Maribor
Mariborčani v letu 2015 ostajajo neporaženi. Foto: BoBo
Andraž Šporar
Stožice: Olimpija in Maribor brez golov

Srečanje v Stožicah pred 5.000 gledalci je postreglo z dinamično predstavo na obeh straneh, vendar se mreži nista zatresli. Nekoliko nevarnejši so bili domačini (posest žoge 52:48 in streli v okvir vrat 5:4), pri katerih je v 64. minuti najlepšo priložnost zapravil Nemanja Mitrović, ki se je sam znašel pred Jasminom Handanovićem, a je meril čez vrata.

Maribor, ki je tretjič zapored remiziral, ima deset krogov pred koncem prvenstva na vrhu lestvice štiri točke pred Domžalami. Olimpija na četrtem mestu zaostaja devet točk.

Jalova pobuda Olimpije
Olimpija je dobro začela srečanje in prvič zapretila v 17. minuti, ko je Ezekiel Henty skoraj iz mrtvega kota namučil Jasmina Handanovića. Sledilo je še nekaj obetavnih akcij domačih. Tako je Andraž Šporar v 20. minuti z diagonalnim strelom po tleh ogrel dlani Handanovića. Na drugi strani je Maribor prvič resneje zapretil v 25. minuti, a je Agim Ibraimi z desne strani meril prek vrat. Henty je Mariboru povzročal največ težav. V 30. minuti je prodrl po levi strani, vendar je Handanović njegov strel z nogo odbil. Pred mariborskimi vrati je bilo znova nevarno malo pozneje, ko je poskus Mihe Zajca za las zletel mimo leve Handanovićeve vratnice.

Statistika ob polčasu - 55:45 in 4:2
Maribor je drugič zapretil ob koncu polčasa. Marcos Tavares je potegnil v protinapad in sprožil z okoli 20 metrov, a je Darko Brljak s skrajnimi močmi ubranil strel. Kakor koli, Olimpija je bila v prvem polčasu boljša, o čemer priča tudi statistika: posest žoge 55:45 in streli v okvir vrat 4:2 - oboje seveda v korist zmajev.

Pritisk Maribora, "smrtna" priložnost Mitrovića
Drugi polčas so vijoličasti začeli precej bolje. Spletli so nekaj nevarnih akcij, vendar je domača obramba vzdržala. Tudi v 65. minuti, ko je Amir Dervišević z nekaj metrov streljal naravnost v naročje dobro postavljenega Darka Brljaka. Podrejena Olimpija je odgovorila že v naslednjem napadu, ko je projektil Darjana Matića z okoli 30 metrov za las zgrešil cilj. Še večja priložnost se je malo pozneje ponudila Nemanji Mitroviću, ki se je po predložku s prostega strela sam znašel pred Handanovićem, a je žogo poslal "med oblake". Do konca je bilo na obeh straneh še nekaj polpriložnosti, a občinstvo gola ni dočakalo.

Darko Karapetrović, trener Olimpije: "V tekmo smo šli po tri točke. Prvi polčas je bil odličen, škoda, da nismo zadeli. Drugi polčas je bil tudi dober. Ne strinjam se z mariborskim kolegom, da je njim pripadel ta del igre. Nadigrali smo Maribor, res škoda, da nismo vzeli polnega plena."

Ante Šimundža, trener Maribora: "Tekma je upravičila izraz derbi, bilo je nekaj priložnosti, oboji smo bili na ravni, ki jo je lepo pogledati. Prvi polčas je pripadel Olimpiji, drugi Mariboru, tako da je neodločen izid najbolj pravičen."