Ibrahim Mensah je v drugem polčasu zabil vse tri gole Aluminija za zmago nad Triglavom. Foto: www.alesfevzer.com
Mensahov prvi hat-trick v Prvi ligi
Milanič: Komaj čakamo na super derbi
Milanič: Nismo v položaju, da smo lahko preračunljivi
Brez zmagovalca v Novi Gorici
Maribor samo zmaga ohranja v boju za naslov

V novogoriškem Športnem parku je bil v prvem polčasu boljši Rudar, v drugem Gorica, ki se bori za 4. mesto. Goste je po izteku 45 minut iz enajstmetrovke v vodstvo popeljal Edin Šehić, potem ko se je Grega Sorčan vrgel v napačno smer. Prekršek za 11-metrovko je naredil Dejan Žigon, ki je po nogi udaril Dominika Radića. V 26. minuti je Sorčana rešila vratnica.

V drugem polčasu so bili nevarnejši Goričani, ki so vendarle prikazali igro, ki si jo želi videti trener Milan Srebrnič. V 52. minuti je po lepi podaji Osujija izenačil rekonvalescent Amel Džuzdanović, ki je z glavo natančno meril v levi kot velenjskih vrat. V 54. minuti se je izjemna priložnost ponudila Miranu Burgiću, saj je bil sam pred vratarjem Pridigarjem, ki pa je Burgićev strel ubranil. Pridigar se je izkazal tudi v 57. minuti, ko je ustavil poskus Osujija.

V 81. minuti je piščalka sodnika Damirja Skomine ostala nema, saj ni dosodil prekrška velenjskega vratarja nad Leonom Mariničem za enajstmetrovko. Ob koncu 90 minut je s prostega strela dobro meril Uroš Celcer, žoga je zletela le nekaj centimetrov mimo gola. V strelih je bilo 15:11, v strelih v okvir vrat 6:5.

Hat-trick Mensaha
V obračunu za obstanek je Aluminij še tretjič v tej sezoni premagal Triglav, tokrat s 3:1. V 51. minuti je s petnajstih metrov akcijo natančno zaključil Ibrahim Mensah. Ganski nogometaš je dosegel četrti gol sezone. V 79. minuti je v gneči v kazenskem prostoru po podaji Vlada Šmita s prostega strela izenačil David Zec. Že v naslednjem napadu je Luka Majcen iz težkega položaja odlično streljal z glavo, vratar Aluminija Matija Kovačič pa je vrhunsko ubranil nevaren poskus.

Privlačen drugi polčas je nov vrhunec doživel v 83. minuti, ko je Dino Suljević v kazenskem prostoru nehote spravil žogo do Mensaha, ki je z levico spretno premagal Jalna Arka. Ob izteku 90 minut so se Kidričani krčevito branili, kar nekaj vročih trenutkov je bilo pred njihovimi vrati, a Triglavu ni uspelo izenačiti. Še več - v nasprotnem napadu je Mensah odlično predstavo kronal z novim golom, pri čemer je veliko delo opravil podajalec Francesco Tahiraj.

Mensah je bil blizu zadetku tudi v prvem polčasu, ko je v 37. minuti že premagal Jalna Arka, a je na golovi črti žogo odbil Zec.

Preostale tri tekme 25. kroga bodo v soboto. Derbi v Stožicah se bo začel ob 20.30. Na reprezentančni premor je šla Olimpija s kar 10 točkami prednosti pred Mariborom, ki mora zmagati, če želi realno še upati na naslov.