Robert Brdar je v desetem nastopu v Prvi ligi dočakal prvenec, s katerim je Zavrču prinesel šesto zmago sezone. Foto: Aleš Fevžer
Dragan Jelić (Rudar)
Rudar je jeseni daleč od izjemne spomladanske forme, ki jim je na koncu prinesla nastop v Evropi. Foto: Aleš Fevžer
Brdar mož odločitve na Ptuju
Prvenec Brdarja za zmago Zavrča

Razburljivi 11. krog Prve lige Telekoma Slovenije se je v nedeljo nadaljeval na Ptuju, kjer sta Zavrč in Rudar skušala prekiniti niz treh tekem brez zmage. Uspešnejši so bili Haložani, ki zaradi gradnje nove tribune in obnove stadiona gostijo domače tekme na Ptuju.

Zavrč je po odličnem štartu v novo sezono zašel v strelski krč, ki ga je po 347 minutah presekal mladi Hrvat. Andrej Dugolin je v 53. minuti podal z leve strani, kjer je Robert Brdar lepo sprejel žogo na petih metrih in jo takoj poslal v levi zgornji kot. Brdarjev prvenec v Prvi ligi TS je bil na koncu dovolj za šesto zmago Zavrčanov, ki so se zavihteli na 4. mesto, kjer za točko zaostajajo za Olimpijo in dve za Mariborom.

Rudar pritisnil v zadnjih 10 minutah
Prvih 45 minut ni prineslo velikih priložnosti, ob vodstvu je imel v 71. minuti Nenad Dadić po samostojnem predoru izjemno priložnost za podvojitev prednosti, a je velenjski vratar s požrtvovalnim posredovanjem preprečil 2:0. Na drugi strani se je v 80. minuti po podaji iz prostega udarca v lepi priložnosti znašel branilec Elvedin Džinić, njegov strel pa je le za malo zgrešil cilj. Ob koncu je atraktivno ustrelil še Dragan Jelić, a je bil vratar Zavrča Marko Ranilović na pravem mestu.

Prvi poraz Domžal, Mariboru le točka, Olimpija zmlela Koper
Sobota je prinesla tri zanimive izide. Zadnjeuvrščene Radomlje so še tretjič zapored osvojile vsaj točko, proti Mariboru so iztržile delitev točk brez zadetkov. Zmagoviti niz Domžal se je končal v Celju. Nejc Vidmar je še presegel magično mejo tisočih minut brez prejetega zadetka, nato pa so grofje slavili z 2:0. Spodrsljaja vodilnega dvojca je izkoristila Olimpija, ki se je s 4:0 znesla nad Koprom. Zeleno-beli so zdaj točko za vijoličastimi, oboji pa so še dolžni odigrati prestavljeni derbi, za sedem oz. šest točk pa se je zmanjšala prednost vodilnih Domžal.