Prva liga
Ocena novice: Vaša ocena:
Ocena 4.2 od 42 glasov Ocenite to novico!
Darko Milanič in Saša Gajser
Slavje trenerja Maribora Darka Milaniča in njegovega pomočnika Saše Gajserja po zadetku Dareta Vršiča. Foto: www.alesfevzer.com

Maribor/Nova Gorica/Domžale - MMC RTV SLO, STA

Rezervist Dare Vršič je nekaj sekund po izteku triminutnega sodnikovega dodatka odločil zadnjo tekmo 1. kroga Prve lige TS med Mariborom in Luko Koprom (1:0).

Vršiča je na levi strani z lepo globinsko podajo po tleh v kazenski prostor zaposlil Mitja Viler, mariborska 22-ica pa je ušla nepozorni koprski obrambi oziroma Senijadu Ibričiću in spretno dvignila žogo čez vratarja Vasjo Simčiča, ki je stekel iz petmetrskega prostora.

Po začetnem pritisku Maribora so bili v nadaljevanju tekme nevarnejši Koprčani. V 29. minuti je Joel Valencia streljal z roba kazenskega prostora, a je Jasmin Handanović žogo uspel odbiti. V 36. minuti je na drugi strani Simčič uspešno posredoval po kotu in strelu Marka Šulerja. Pet minut pozneje je Ruben Belima izkoristil nespretnost Vilerja in stekel proti vratom, toda streljal premalo natančno. Žoga je zletela tik mimo desne vratnice.

Novaković z glavo neoviran mimo vrat
Koprčani so tudi v drugem polčasu povzročali veliko preglavic vijoličastim. V 50. minuti je bila obramba domačih že premagana, strel Zlatana Muslimovića z glavo je Blaž Vrhovec odbil z golove črte. Po vstopu Vršiča in Milivoja Novakovića po uri igre so Mariborčani pritisnili. V 67. minuti je Dino Hotić poslal predložek z desne strani, Novaković pa je iz bližine neoviran žogo poslal mimo leve vratnice. V 73. minuti je sledila nova velika priložnost. Novaković je podal Marcosu Tavaresu, ta pa je z vrha kazenskega prostora streljal tik mimo desne vratnice. Deset minut pozneje je Toni Datković z drsečim štartom uspešno posredoval pri Vršičevem strelu z desne strani, ko je bil Simčič že premagan. Varovanci Darka Milaniča so nato tik pred koncem le razveselili približno 2.000 navijačev na tribunah.

Že popoldne je Gorica z 2:0 premagala Aluminij, Domžale pa z istim izidom Kalcer Radomlje.

Podrobnejši potek in statistiko tekem lahko spremljate z MMC-jevo aplikacijo.

Aluminij tekmo končal z igralcem manj
V Novi Gorici je domači vratar Grega Sorčan na začetku tekme ubranil strela Lovra Bizjaka in Roberta Kureža. Na drugi strani je bil Miran Burgić v lepi priložnosti v prepovedanem položaju. Po pol ure Sandi Arčon najprej ni najbolje zadel žoge, pravzaprav jo je na levi strani le podaljšal do Burgića, ki mu je strel ubranil Luka Janžekovič, odbito žogo pa je Arčon spravil pod prečko za vodstvo z 1:0.

Že v drugi minuti nadaljevanja tekme je po kotu Burgić iz neposredne bližine zadel prečko. Kmalu zatem, v 50. minuti, se je na semaforju izpisalo 2:0. Strelec je bil Tine Kavčič z glavo po prostem strelu z desne strani. Isti igralec je deset minut pozneje zadel še vratnico. Do konca tekme je bilo še nekaj priložnosti na obeh straneh. Matic Vrbanc je bil najbližje častnemu zadetku za Aluminj, a je tudi njemu veselje preprečila vratnica. Ob izteku tekme je drugi rumeni karton, s tem pa tudi rdečega, prejel Marko Roškar, ki je v igro vstopil v 81. minuti.

