31:44 34 TRIGLAV 29 8 8 13 30:41 32 GORICA 29 7 8 14 34:50 29 ALUMINIJ 29 7 6 16 27:50 27 MURA 05 29 6 5 18 34:57 23