Nik Omladič je v 19. minuti popeljal Olimpijo v vodstvo. Foto: Aleš Fevžer
Amedej Vetrih je odločil tekmo v Celju. Foto: Aleš Fevžer
Gorica po zmagi v Celju diha lažje
Robert Berić mož odločitve v Kranju
Filip Valenčič odločil tekmo v Stožicah

To pomeni, da lahko vijoličasti že naslednjo soboto (11. maja) prav na derbiju proti Ljubljančanom v Ljudskem vrtu potrdijo nov naslov slovenskega prvaka, saj imajo pet krogov pred koncem deset točk prednosti pred Olimpijo.

Omladič zadel za vodstvo
Zmaji so v Stožicah povedli v 19. minuti, ko se je Nik Omladič na robu kazenskega prostora dokopal do žoge, nato pa z diagonalnim strelom matiral Filipa Drakovića.

Vaš poskrbel za potezo tekme
A veselje domačinov je bilo kratko, saj je že v 23. minuti Arpad Vaš izenačil. Vaš si je žogo najprej podaljšal s peto, nato pa z volejem poslal žogo za hrbet Aleksandra Šelige, kar je bil tudi izid polčasa.

Vratnica Trifkovića, Olimpijo rešil Jović
Po odmoru je bila Olimpija boljša. Tako je goste po strelu Damjana Trifkovića v 51. minuti rešila vratnica. A tudi Mura bi lahko dosegla vodilni gol, saj je Boban Jović v 74. minuti žogo po strelu Matica Maruška izbil z golove črte.

Ivelja podal, Valenčič v polno
Malo pozneje pa je padel odločilni gol. Đorđe Ivelja si je priboril žogo, nato pa lepo našel vtekajočega Filipa Valenčiča, ki je s strelom po tleh matiral Drakovića. Olimpija bi lahko do konca dosegla še kakšen gol.

Berić mož odločitve v Kranju
Maribor je še drugič v štirih dneh gostoval pri Triglavu. Pokalni obračun se je končal z 2:2, tokrat pa se vijoličasti iz Kranja vračajo s polnim izkupičkom, za katerega je najzaslužnejši Robert Berić, ki je v 91. minuti po podaji Marcosa Tavaresa z glavo zadel za 2:1.

Mezga popravil "napako"
Gostje bi lahko povedli v 36. minuti, ko je Klemen Šturm v kazenskem prostoru podrl Mitjo Vilerja, kar je pomenilo najstrožjo kazen, a je Žan Pelko ubranil poskus Dejana Mezge. Hrvaški vezist je "napako" popravil v 45. minuti, ko je z roba kazenskega prostora zadel prazna vrata, ki jih je predtem Pelko ob izbijanju žoge zapustil.

Matej Poplatnik v levi zgornji kot
Kranjčani so izenačili v 53. minuti, ko se je Matej Poplatnik odločil za strel s približno 20 metrov in zadel levi zgornji kot mariborskih vrat.

Končan Kosićev niz
Sledil je pritisk Mariborčanov, ki so ga kronali v 91. minuti, ko sta zmagovito akcijo izpeljala Tavares in Berić. Triglav je s tem prekinil niz šestih tekem brez poraza pod vodstvom Dušana Kosića.

Vetrih v polno za dragocene tri točke
V zadnji sobotni tekmi je Gorica s 3:2 zmagala v Celju. Odločilni gol je v 74. minuti dosegel Amedej Vetrih, ki je z izjemnim udarcem z glavo po podaji s kota poslal žogo v zgornji desni kot vrat Matica Kotnika. Domači so sicer polčas dobili z 2:1, potem ko sta zadela David Tomažič Šeruga in Sebastjan Gobec z enajstmetrovke (prekršek nad Nejcem Plescem). Novogoričani so po odmoru zaigrali agresivneje in premoč kronali v 70. minuti, ko je Miha Mevlja podal do Welleja N'diayeja, ki je nato z glavo izenačil. Malo pozneje je za pomembno zmago gostov v boju za obstanek zadel še Vetrih.

V nedeljo bo še tekma med Aluminijem in Rudarjem, medtem ko bodo Luka Koper in Domžale igrali v sredo.