Pomočnik športnega direktorja Maribora Miran Pavlin in trener Ante Šimundža na tribuni ptujskega stadiona. Foto: www.alesfevzer.com
Benjamin Morel (desno) je v Domžalah zadel že v 2. minuti. Foto: BoBo
Celjani napolnili mrežo Radomelj
Maribor po dveh porazih spet uspešen
Vodilne Domžale z 2:0 boljše od Kopra
Tavares Maribor z bele točke popeljal v vodstvo

Ključni trenutek na Ptuju se je zgodil v 69. minuti. Po strelu s kota je Dario Jertec v kazenskem prostoru igral z roko in sodnik je upravičeno pokazal na belo točko. Tavares je bil zanesljiv strelec in Maribor je po dveh porazih (Celje, Chelsea), ki sta vnesla nekaj nemira v tabor vijoličastih, spet na zmagoviti poti. Namesto kaznovanega Anteja Šimundže je bil na trenerski klopi pomočnik Saša Gajser.

V prvem polčasu 1.600 gledalcev na težkem igrišču ni videlo veliko priložnosti, v drugem pa je bilo več "prometa" na obeh straneh. Luka Zahović je imel v 52. minuti po podaji Dareta Vršiča žogo za svoj deveti gol sezone, vendar je z nekaj metrov streljal naravnost v vratarja Marka Ranilovića.

V Novi Gorici strelci Zajc, Valenčič in Burgič
Olimpija je v novogoriškem Športnem parku zmagala prvič po septembru 2012. Ljubljančani so v 10. minuti povedli iz prve nevarnejše akcije, ko je z roba kazenskega prostora z nizkim strelom zadel Miha Zajc, ki je sicer doma iz Šempetra pri Gorici. Na začetku drugega polčasa je na 0:2 po akciji z Aleksandrom Rodićem povišal Filip Valenčič, ki je žogo v mrežo poslal čez Vasjo Simčiča. Končni izid je v 61. minuti postavil nekdanji napadalec Gorice Miran Burgič. V prvi slovenski ligi je dosegel svoj prvi zadetek po juniju 2006. Kot rezervist je po vsega šestih minutah na zelenici po dolgi podaji prišel do žoge pred Simčičem in jo poslal v prazno mrežo.
Morel ekspresno načel Koper

Vodilne Domžale so bile z 2:0 boljše od Luke Koper. Gostitelji so povedli že v 2. minuti. Erik Janža je z leve strani podal na vrh kazenskega prostora, kjer je visoko skočil Benjamin Morel, ta je z glavo žogo podal do Aneffa, Urugvajec pa jo je vrnil Morelu, ki je natančno meril s 17 metrov v zgornji levi kot. Domžalsko vodstvo je tik pred koncem polčasa povišal Uroš Delić z avtogolom, potem ko je v lastno mrežo preusmeril žogo po podaji iz kota in "vmešavanju" Nemanje Maksimovića, ki je žogo z glavo podaljšal pred vrata do strelca avtogola.

Koprčani niti v drugem polčasu nikakor niso mogli poiskati lukenj v domžalski obrambi, izjema je bila 61. minuta, ko je Urban Žibert s podajo v kazenskem prostoru našel Mateja Pučka, ta je obšel vratarja Nejca Vidmarja in žogo poslal proti praznim vratom, a je na golovi črti posredoval Nejc Skubic. Koprčani so proti koncu tekme vse bolj prevzemali pobudo, a niso sprožili nevarnejšega strela.

Hat-trick Verbiča
Celje je visoko s 5:0 odpravilo Kalcer Radomlje, tri zadetke je dosegel Benjamin Verbič, ki je dvakrat zadel že na prvi medsebojni tekmi v Domžalah. Celjani so neporaženi že 13 tekem zapored. Verbič je načel mrežo v 25. minuti z natančnim strelom, do 33. minute pa je v polno meril še dvakrat. Najprej po dvojni podaji z Blažem Vrhovcem, v drugo pa med nogama vratarja Vjekoslava Andrića. V 35. minuti je Celje vodilo že s 4:0, po strelu Valona Ahmedija je žoga presenetila Andrića. Končni izid je v 54. minuti postavil Vrhovec z 11-metrovke, potem ko ga je v kazenskem prostoru podrl Denis Lidjan.

Gostje, ki so na trenutke pokazali željo po zadetku, a niso bili dovolj konkretni, so bili najbližje golu v 83. minuti, ko je Dušan Stoiljković zadel vratnico.