Andraž Šporar, Leo Štulac in Miha Gregorič
Andraž Šporar (levo) ni uspel zatresti koprske mreže. V sredo ob 17.00 bo tekmec Olimpije v Ljudskem vrtu Maribor (prenos na TV SLO 2 in MMC-ju). Foto: www.alesfevzer.com
Luka Majcen
Domžalčani iz Celja odnesli točko
Gorica z zmago prehitela Krko
Olimpija in Koper sta se razšla brez golov

Domžale so na Areni Petrol od 35. minute igrale brez izključenega Kenana Horića, od 80. minute pa še brez Rudija Požega Vancaša (oba sta prejela po dva rumena kartona), toda ohranile svojo mrežo nedotaknjeno. Na drugem mestu imajo še naprej točko več od Celja (56:55), Olimpija pa jih je zbrala 52.
Jugoviću v 89. minuti veselje preprečil okvir vrat
Celjanom kljub pritisku ni uspelo ukaniti borbene domžalske ekipe. Po medlem prvem polčasu, v katerem si ekipi nista priigrali resnih priložnosti, so v drugem gostitelji zagospodarili na igrišču.

V 56. minuti je nevarno meril Benjamin Verbič, ki je z diagonalnim strelom le za malce zgrešil cilj. V 64. minuti sta Matic Črnic in Slobodan Vuk izpeljala domžalski protinapad, z levega roba kazenskega prostora je sprožil slednji, vendar je bil Matic Kotnik na mestu, tako kot malce pozneje na drugi strani Nejc Vidmar po poskusu Ivana Lendrića.

Celje je imelo najlepšo priložnost v 89. minuti. Takrat je najprej nevarno meril Verbič, Vidmar je žogo odbil, takoj zatem pa je močno od daleč z volejem udaril še Igor Jugović, a mu je veselje preprečila prečka.

Tudi Rodić le v prečko
Olimpija je še osmič zapored ostala neporažena, a ji ni uspelo znižati zaostanka za vodilno trojico. Ljubljančani so tekmo začeli odločno in v 6. minuti zapravili prvo lepo priložnost. Po kotu je do strela z glavo prišel osamljeni Antonio Delamea Mlinar, žogo pa je na golovi črti izbil Miha Gregorič. Malce pozneje je z glavo poskusil tudi Ezekiel Henty, ki pa je meril malce previsoko.

Koprčani so se v naslednjih trenutkih malce otresli pritiska, prehajali tudi na polovico Olimpije, kjer pa si pravih priložnosti niso pripravili. Na drugi strani so zeleno-beli izpeljali še nekaj obetavnih akcij, ki pa so se končale s preslabimi zaključki. Med njimi je bil tudi poskus Andraža Šporarja z roba kazenskega prostora v 40. minuti, ko je žogo poslal naravnost v roke Vasje Simčiča.

V drugem polčasu nevarnih strelov ni bilo vse do 77. minute, ko je po kotu do strela v bližini vrat prišel Aleksandar Rodić, a iz zelo ugodnega položaja slabo streljal in zadel le prečko. V sodnikovem dodatku je Stjepan Babić s prostega strela z 19 metrov zgrešil cilj. Koper, ki se je v sredo uvrstil v finale Pokala Slovenije, je sprožil le en strel v okvir vrat.
Gorica znova pred Krko
Novogoriški nogometaši so pred domačimi navijači ugnali neposrednega tekmeca v boju za osmo mesto in imajo zdaj dve točki prednosti pred Novomeščani. Dolenjci so prekinili niz petih tekem brez poraza. Gorico je že v 10. minuti v vodstvo popeljal Litovec Vykintas Slivka. Posojeni nogometaš Juventusa je žogo preusmeril v mrežo po podaji Lorenza Pasqualinija. Na 2:0 je v 44. minuti iz bližine povišal Luka Majcen po podaji Matije Široka z desne strani.

Gostje so v 49. minuti po prekršku nad Majcnom zaradi drugega rumenega kartona ostali brez Denisa Mojstrovića. Številčno prednost je v 67. minuti unovčil rezervist Giuseppe Ruggiero, ki se je po globinski podaji Slivke sam znašel pred Miodragom Mitrovićem.