Vuk in Juninho strelca na sosedskem derbiju
Na derbiju sosedov v Domžalah so gostitelji povedli že v 4. minuti. Vratar Radomelj Aljaž Ivačič je najprej ubranil poskus Luke Volariča, a je odbito žogo v mrežo porinil Slobodan Vuk. Zmago Domžalčanov, ki so prevladovali, je v 56. minuti potrdil Juninho z natančnim strelom po prodoru Jureta Balkovca in podaji Jana Repasa.

1. krog:
GORICA
- ALUMINIJ 2:0 (1:0)
600; Arčon 30., Kavčič 50.
RK : Roškar 90./Aluminij

Gorica:
Sorčan, Škarabot, Kavčič , Boben, Gregorič, Kolenc , Kapić, Kotnik ( 64./Humar), Arčon ( 71./Osuji), Nagode, Burgić ( 85./Franciosi).

Aluminij: Janžekovič, Rogina, Zeba, Turkalj, Jakšič, Krljanović, Vrbanec, Petrović ( 82./Brodnjak), Kurež ( 73./Kramar), Vezjak ( 81./Roškar ), Bizjak.

Sodnik: Mitja Žganec (Zalog)

DOMŽALE - KALCER RADOMLJE 2:0 (1:0)
1.000; Vuk 4., 56.

Domžale:
Golubović, Trajkovski ( 33./Balkovec), Žužek, Blažič, Širok, Vetrih, Juninho ( 80./Žinko), Alvir, Repas ( 62./Morel), Volarič, Vuk.

Kalcer Radomlje: Ivačič, Kumer, Lidjan ( 46./Rems), Karamatić, Anđelković, Barukčič, Osmanaj ( 82./Kovjenić), Cerar, Nunić, Primc, Stoiljković ( 72./Jakovljević).

Sodnik: Dejan Balažič (Ljubljana)

MARIBOR
- LUKA KOPER 1:0 (0:0)
2.000; Vršič 94.

Maribor:
Handanović, Hodžić , Mertelj, Šuler, Viler , Pihler ( 62./Vršič), Vrhovec, Hotić ( 79./Sallalich), Tavares, Bajde, Omoregie ( 62./Novaković).

Luka Koper: Simčič, Horvat, Datković, Gregov , Paljk ( 46./Posavac), Krivičić, Jefthon, Ibričić, Valencia ( 70./Pučko), Belima, Muslimović ( 90./Štromajer).

# 17.07.2016 ob 20:24
Sej grejo tudi meni Mariborčani na živce, samo to pisanje, kot da si noben Mariborčan ne more privoščiti dopusta, je pa ekstremni primitivno in žaljivo. Ekonomsko stanje je tam res bolj slabo in morda res marsikdo ne more na dopust, ampak iz brezposelnosti in stisk se pa nikoli in nikdar ne dela norca! NIKOLI!

Sem prepričan, da je tudi LJ ogromno ljudi, ki si ne morejo privoščiti dopusta. Ne se iz tega norca delat, ker boste morda (upam, da ne) tudi vi kmalu na istem. Hitro se ti lahko življenje obrne, zato se iz tega ne norčevat. ;)
kafka
# 17.07.2016 ob 20:20
Ko igra Olimpija, poslušamo "žaljivke" s štajerske strani in ko igra Maribor, poslušamo "žaljivke" iz Ljubljane. Vzajemna ljubezen :)
skydrumm
# 17.07.2016 ob 22:10
Milanič : Absolutno zaslužena zmaga. Hahaha kaj je ta gledu :D
ElTorro
# 17.07.2016 ob 22:13
Milanič očitno živi v svojem svetu.....komentator tudi...."Vršič je poskrbel, da bo nocoj v Mariboru dobro vzdušje"....ne, pa ni...poskrbel je za tri točke, to pa je vse. Ob takšni igri ne more biti dobre volje in dobrega vzdušja in podpore ekipi.

