Na prvem letošnjem prekmurskem derbiju v Murski Soboti je konec julija zmagala Nafta z 2:0. Foto: MMC RTV SLO/Rene Gomolj
Goran Galešić
Goran Galešić je dosegel četrti zadetek v letošnjem prvenstvu. Foto: MMC RTV SLO
Zadetka Tomažiča Šeruge in Horvata v Lendavi
Zadetka Jerebica in Fajića v Lendavi

Odigrana je bila še tekma Domžale - Triglav, po treh zaporednih porazih so slavili gostitelji z 2:0.
Nafta dvakrat vodila
V Lendavi sta obe ekipi srečanje začeli zadržano. Pri Muri je dvakrat nevarno zapretil Rajko Rep, v 33. minuti je po njegovem strelu s 30 metrov Aleš Ajlec žogo odbil čez gol.
V 40. minuti so povedli gostitelji. Po prodoru Joaa Gabriela Da Silve na desni strani in podaji v sredino je iz bližine zadel David Tomažič Šeruga. Veselje gostiteljev ni trajalo dolgo, saj je že štiri minute pozneje na drugi strani s prostega strela s 25 metrov izenačil Leon Horvat. Žoga je zadela nekoga v živem zidu, spremenila smer in presenetila Ajleca.
Zasluženo izenačenje
V 47. minuti so gosti zapravili izjemno priložnost za nov zadetek. Mate Eterović se je po hitrem protinapadu znašel iz oči v oči z Ajlecem, ki je žogo odbil, a le do Damjana Boharja. Ta jo je usmeril proti praznim vratom, kjer pa jo je hitri Roland Polareczki odbil z golove črte.
Pet minut pozneje je v novo vodstvo prišla Nafta. Prosti strel z leve strani je izvajal Arpad Vaš, žogo pa je z glavo v mrežo preusmeril Aleksander Jerebic. Mura je nato vse sile usmerila v napad, si pripravila nekaj lepih priložnosti in zasluženo izenačila v 77. minuti, ko je na 2:2 z roba kazenskega prostora izid poravnal Nusmir Fajić po lepi globinski podaji.
Domači trener Stanko Preradović ni mogel računati na kaznovanega Stjepana Cabana, trener gostov Ante Šimundža, ki je slavil 40. rojstni dan, pa je imel na voljo vse igralce. Odkar sedi na klopi Sobočanov, še ni izgubil.
Gorica se je približala Olimpiji na tri točke
Novogoričani so se po štirih tekmah brez zmage veselili uglednega skalpa, Olimpija pa po tretjem porazu (Celje, Mura) na lestvici ni uspela prehiteti Maribora, ki je tokrat zaradi evropskih obveznosti počival. Domači nogometaši v prvem polčasu resda niso bili pri žogi toliko časa kot Ljubljančani, vendar so iz prekinitev in protinapadov znali zapretiti. Ljubljančani so sicer poskusili s streli Nika Omladiča, Dragana Čadikovskega in Dareta Vršiča, toda v 35. minuti so povedli modro-beli. Po kotu Gorana Galešića je bil v skoku najvišji Miha Gregorič.

Takoj po odmoru je na 2:0 povišal Galešić, ki se je po napaki gostov sprehodil do vrat in ukanil Elvisa Džafića. Šele v 75. minuti je Olimpija, ki je tudi v nadaljevanju imela več žogo v svojih nogah, znova zapretila, ko je Boban Jović z glavo meril malce čez gol. V zadnjih minutah so zeleno-beli pritisnili, a jim več od znižanja izida ni uspelo. Pet minut pred koncem je po podaji Sretena Sretenovića zadel rezervist Stefan Smiljanić.
Triglav porazila Osmanaj in Diallo
V Domžalah je bilo v prvem polčasu nekaj priložnosti na obeh straneh, a so morali gledalci na zadetek počakati do 43. minute. S prostega strela z dobrih 40 metrov je predložek v kazenski prostor poslal Lucas Horvat, Damir Pekić je žogo prepustil Liridonu Osmanaju, ta pa jo je s kakšnih petih metrov preusmeril ob desno vratnico za vodstvo z 1:0. Takoj zatem je izenačenje Urošu Smoleju preprečil Nejc Vidmar.
Domžalčani so v 51. minuti povišali vodstvo. Iz kota je podal Horvat, pred vrati pa je bil najspretnejši Lamin Diallo. Gosti so v 59. minuti ostali brez Bernarda Stjepanovića, ki je dobil drugi rumeni karton.

12. krog:
NAFTA - MURA 05 2:2 (1:1)
3.500; Tomažič Šeruga 40., Jerebic 52.; Horvat 44., Fajić 77.

Nafta: Ajlec, Matjašec , Jerebic, Zelko (46./Vranešević), Tomažič Šeruga , Da Silva , Polareczki (71./Sreš), Korošec, Levačič (74./Jovanović), Vaš, Raduha.
Mura 05: Luk, Cipot, Bohar (63./Lotrič), Horvat, Fajić, Ošlaj , Eterović (77./Pavel ), Rep , Dodlek , Maruško, Kous (46./Janža).

HIT GORICA - OLIMPIJA 2:1 (1:0)
870; Gregorič 35., Galešić 46.; Smiljanić 84.
Hit Gorica: Simčič, Kovačević (64./Rakušček), Vicente (84./Arčon), Galešić, Plut (83./K. Jogan), N. Mevlja, M. Mevlja, Širok , A. Jogan, Žigon, Gregorič.
Olimpija: Džafić, Jović, Salkić (53./Fink), Škerjanc, Valenčič (59./Bešić ), Anđelković, Omladič, Vršič, Radujko, Čadikovski (71./Smiljanić), Sretenović .

DOMŽALE - TRIGLAV 2:0 (1:0)
500; Osmanaj 43., Diallo 51.
RK: Stjepanović 59./Triglav
Domžale: Vidmar, Diallo , Teinović , Horvat, Pekić (88./Kovjenić), Grbić, Rems , Korun, Želko (53./Dobrovoljc), Balkovec , Osmanaj (79./Zadnikar).

Triglav: Gracar, Smolej, Stjepanović , Ovčina (57./Zornik), Burgar (86./Romič), Brajič, Krcić, Jelar, Najdenov, Čoralić, Bunderla (55./Košnik).

Odigrano v torek:

LUKA KOPER - CM CELJE 1:2 (1:1)
1.000; Aganović 25.; Bezjak 11., Popović 78.
RK: Kajtazi 87.; Bakarić 86.

Preloženo:
RUDAR - MARIBOR
MARIBOR 11 6 3 2 23:14 21 OLIMPIJA 12 6 3 3 21:16 21 HIT GORICA 12 5 3 4 17:10 18 RUDAR 11 5 3 3 18:14 18 DOMŽALE 12 5 3 4 16:15 18 MURA 05 12 4 4 4 11:16 16 CM CELJE 12 4 3 5 17:16 15 NAFTA 12 3 4 5 14:14 13 TRIGLAV 12 3 2 7 5:20 11 LUKA KOPER 12 1 6 5 10:17 9