Kapetan Zavrča Nikola Šafarić strelja, Jure Balkovec pa skuša blokirati njegov poskus. Foto: Aleš Fevžer
Kalcer Radomlje
Zračni dvoboj v kazenskem prostoru Radomelj. Foto: Aleš Fevžer
Zavrč na Ptuju premagal Radomlje

Zavrč je povedel v 41. minuti. Doris Klenec je z leve strani poslal predložek v sredino kazenskega prostora, kjer je branilec Radomelj odbil žogo, a je do nje prišel Karlo Težak in matiral vratarja Izidorja Balažica.

Na 2:0 je v 66. minuti povišal Toni Datković. Ta je po prostem strelu Nikole Šafarića in podaji Matije Kristića na daljši vratnici zatresel gostujočo mrežo. Predtem sta Šafarić in Jure Matjašić stresla prečko.

Radomljani so v 90. minuti le prišli do častnega zadetka, potem ko je Niko Snoj z močnim in natančnim strelom z okoli 15 metrov ukanil Anteja Mrmića. Na njihovo smolo je bilo prepozno za preobrat.

Domžale brez Živca
Derbi kroga bo sicer v soboto, ko vodilne, še neporažene Domžale gostijo prvake iz Maribora, novopečene udeležence Lige prvakov. Domžalčani bodo v nadaljevanju sezone igrali brez enega izmed nosilcev igre Saše Aleksandra Živca, ki odhaja k poljskemu prvoligašu Piastu iz Gliwic. Se je pa v Rudar vrnil Elvedin Džinić, ki je nazadnje igral za poljskega drugoligaša iz Lubina.