Vrhovec zagotovil vijoličastim tretjo zmago

Vijoličasti ostajajo pri polnem izkupičku, ki ga ima le še s tekmo manj Olimpija, Velenjčani pa so prvič oddali točke. Slovenski prvaki so poskrbeli za dobro popotnico pred povratno tekmo 3. predkroga Lige prvakov proti Hafnarfjördurju, ki so ga v Ljudskem vrtu premagali z 1:0. Napredovanje proti islandskemu prvaku Mariborčanom že prinaša evropsko jesen.

Nepopustljivi Rudar je sicer Mariboru nudil dober odpor. Vijoličasti so imeli pobudo na začetku dvoboja, kar so tudi kronali z zadetkom, zatem pa so bili gostje povsem enakovredni tekmeci, a resneje niso ogrozili domačih vrat. Že v tretji minuti so si gostje privoščili nepazljivost. Robert Pušaver je nerodno podal vratarju Mateju Radanu, a je žoga švignila tik ob levi vratnici.

Vrhovec zadel po podaji Tavaresa
Maribor je povedel v 12. minuti, ko je z desne poslal predložek Matej Palčič. Marcos Tavares je ob Leonu Črnčiču lepo zaustavil žogo Blažu Vrhovcu, ki je za svoj prvenec v vijoličastem dresu s približno petnajstih metrov premagal Radana.

Šele v 44. minuti so Velenjčani prišli do pravega strela. John Mary je streljal z roba kazenskega prostora, a je Jasmin Handanović žogo brez težav ujel. Uvod drugega polčasa je pripadel Rudarju, ki je pritisnil. V 54. minuti je bil Handanović na preizkušnji, ko je streljal Anže Pišek. Mariborski vratar je s težavo žogo preusmeril v kot.

V 71. minuti je Mary meril tik ob desni vratnici, tri minute pozneje pa mu je veselje preprečil Handanović. V 79. minuti je Tavares mesto na zelenici prepustil Jasminu Mešanoviću, ki je imel že tri minute po prihodu v igro veliko priložnost, a je meril prek vrat. Dario Vizinger je na drugi strani nekoliko zatem prav tako streljal prek vrat.

Že v petek sta se z remijem (1:1) razšla Krško in Triglav. Preostale tri tekme bodo v nedeljo. Olimpija bo gostila Aluminij, Ankaran v Dravogradu pričakuje Domžale, tretji krog pa se bo končal z dvobojem Celja in Gorice.