Nogometaši Celja so izvrstno izpeljali uigrano akcijo iz prekinitve, presenetili so obrambo Olimpije in z zadetkom Rudija Požega Vancaša povedli z 1:0. Foto: www.alesfevzer.com
Nogometaši Triglava so z dvema igralcema manj proti Ankaranu izvlekli točko po zaostanku z 1:2. Foto: www.alesfevzer.com
Domžalčani gladko odpravili Rudar
Bišćan zaskrbljen po remiju v Celju
Triglav z deveterico do remija
Olimpija po remiju v Celju le še tri točke pred Mariborom

To pomeni, da ima ljubljanski kolektiv po 28 krogih zdaj le še tri točke naskoka pred najbližjim zasledovalcem in največjim tekmecem Mariborom, ki je v soboto v Kidričevem z 2:0 premagal Aluminij.

Požeg Vancaš Celjane povedel v vodstvo
Celjani so v srečanje vstopili odločno, povedli bi lahko že v 5. minuti, ko si je Olimpijin vratar Aljaž Ivačič privoščil veliko napako, izpustil žogo iz rok in ponudil sijajno priložnost Juciu Lupeti, a je še ostalo pri začetnem izidu. Ljubljančani so prvič zapretili pet minut pozneje, ko je Ricardo Alves z roba kazenskega prostora sprožil mimo desne vratarjeve vratnice, mreža se je vendarle zatresla v 16. minuti, ko je v polno zadel Rudi Požeg Vancaš. Celjani so zvito izpeljali akcijo s prostega strela, izigrali naivno Olimpijino obrambo, Požeg Vancaš se je znašel iz oči v oči z Ivačičem in ga premagal z mojstrskim silovitim strelom pod prečko.

Celjani so prvi polčas odigrali odlično, na odmor bi s kančkom sreče lahko odšli celo z višjo prednostjo, a so bili v zaključku akcij nekajkrat premalo zbrani, enkrat pa jim je veselje ob strelu Nina Pungerška preprečila še vratnica. Na drugi strani je bil vratar Metod Jurhar tako rekoč brez dela.

Uremović izenačil na 1:1
V nadaljevanju so ljubljanski nogometaši zaigrali precej bolje, takoj so pritisnili na vrata gostiteljev, po dobri uri igre se jim je pritisk vendarle izplačal. Rok Kronaveter je z desne strani pred vrata poslal predložek iz kota, ob prvi vratnici je bil najvišji Filip Uremović, ki je žogo poslal v mrežo za 1:1. Do konca tekme so varovanci Igorja Bišćana iskali tako želeni zmagoviti zadetek, a tudi na krilih rezervistov Stefana Savića in Leona Benka se Jurharjeva mreža ni več zatresla. Še najbolj vroče je bilo v prvi minuti sodnikovega dodatka, ko je prav Jurhar ustavil nevaren Benkov strel iz bližine.

Domžale ugnale Rudar
Domžalčani medtem nadaljujejo odlične predstave, ob Kamniški Bistrici so brez večjih težav premagali še velenjski Rudar. Prvi zadetek na tekmi je z 11 metrov dosegel Senijad Ibričić, ki je bil udeležen tudi pri drugem zadetku že nekaj trenutkov pozneje, ko je poskušal gostujočega vratarja Marka Pridigarja premagati s strelom iz kota. Pridigar je žogo v zadnjem hipu zadržal pred golovo črto, a jo je v mrežo iz neposredne bližine pospravil Gaber Dobrovoljc. V drugem polčasu so Velenjčani iskali gol priključka, vendar je domžalska obramba na čelu z razpoloženim vratarjem Ajdinom Mulalićem vse napade odbila. Piko na i je dobri domžalski predstavi v 91. minuti po podaji Agima Ibraimiva postavil Petar Franjić za končnih 3:0. Domžale imajo lepe možnosti za naskok na vrh, saj gostijo še Olimpijo in Maribor.

Triglav na koncu le izvlekel remi
V prvem polčasu je bil Triglav boljši tekmec in ga tudi zasluženo dobil. Edini zadetek so Gorenjci dosegli v 28. minuti, ko je malce z leve strani z dobrih desetih metrov sprožil Matej Poplatnik in premagal Primoža Bužana. To je bil njegov 13. gol v sezoni, s katerim se je utrdil na prvem mestu lestvice strelcev. Po dokaj mirnem uvodu drugega dela pa so v 57. minuti gostitelji na igrišču ostali le z deseterico. Gašper Udovič je ob poskusu izbijanja žoge nogo dvignil precej visoko in v obraz zadel Johana Nkamo, za kar so mu sodniki pokazali rdeči karton. Gostje so hitro izkoristili številčno premoč, ko je Felipe Santos v 62. minuti podal z desne strani pred gol, kjer je bil od Roka Elsnerja hitrejši Vedran Gerc in iz bližine zadel za 1:1. Nova težava za Kranjčane je bil drugi rumeni in s tem rdeči karton Vlada Šmita v 73. minuti, minuto zatem pa so Primorci povedli. Erik Gliha je podal s prostega strela z desne strani, Tim Vodeb je z glavo zadel za vodstvo gostov.

Kljub dvema igralcema manj pa so gostitelji v 79. minuti izid poravnali, ko je po podaji oziroma strelu Igorja Bukare z desne strani pred vrati žogo v mrežo preusmeril Nejc Pušnik.