Damjan Bohar, ki je zadel že v uvodnem krogu Lige prvakov proti Spartaku v Ljudskem vrtu, je odločil na stadionu Ob jezeru. Foto: www.alesfevzer.com
Zlatko Zahović in Jasmin Mešanović
Jasmin Mešanović je v 52. minuti pokazal svoje mojstrstvo, medtem ko Luka Zahović po poškodbi še ni v pravi formi. Foto: www.alesfevzer.com
Mariborčani v Velenju blesteli v drugem polčasu

Prvo večjo priložnost si je priigral Rudar. Potem ko je žogo grdo zgrešil Jean Claude Billong, je ta v 4. minuti prišla do Johna Maryja, ki je sprožil z obrata s približno desetih metrov in precej namučil Jasmina Handanovića. V nadaljevanju so imeli Mariborčani terensko premoč, a je Rudar brez težav držal ravnotežje in bil celo nevarnejši.

Po veliki napaki Handanovića zadetek Maryja
V 34. minuti je vratar Handanović stekel iz svojih vrat na predložek Ilije Antonova, vendar je žogo grdo zgrešil in jo dobesedno "podaril" Maryju, ki je s kakšnih 20 metrov rutinirano zadel v prazna vrata. Malo pozneje je Anže Pišek z roba kazenskega prostora meril čez vrata. Maribor v prvem delu ni resneje ogrozil vrat Marka Pridigarja. Statistika prvega polčasa: posest žoge 61:39 za Maribor, streli 9:6, v okvir vrat 2:0 - oboje za Rudar.

Mojstrovina Mešanovića za izenačenje
Maribor je v 52. minuti le izenačil, za kar je z mojstrovino poskrbel Jasmin Mešanović, ki je žogo prejel kakšnih 20 metov stran od vrat Rudarja, nato pa jo poslal v levi zgornji kot vrat nemočnega Pridigarja. Zares izjemen zadetek. V nadaljevanju je Pridigarja namučil Martin Milec, dve priložnosti pa je zapravil tudi Luka Zahović.

Bohar "odrešil" Mariborčane
V 69. minuti sta pri Mariboru na zelenico vstopila Dare Vršič in Marcos Tavares, ki sta zamenjala Liorja Einbroma in Mešanovića. Vijoličasti so napadali za zmagoviti gol. V 78. minuti se je še ena lepa priložnost ponudila Zahoviću, ki je poskusil s škarjicami, a je Damjan Vuklišević blokiral položaj. V 82. minuti pa vendarle olajšanje za slovenske prvake. Vršič je z globinsko podajo lepo našel Damjana Boharja, ta pa je nato z diagonalnim strelom z roba kazenskega prostora žogo poslal v malo mrežico nemočnega Pridigarja.

Dvoboj je bil s tem odločen, saj Rudar, ki je v drugem delu precej padel, ni imel več moči za izenačenje. V 88. minuti je bil pri domačih izključen še Josip Tomašević, ki je podrl Vršiča. Končna statistika: posest žoge 63:37, streli 16:11, streli v okvir vrat 6:2 - vse za Maribor, ki si je tako priigral dobro popotnico pred tekmo z Liverpoolom v Ligi prvakov, ki bo v torek v Ljudskem vrtu.

"Zaradi nekaj zgrešenih podaj in agresivnosti nasprotnika smo si zagrenili življenje. V drugem polčasu smo bili bistveno boljši, prevladovali smo in na koncu smo zasluženo zmagali," je povedal trener Maribora Darko Milanič. Vijoličaste v torek v Ljudskem vrtu v Ligi prvakov čaka sloviti Liverpool.

Rudar je bil na dobri poti, da pripravi presenečenje, a je v drugem polčasu naredil preveč napak. "Mislim, da smo bili boljši nasprotnik, imeli smo priložnosti za še kakšen zadetek. Igrali smo dobro, Maribor smo stisnili visoko. Po tistem prvem golu, ko smo po svoji krivdi izpadli iz igre, Mešanović pa je prekrasno zadel, je sledil šok za fante. Padli so v igri. Odločila je kakovost Maribora, po izključitvi Josipa Tomaševića pa nismo imeli več možnosti," je tekmo komentiral trener velenjske ekipe Marijan Pušnik.

Preostale štiri tekme bodo v soboto. Do tega kroga vodilna Olimpija bo gostovala v Kidričevem.