Če bo šlo tako dalje, bo na koncu sezone Maribor imel 15 zmag in 15 neodločenih, gol razliko pa 20:8.
fender6
hahaha, kakšne pa milanič ven meče.... sploh una mi je bila dobra "verjel sem jaz in verjela je publika"
juk
# 17.07.2016 ob 22:09
Več sreče kot pameti. Milanič hodi po robu že nekaj časa.
domn333
# 17.07.2016 ob 22:08
Drugače pa je v pravilih da je vsaka menjava +30s. Gol se je zgodil v 3.20 podaljska. Kaj serjete zdaj?
Quinlan
# 17.07.2016 ob 21:10
Dobro, norčevat se iz brezposelnosti je malo mimo, ker tudi v Ljubljani se nimamo ravno rožnato. Je pa norčevanje iz števila gledalcev povsem na mestu, glede na pametovanje Mariborčanov. Sredi poletja je vedno bolj malo gledalcev. Čeprav je zanimivo, da imajo Domžale podoben obisk kot MB in Olimpija, ampak okej, oni so imeli občinski derbi :P
ronzi
Včeraj bivši igralec maribora na začetku tekme zadane gol za olimpijo,danes bivši igralec olimpije na koncu tekme zadane gol za maribor.... :)
krjen3
# 17.07.2016 ob 22:11
Tisti ki menite da bi moral piskati po treh minutah podaljška...niste videli kako se je po prekršku v 92min kapetan Kopra še valjal po tleh pol minute? Potem je pa sledila še precej počasna menjava Kopra. Tako da vse lepo in prav. Pa sem nevtralen gledalec.
donkey
Kaj si nor kaki krompir smo imeli ... katastrofa ...
K_ris
# 17.07.2016 ob 22:03
Vprašanje za Slavka Jeriča.

Ali je udarni napadalni dvojec Tavares - Novaković najstarejši na svetu? Kaj pa najpočasnejši?
drg
# 17.07.2016 ob 20:38
Resno .. tudi, če nekoga reees ne marate, se nikoli ne norčujte iz brezposelnosti in iz tega, da nekdo nima denarja, da bi si lahko privoščil dopust. NIKOLI! To je res najbolj nizkotno. Iz tega se ne norčuje niti v zajebanciji. Morda gre vam super in vesel sem, če je tako, ampak stiske ljudi so marsikje velike .. marsikdo tudi na tekmo ne more iti, ker si ne more kupit vstopnice.

Samo v razmislek ..
buco15
Prvic slisim da je negdo po tekmi odkrito povedal da je nasprotnik zmagal nezasluzeno
buco15
Haha prav da so zasluzeno zmagal :) haha :)
tomson84
# 17.07.2016 ob 23:48
Dejstvo je, da je po prvem krogu nemogoče delati kakšne zaključke, ampak vendarle je prisoten vtis, da sta Olimpija in Maribor, ki bi naj bila vsaj na papirju glavna pretendenta za naslov, katastorfalno slabo pripravljena, pa bi dejansko mogla bit v tem delu razlika do večine ostalih klubov v pripravljenosti še največja(tempiranje za evropo).Olimpija ima ofenzivni potencial, Velikonja deluje pričakovano dobra okrepitev, tudi Eleke deluje zelo agilen v pozitivni sferi velja izpostavit še zajca.Najbolj bode v oči obramba, neuigrano, zmedeno, neodločno in popolnoma relana je ocena Pevnika da so bili celjani boljši nasprotnik, po mojem mnenju olimpija je z nekaj sreče osvojila vse tri točke, celjani bi si zaslužili neodločen rezultat.Ne morem mimo, da je glavna slabost olimpije trener.
Maribor: za razliko od olimpije nekoliko bolj zanesljiva obramba z izjemo šulerja, ki upam, da bo sedel ko se vrne Defendi, Hotič in Hodžič kažeta potencial in tu si MB zasluži pohvale da je KONČNO dal priložnost mladim domačim igralcem,Igra v napadu pa totalna polomija, nova in tavareš delujeta tako, kot da še praznega gola ne moreta zadeti, medtem ko si sunny sploh ne zasluži da ga omenjam in tudi v mb bi bil podobno kot v lj remi najpravičnejši razplet...in spet glavna slabost po mojem skromnem mnenju trener Maribor....
Glede evrope:mislim, da ni težava v tem da olimpija nebi bila sposobna tudi dvakrat zadet v Žilini, misija nemogoče pa je ga ne dobit..., medtem, ko lahko verjamem, da ga mb ne dobi, samo se sprašujem kdo ga bo dal...Amapk poraja se mi še dodatno vprašanje,ali sta ob takih igrah mb in olimpija res glavna oziroma edina kandidata za naslov???
šemenko
Ja no, Maribor zadane v 93:05 pri 3 minutah podaljška (v katerem je bila še ena menjava, btw.), pri Olimpiji pa tekmo brez večjih prekinitev podaljšajo za 5minut, da potem lahko Olimpija izenači (še pomnite, tovariši, tekmo proti Zavrču lani?)
ronzi
# 17.07.2016 ob 20:51
Žabari išete pokemone,zato slab obisk,pohorci pa želvo.... :) zadovolni zdaj??
kafka
# 17.07.2016 ob 20:26
@drg

