Še noben prvak Premier lige ni izgubil na uvodu nove sezone - tradicijo je nadaljeval tudi Manchester City. Foto: Reuters
Daniel Sturridge (Liverpool) - gol proti Southamptonu
Narobe svet: Liverpool je bil po zmagi nezadovoljen z neprepričljivo predstavo, Southampton pa zadovoljen, da je bil kljub spremembam še vedno konkurenčen. Foto: Reuters

Z 2:0 so meščani začeli obrambo naslova angleškega prvaka, pri čemer na St. James Parku niso pretirano blesteli. Slonokoščeni steber moštva Yaya Toure je v 39. minuti z globinsko žogo našel bosanskega napadalca, Edin Džeko je s peto izigral obrambo srak, David Silva pa je natančno zadel za vodstvo.

V nadaljevanju je tudi Newcastle imel svoje priložnosti, a tokrat si City ni privoščil tako grobih napak kot pred tednom dni na angleškem superpokalu, ki ga je gladko izgubil proti Arsenalu (0:3). Uvodno zmago je v sodnikovem podaljšku potrdil Sergio Agüero, ki mu je Tim Krul ubranil prvi strel, v drugo pa je bil brez možnosti proti Argentincu.

Sturridge strl odpor Southamptona
Na prvi nedeljski tekmi 1. kroga sezone 2014/15 je Liverpool na prvi tekmi brez Luisa Suareza tesno ugnal Southampton z 2:1. Zadela sta oba napadalca Raheem Sterling in Daniel Sturridge, ki je odrešil navijače z golom v 79. minuti. Predtem je z "bombo" za močno spremenjeni Southampton izenačil Nathaniel Clyne.