Krško (na fotografiji kapetan Miha Drnovšek) se ne predaja v boju za obstanek. Foto: www.alesfevzer.com
Domžale iz Kopra s polnim plenom
Zavrč ostaja trd oreh za Maribor
Delitev točk med Rudarjem in Krko
Maribor od 1:3 do 3:3

Na prvih dveh sobotnih tekmah so tekmeci z dna lestvice osvojili po točko. Krško in Celje sta se razšli z 0:0, Rudar in Krka pa z 1:1. Zvečer so Domžale z 0:2 slavile v Kopru. Derbi kroga je na sporedu v nedeljo, ko k vodilni Olimpiji prihaja v goste četrtouvrščena Gorica.

Za izenačenje zadela rezervista Mendy in Kabha
Zavrčani so se znova izkazali kot neugoden tekmec vijoličastih, trener Ivica Solomun pa je v Mariboru še drugič v tej sezoni izvlekel točko. V 1. krogu je bilo 1:1. Mariborčani so svojo željo po hitrem vodstvu unovčili že v 17. minuti. Akcijo je na sredini igrišča začel Sintayehu Sallalich, ki je na levi strani našel Gregorja Bajdeta. Ta je po preigravanju lepo podal Agimu Ibraimiju, ki je žogo natančno po tleh poslal v mrežo. Zavrčani so se v nadaljevanju otresli pritiska in v 37. minuti izenačili. Zadel je Dejan Glavica, ki je preigral obrambo in z leve strani poslal žogo mimo Jasmina Handanovića.

Za popoln preobrat in šok v Ljudskem vrtu so haloški nogometaši poskrbeli v desetih minutah drugega polčasa. Najprej je Abel Gigli v kazenskem prostoru podrl Alberta Riero, izkušeni Španec pa je zanesljivo izvedel 11-metrovko. Dve minuti pozneje je Handanovićevo podajo do Marka Šulerja prestregel Francesco Tahiraj, podal žogo Veljku Batroviću, ta pa je z desne strani streljal močno in natančno za 1:3.

Trener domačih Krunoslav Jurčić je v igro poslal še tretjega napadalca in poteza se je hitro obrestovala. Marcos Tavares je z leve strani poslal visok predložek, Jean-Philippe Mendy pa je bil najvišji v skoku in z glavo natančno meril v desni zgornji kot. V 70. minuti se je Marwan Kabha odločil za strel s 25 metrov in izenačil ob nemočnem vratarju Dominiku Picku. Ta je imel do konca tekme veliko dela, toda napadalci Maribora niso našli poti za četrti gol, ki bi jim prinesel pomembno zmago v lovu za vodilno Olimpijo.
Požeg Vancaš in Morel strelca na Bonifiki
Domžalčani so se z zmago na Bonifiki še utrdili na tretjem mestu na lestvici. V gosteh so v tej sezoni še naprej neporaženi! Že v četrti minuti je po lepi podaji Slobodana Vuka iz bližine zadel osamljeni Rudi Požeg Vancaš. Koprčani so nevarno zagrozili šele v 29. minuti, ko je Drago Gabrić s približno 20 metrov stresel prečko. Vodstvo Domžal je deset minut pozneje povišal Benjamin Morel, potem ko je strel Požega Vancaša najprej ubranil Kristjan Kahlina. Do konca tekme se izid ni več spremenil.

Malo priložnosti v Krškem
Krško je še četrtič zapored svojo zelenico zapustilo neporaženo. Gostitelji in Celjani si v prve pol ure niso priigrali niti ene večje priložnosti, toda v 31. minuti so nevarno zagrozili gostje, ko je Enis Đurković žogo neoviran poslal čez gol. V 52. minuti so Krčani zahtevali 11-metrovko zaradi igranja z roko Mihovila Klapana, a sodniki se zanjo niso odločili. Tudi v drugem polčasu je šele v 79. minuti pri Celjanih nevarneje meril Milan Spremo, toda Marko Zalokar je bil dobro postavljen. V 88. minuti je sprožil še Marko Pajač, a bil premalo natančen, tako da je ostalo pri 0:0.
Ob koncu med vratnici moral Vučkić
Velenjčani so s točko proti Krki prekinili niz treh prvenstvenih porazov. Rudar je povedel v 16. minuti, ko je Jamilu Collins v kazenskem prostoru igral z roko, z 11-metrovke pa je z natančnim strelom v desni zgornji kot zadel Mate Eterović. V 23. minuti je Amer Krcić povsem neoviran z glavo le za malo zgrešil cilj. Deset minut pozneje so Novomeščani izenačili. Eden izmed Rudarjevih nogometašev je v gneči igral z roko, z bele točke pa je bil natančen Nana Welbeck-Maseko.

V drugem polčasu je dvakrat dobro posredoval domači vratar Matej Radan. Rudar je imel najlepšo priložnost v 81. minuti, ko je bil po podaji Maria Babića pred vrati Luka Prašnikar, a je pravočasno iz vrat stekel vratar Miodrag Mitrović. Tik pred koncem je dobil neposredni rdeči karton, ko je zunaj kazenskega prostora storil prekršek nad Eterovićem. Ob vseh treh opravljenih menjavah je med vratnici Krke moral Alen Vućkić, ki pa mu nato po prostem strelu Denisa Grbića ni bilo treba posredovati. Zato pa je v izdihljajih tekme obranil močan strel Klemna Bolhe in ohranil točko svoji ekipi.