Janez Pišek je v Kidričevem izenačil na 1:1, zmago pa je Celju zagotovil Elvedin Džinić. Foto: www.alesfevzer.com
Kapetan Celjanov Džinić odločil v Kirdričevem
Issah zagotovil Olimpiji novo zmago

Za četrto zaporedno ljubljansko zmago v spomladanskem delu je v meglenem Kranju Issah zadel ob koncu prvega polčasa. Zmaji so tako na vrhu ob tekmi več ohranili štiri točke naskoka pred večnimi tekmeci iz Maribora. V Kranju, kjer se je avgusta prvi medsebojni dvoboj v tej sezoni končal brez golov, so imeli težave s pripravo zelenice za dvoboj z vodilnimi Ljubljančani. V klubu so združili moči in le uspeli odstraniti sneg z igrišča.

Olimpija, ki ima nekaj težav s poškodbami - med tednom je ostala brez Nathana Oduwe -, je pričakovano ves čas imela pobudo in žogo v svojih nogah, a v prvem delu prav nevarna ni bila. Vse do zadnje minute prvega polčasa, ko je v protinapadu z desne strani podal bočni branilec Mitch Apau, pod prečko pa je žogo za sedmi zadetek v tej sezoni Prve lige poslal Issah.

Mladi Ganec je imel na začetku tekme priložnost po podaji Danijela Miškića, a je njegov strel domača obramba blokirala, pred gostujočimi vrati pa je bilo najbolj nevarno v 18. minuti, ko je Aljaž Ivačič ubranil poskus Luke Majcna. Po 11 minutah nadaljevanja se je priložnost ponudila Ricardu Alvesu, vendar je Portugalec meril prek vrat. Zmaji si v nadaljevanju večjih priložnosti niso pripravili, vodstvo pa so tudi brez težav zadržali, saj pravih nevarnosti za Ivačičeva vrata ni bilo.

Preobrat Celjanov z igralcem več
Aluminij je izgubil prvo spomladansko tekmo na domači zelenici. Celjani so bili boljši z 2:1. Kidričani so v prvem polčasu povedli in imeli še nekaj priložnosti, a so v drugem delu gostitelji, ki so od 47. minute igrali z igralcem več, naredili preobrat. Domača vrsta je povedla v 22. minuti, ko je izkoristila eno svojih prvih priložnosti. Z leve strani je podal Josip Zeba, Marko Nunić pa je streljal z glavo. Zadel je Amadeja Brecla, od katerega se je žoga odbila čez golovo črto.

Po treh priložnostih Aluminija za povišanje vodstva so imeli v 36. minuti veliko priložnost za izenačenje Celjani. Denis Šme je v kazenskem prostoru nepravilno oviral Jucieja Lupeto. Žogo je na belo točko postavil Rudi Požeg Vancaš, a je Matija Kovačić njegov poskus ubranil. Po začetku drugega dela so gostitelji ostali brez Nemanje Jakšića, ki je na golovi črti z roko zaustavil žogo. Drugo celjsko enajstmetrovko je zanesljivo izvedel Janez Pišek.

Z igralcem več je Celje napadlo. Domača obramba se je na čelu s Kovačićem kar dolgo časa uspešno branila, toda v 86. minuti je gostom le uspelo drugič zatresti mrežo Aluminija. Po podaji rezervista Tilna Pečnika iz kota je z glavo žogo iz bližine v mrežo pospravil Elvedin Džinić.