Res je... in napisane besede, ki pridejo na tak oseben nivo, pove veliko o teh osebah.
buco15
# 17.07.2016 ob 18:27
Bethtempet3: domzale si ze zgresil
nejcandrej
# 17.07.2016 ob 22:21
Do sedaj videnim med Olimpijo in Mariborom ima Olimpija povsem realne možnosti da na Slovaškem zadane kakšen gol medtem ko bi Maribor za to potrebuje pravi mali čudež.
drg
Kje so časi Pušnika in Jurčića .. (potoči solzo) ..
kafka
# 17.07.2016 ob 21:37
Fak, kak smo sterilni...povsem brez idej. Res me zanima, zakaj za vraga je moral oditi Krunoslav? Fak, no... Ker res ne verjamem v totega Darkota.
skydrumm
# 17.07.2016 ob 21:08
Maribor ima z 29 igralci v kadru vrednost ekipe na 11.98 miljona €. Olimpija pa z 26 igralci 10.92 miljona €. Glede nato, da so imeli Mariborčani v Evropi že mnoge uspehe in stem dobivali tudi finančno podporo ( 2 leti nazaj 10 miljonov € za skupinski del Lige Prvakov ), nevem zakaj ni šlo na boljše. Mislim, pričakoval bi da se ta denar vlaga v igralce. Pomoje je ta denar pošel, kam pa je pa drugo vprašanje..

just saying..
Kotnik90
# 17.07.2016 ob 21:07
A ste vidl Mariborčane kako tolčejo po ekranih med polčasom... to bo zdaj komentarjov tule :)

Koper oziroma njegova ekipa pa sploh ne izgleda več tako slabo, prav nasprotno. Belima in Valencia imata potencial da sta celo med boljšimi igralci v ligi, izkušena Muslimović in Ibričić delata točno to kar se od njiju pričakuje, sem zelo pozitivno presenečen.

Če se izognejo izgonu iz prve lige, bodo letos mešali štrene za 3 in četrto mesto. To pa je tudi že uspeh. Liga Prvakov pa je še vseeno daaaaaleč :)
skydrumm
# 17.07.2016 ob 20:06
glede na komentarje pohorcev včeraj, bi mislil da jih bo danes na tekmi vsaj 5000. Jih pa je mogoče 1000, pa tako so pljuvali čez Ljubljančane včeraj. Da negovorim , da smo že lani imeli boljši obisk v povprečju kot pa Maribor.
sammy13
# 18.07.2016 ob 00:03
@Flegmatik

Na desni strani 17-letni Adis Hodžič, z Levskim bo Mertlja verjetno nadomestil standardni Šme, ki je star 22. Janža je pravkar dopolnil 23, pa bo verjetno letos standarden na levi strani. Oba po mojem počivala za sredo. Na sredini si imel 20-letnega Hotiča, 22-letnega Pihlerja, 24-letnega Vrhovca in 22-letnega Bajdeta.

Tolko o objektivnosti.
ptujman
# 17.07.2016 ob 21:23
Sicer pa mb bo dobil tekmo 1:0
skydrumm
# 17.07.2016 ob 20:54
Lani jeseni smo se tako razvadili ob odličnih igrah Olimpije pod Pušnikom in Maribora pod Jurčičom, da se mi zdej zdi da vsako tekmo oboji igrajo katastrofalno. No ja sej dobro res ne, ampak na nivoju prejšnih sezon pa ja.
skydrumm
# 17.07.2016 ob 20:28
OFF Topic :

