Krško je po decembrski zmagi proti Olimpiji slavilo še proti Rudarju in Krki. Foto: www.alesfevzer.com
Krško spomladi v sijajni formi
Po derbiju bolj zadovoljna Olimpija
Zadetki s tekem Krško – Krka, Domžale – Gorica

Na stadionu Matije Gubca je Krko po dobre pol ure načel Luka Volarič, ki je zabil gol na tretji tekmi v nizu. Na začetku drugega dela je vodstvo povišal Dejan Urbanč, končni izid pa je v 63. minuti postavil Enes Đurković. Krško se je z najvišjo zmago v prvoligaški konkurenci pri 25 točkah izenačilo s Krko in Rudarjem, zadnji pa je zdaj Koper.

Na dvoboju tretje in četrte ekipe prvenstva v Domžalah so prvi zadeli domači. V 51. minuti je gol dosegel Matic Črnic, le osem minut pozneje je za izenačenje poskrbel Jan Humar.
Krško premoč kronalo s tremi goli
Krčani so bili večji del tekme boljši in konkretnejši tekmec. Gosti so s strelom Mihe Kostanjška sicer prvi zagrozili, a so domači hitro vrnili udarec in prevzeli pobudo. Šime Gregov bi lahko poskrbel za prvi gol, toda veselje mu je na golovi črti preprečil Nana Welbeck, želenega cilja nista našla niti strela Dina Hotića. Ko je bilo že videti, da so gosti zdržali pritisk gostiteljev, pa je padel gol. Tim Čeh je sprožil močan strel od daleč, vratar Miodrag Mitrović je žogo odbil, a le do Luke Volariča, ki ga je nato preigral in potisnil žogo v mrežo.

Da Novomeščani ne morejo računati na točke, je pokazal že prvi resnejši napad domačih v drugem polčasu, iz katerega so povišali vodstvo, po podaji iz kota se je v kazenskem prostoru najbolje znašel Dejan Urbanč. Dokončno je bila tekma odločena v 63. minuti, ko je tretji gol za Krško dosegel Enes Đurković, ki je kaznoval neodločnost gostujoče obrambe, ta bi lahko pred strelom razčistila nevarnost. Krka je bila povsem razglašena, domači pa so imeli še nekaj priložnosti, da bi rezultat povišali, a so bili na koncu zadovoljni tudi z zmago 3:0.
Delitev točk v Domžalah
Prvi polčas v Domžalah je razočaral, saj sta moštvi prikazali bledo igro. Nekaj boljši so bili Domžalčani, a je bil vratar Grega Sorčan vselej na mestu.

Prvi zadetek so gledalci videli na začetku živahnejšega drugega dela, ko je po strelu Slobodana Vuka Črnic prvi prišel do odbite žoge in jo spravil za hrbet Sorčana. Vuk je imel izjemno priložnost nekaj minut pozneje, vendar je Sorčan z izjemno obrambo potrdil, da gre za enega najboljših vratarjev v ligi. V 59. minuti je s svojim prvim golom v elitni slovenski ligi izenačil Humar. Ta se je do žoge dokopal po strelu Zeca in silovito ter natančno meril gol ob bližnji vratnici.
Po golu se je igra Gorice razživela, gostje so prevzeli pobudo, res izrazite priložnosti na tekmi pa v nadaljevanju ni bilo več, tudi Škarabot je bil v sodnikovem podaljšku premalo natančen, da bi spremenil izid.