Federico Bernardeschi je dosegel oba gola za vijoličaste. Foto: EPA

Po zgodnjem izpadu iz Evropske lige so varovanci Matjaža Keka hrvaško prvenstvo začeli s tremi remiji. V četrtem krogu so le dočakali prvo zmago. Na svojem novem stadionu so pred 5.100 gledalci premagali Lokomotivo s 3:1.
Bezjak drugi strelec prvenstva
Slovenski reprezentant Roman Bezjak je v 35. minuti zadel za 2:1. Bezjak je s štirimi goli drugi strelec prvenstva. Gol več je dosegel le Armin Hodžić, ki blesti v dresu vodilnega Dinama. "Mislim, da pred takim občinstvom ne moremo izgubiti. Želeli smo si osvojiti tri točke, kar nam je uspelo. Zdaj moramo popraviti še določene napake," je povedal Bezjak.

Lestvica po 4 krogih: Dinamo Zagreb, Split po 8, Istra 7, Rijeka 6, Osijek 5, Lokomotiva 4, Slaven, Hajduk in Inter po 3, Zagreb 2 točki.

Fiorentina premagala Barcelono
Evropski prvak Barcelona je v Firencah izgubila prijateljsko tekmo proti Fiorentini z 2:1. Oba zadetka za gostitelje je dosegel Federico Bernardeschi, ki je bil natančen v 5. in 12. minuti. Edini gol je za Katalonce dosegel Luis Suarez. Slovenec Josip Iličić je igral do 64. minute.