Maribor do tega trenutka igra dobro. Če bi imeli poleg Bajdeta še enega sposobnega napadalca bi blo vrjetno že 2:0. Koper pa bolj kot ne neuigran in izgubljajo žoge na sredini. Sepravi kot naši zmaji včeraj. Nažalost.
burnoutslo
@drg: tvoje besede so na mestu. Se opravičujem.
letur.lefr
# 17.07.2016 ob 18:30
Pohvalno navijači Gorice, natančneje Terror Boysi. Se jih je zbralo lepo število.
veza
# 17.07.2016 ob 23:22
Letos bojo Domžale močne...
K_ris
Milanić ni bil na istem stadionu, kot je bil prikazan na prenosu. Ker na njegovem so zasluženo zmagali in imeli podporo navijačev.
# 17.07.2016 ob 20:22
Kaksnih 15 let nazaj, tekma v ljudskem vrtu mb - oli in vrhunska parola dragonsov: Saj bi vam cestitali za 1.maj, praznik dela, ampak ste itak vsi brezposelni.

Rajs taka zajebancija, kot pa stihanje z nozi
gino1981
# 17.07.2016 ob 19:29
Letus, boysev je danes vecje stevilo tudi zato, ker se zal poslavljajo od enega tragicno preminulega clana.
Sanmaranzano
# 18.07.2016 ob 06:30
Milanic pa se je veselil, kot da bi ligo prvakov dobil
zzob
# 18.07.2016 ob 00:09
Ne vem, kako podrobno ste tekmo gledali tisti, ki ste drugačnega mnenja, ampak Maribor je danes zasluženo zmagal. Resda z nekaj sreče, da so zadeli ob koncu tekme. Ampak, gledano skozi celotno tekmo, so bili boljši od "popovićevcev".
drg
# 17.07.2016 ob 23:00
Sem na facebooku vpisal "NK Koper", pa mi ni nič našlo .. no, potem sem se pa spomnil, da so oni "FC". Hahaha :)
Lemniskata
# 17.07.2016 ob 22:16
E Maribor, več sreče kot pameti, penzionerja Tovariš pa Nova aka "kje je gol" pa zgodba zase. Milanič pa publika je bila na naši strani, pa skoz so jim žvižgal, haha
miki_miska
# 17.07.2016 ob 22:12
Koper je menjal v podaljsku zato je sel cas preko...se vidi da fuzbal navijaci niste neki inteligentni
3rac
A ni tako, da menjava v sodnikovem podaljšku pomeni tudi pribitek časa?
šemenko
# 17.07.2016 ob 21:39
Nov, pojdi v penzijo, prosim te in navijačem Maribora in reprezentance prihrani živce... To bi, tako neoviran, še jaz zadel...
# 18.07.2016 ob 00:57
Kak se lahko v trenutku vse spremeni...če nebi Vršič dal gola, bi na koncu slišali same žvižge in vzklike "Milanič odstopi", tak pa so jim vsi ploskali. Igra še ni na nivoju, ta zmaga tega ne spremeni. Najbolj pa je zmagal Šalca, ko je po golu rekel Koprčanom "tak ja, zdaj se pa valjajte po tleh". Čist prav jim je.
božo1
# 17.07.2016 ob 22:29
Najbrž nebi bilo pošteno, če bi rekli nezaslužena zmaga, ampak je bolje, če se reče, zmagala je bolj borbena ekipa. Tako je pač meni vse to izgledalo. Mariborska ekipa, še posebej mlajši del je veliko tekel in delal tudi veliko napak, Koper pa mi je deloval kot ekipa malo bolj naveličanih mojstrov "fuzbala".
Toda mladostna borbenost, volja, seveda tudi talent in solidno znanje pa le ni dovolj, zraven mora biti še rutina in nogometno mojstrstvo kakršnega poseduje nocojšnji rezervist Vršič, ki je žalost Mariborčanov spremenil v veselje. Se mi zdi, da tale Maribor potrebuje celega Vršiča.

Ta ekipa Kopra je nocoj pokazala, po mojem dodelano tehniko in igro, a zdi se, da se je preveč zadovoljila s točko in tudi zato ni mogla zmagati.

Anketa: 9. oktober 2017 ob 17:49

Kdo naj bo novi selektor slovenske nogometne reprezentance?